Gamer konfig építés

Sziasztok a témában nagyon új vagyok ezérz szeretnék segítéget\véleményt kerni.Itt az általam eddig elképzelt gémer felhasználásra kerülő konfig:
proci:ryzen 1600
hűtője:Cooler mastre hyper 212
ram:Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz -erre majd még visszatérek…
videokártya:GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1060 Xtreme Edition
táp:FSP HEXA+ 500W
Ház:Cooler Master Masterbox Lite 3.1
alaplap:Asus strix b350-f gaming
hdd:wd10ezex
ssd:samsung 850 evo
Na a kérdés az hogy árban egy picit túlszaladtam ezért szerintetek hol lehet lefaragni?Pl a mai világban mennyire fontos a 16gb?Vagy az ssd pontosan milyen pluszt ad?

Az ssd sokat segít a rendszer sebességében, ha csak a windowst rakod rá, elég a 120 giga. Játékoknál a betöltési időket csökkenti, de ez szerintem a legtöbb esetben annyira nem fontos. 16 giga ram erősen javallott. Tápból kicsit nagyobbat (550-600W biztos ami biztos) vennék. Ha pár évig szeretnél 1080-ban elég jó minőségben játszani, nem nagyon van hol faragni ezen.

Hát tesó nagyon kéne :^D
Amm ssdből 120gigés is elég?

Hát gamera kell esetleg procin ha egyel lentebb mász -10k és gamer még mindig jó vagy.
Az alaplapon is foghatsz kb -10k-t ha olyan 25 ezer körül nézelődsz és nem jársz rosszabbul a chipkészlet ugyan az.
De az a 850 evo SSD azon spórolj inkább ha nagyon spórolni akarsz legyen helyette 120GB-os amire a windows-t teszed és jó is lesz. és a RAM legyen az utolsó amin spórolnál.

elvileg ezt bőven hajtania kéne a tápnak…

Az ssd-n a legérdemesebb spórolni szerintem, főleg ha belátható időn belül betudsz szerezni egyet csak most nincs keret ár. Ssd nélkül is működik a gép, megvárja amíg összegyűjtöd rá a pénzt. :smiley: De úgyis jó ahogy előttem mondták, hogy kisebbet veszel.

Egyébként ha csak gamingre lesz használva a prociból is lehet visszább venni. :slight_smile: Ráadásul akkor már hűtő se kell hozzá, a stock hűtők se rosszak.

Hát vagdosgatnék is…[:kissing:

SZVSZ! a Tápot felejtsd el és válassz a build ajánlóból!

1 Like

ehh…nemnagyon vannak ott szimpatikus konfigok…

Mit jelent az hogy szimpatikus konfig?

Ott az adott kategóriában a pénzedért a legoptimálisabb választásra van összeállítva minden. Az nem jelenti azt hogy nem lehet módosítani. Én csak azt mondtam hogy **Tápot válassz onnan!**mert jobb és hosszabb távra is tervezel. Szóval tápon ne akarj spórolni. Sok minden problémát felvethet egy gyenguszabb táp a jövőben amit jobb az elején megelőzni SZVSZ! Pl sok esetben erre hogy zúg a mikrofon meg a hangszóró… az esetek 80%-ban azért mert egy fos a táp. :slight_smile:

Ebből látszik, hogy megerősítésért jöttél csak, nem tanácsért… a kettő között nagy különbség van.

Mindegy ki mit fog mondani, a végén azt fogod venni ami szerinted jó, utána pedig majd jössz hogy miért nem megy a konfig úgy ahogy gondoltad.

Nem gond, a többség a saját kárán tanul. Az okos meg másén.

2 Likes

most mi ez a nagy támadás?reznov0001nek igaza van és abban a felállásban nemtetszett a törtnet…Ja és vágom hogy fos a táp…akkor ez?Corsair CX Series 550 Watt 80 Plus Bronze .Csak mert most látom hogy amazonon 80 dollarol jott le 50re…szntem lecsapok arra

CX550M-et vegyél kérlek, ne sima CX550-et mert annak más a belseje.

Valamint a kiválasztott deszka nem fér bele a mATX-es CM MasterBox 3.1 Lite-ba.

Ja és szerintem a megerősítés nem feltetlenül szöges ellentéte a tanácsnak…De amint látom te nem érted(mateoric87)…mellesleg a rengeteg olyan kérdést ettem fel hogy pl ssd fontos vagy hogy lehet olcsobban kijönni…Mert a kérdéseim egyikrésze tényleg megerősítés miatt tettem fel de görgess vissza,volt elég sok olyan kérdés amihez a szakik TANÁCSÁT kértem…

amm köszi hogy szóltál a táp és a ház miatt,igaz a ház miatt picit csalódott vagyok mert az pont egy ideális méret lett volna számomra(magasabb nem jó)…esetleg akk milyen més deszka?

akkor ez az a táp? https://www.amazon.com/dp/B01B72W0A2/?tag=pcpapi-20

Nézz ki egy olyat, ami árban megfelel és micro ATX (mATX) méretű. Én a pro4-el ajánlanám, de nem tudom mennyire illene bele a dizajnba(sehogy)

esetleg másik ház? :smiley: olyan nagyon sokkal nem lenne nagyobb… :slight_smile: vagy lap másik: AsRock Pro4 szsvsz. és igen az a táp.

Ez ugyan az csak ATX. Ebbe belefér a lap.