Gamer konfig csekkolás

Sziasztok, általam és az ajánlók/ topicocból összerakott konfigomról szeretnék érdeklődni mennyire tudnám használni a mai játékokhoz?

1. Mire fogod használni a gépet?
Természetesen a elsődlegesen a játékok kapnak nagyobb szerepet, de videoszerkesztés-renderelés párosítás sem maradhat ki!

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Perifériákra nincs szükség.

4. Mennyi a kereted rá?
Szűk 300-320k…

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
1920x1080 a felbontása és HDMI

+ Ragaszkodsz valamelyik márkához
Legyen a minősége megfelelő és a célt szolgálja.

Konfig:

CPU: AMD Ryzen 2600x - 52.000

RAM: KINGSTON HYPERX PREDATOR RGB 16GB / 3200MHZ KIT - 38.000

SSD: ADATA XPG SX8200 PRO PCIE M.2 SSD 512GB - 28.000

HDD: TOSHIBA P300 - 12.000

Táp: SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W - 31.000

ALAPLAP: MSI B450 TOMAHAWK MAXű

GÉPHÁZ: ötletem sincs.

Videókártya: nézegettem az SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 590 SPECIAL EDITION viszont a 1660 TI-t is, melyiket ajánljátok? - 80-90k

*az ssd választás az igen magas írási/olvasási sebessége miatt történt.
**HHD-re nem találtam más normálist.

Előre is köszönöm.

1 Like

Nem kell túlgondolni, nézd ki innen a neked árban megfelelő AMD buildet, és meg is vagy:

3 Likes

Házat nézhetsz a build ajánlóbol vagy ha tudod, hogy kb mennyi maradna erre a célra javasolhatunk alternatívákat.

Videókártyaból jobban jársz a 1660TI-al

Az alábbi konfig kisebb változásokkal majdnem ugyan az amit szeretnél csak a videókartya 1660ti és s lap a max verzió. Ezeket cseréled és meg is vagy a keretedből.

image

2 Likes

Tomahawk MAX mikor várható boltokban? Olyan helyen ahol összeszerelnek komplett buildot.
Azt várom már, de mióta… :slight_smile:

A teljes budget 320.000 FT.
Gépházra 20.000 forintot szánnék max.
SSD-nél sokat számít az írási/olvasási szám?
Toshibáról azt írták, hogy nem minőségi, mi a véleményetek?
VGA-ból meg döntésképtelen vagyok.
Minden változtatást/ ajánlást meghallgatok szívesen
Köszönöm az eddigi segítséget és a továbbiakat is.

Gépháznak megfelel egy [Spirit Of Gamer Deathmatch V Black/White]?

Ha max 320 a keret akkor:

• 2600X helyett 2600 -10 eFt

• RTX 2060 helyett 1660TI -15 eFt

• M.2 NVME helyett egy sima sata ssd változatlan méretben -5 eFt

• valamint 1TB WD HDD elég 2 TB helyett -5 eFt

• Vagy fogod magad és veszel egy Samsung 860 QVO 1TB ssd-t -7 eFt

Helyedben am vennék egy 2600 + 1 TB Samsung 860 QVO és meg is van a 320. Később meg ha kell ssd-t vagy hdd-t veszel pluszban.

Nem tudok különbséget tenni a 1660 TI szériák között.
Megfogadom a tanácsodat.

Nézz egy 3 ventiset. Aztán amelyik szimpatikus gigabyte/msi ajánlott az asus túlárazott de hát kinek mi.

Köszönöm!!
Esetleg egy gépházat tudnál ajánlani?

Nézegettem picit másabbakat, vélemény?

Fos plexi előlapos mind kettő.

Nekem sajnos számít az esztétika is, nem a legszebb házak az általad belinkelt gépházak.
Esetleg más?
1660 TI mennyivel jobb, mint egy 590?

Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.
Baszhatod az esztétikát ha közben meg megfőzöd a gépet.
Sokkal jobb a 1660Ti. Az 590 kb értelmetlen alig tud többet mint az 580 és sokkal drágább.

Köszönöm, hálás vagyok!
GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 TI 6G GAMING OC megfelelő?
Esetleg másik gépházat tudsz vagy tudtok ajánlani még? :frowning:

Másik kérdésem az még ,hogy a b450 tomahawk (max) és a b450- a pro között mi a különbség?
Jelenleg a tomahawkot nem kapni boltokban sajnos, így kell találnom egy alternatív alaplapot.

Teljesen jó az a kártya, arra azért készülj, hogy mivel 2 ventis picit hangosabb lesz mint egy 3 ventis.
Néhány gépház még:

https://www.pcx.hu/thermaltake-versa-j24-ca-1l7-00m1wn-03-fekete-szamitogephaz-292924

Alaplap alternatíva:

Köszönöm szépen.
Már csak két kérdés maradt bennem válaszolatlanul.
Mi alapján kell választani az alaplapot? Lassan azt érzem ,hogy mivel drágább egy tomahawk, ezért mindenki azt veszi (meg persze az a lap támogatja a 3. genet is és nem 60k).
Másik nagy kérdés az SSD. Ez az írási/ olvasási sebesség mennyire befolyásolja a windowst, játékokat és esetleg a programokat? Mi alapján válasszak? Amit kinéztem az egy https://oaziscomputer.hu/termek/11263/adata-xpg-sx8200-pro-pcie-m2-ssd-512gb-asx8200pnp-512gt-c, párosítva októberben egy 1 TB Samsung 860 QVO-toshiba-p300-1TB kombinációval. Szükségem van a sok helyre a játékok és a szoftverfejlesztés szempontjából. Az M.2-s SSD mennyivel jobb, mint a SATA 3-mas csatlakozóval rendelkező Samsung?

Mivel nagyjából megkaptam azt az információt amit akartam így zárhatod @lengyelb
Köszönöm mindenkinek.

1 Like