Gamer laptop választás segítség kérés

Sziasztok!

Gamer laptop vásárlás előtt állok, viszont tanácstalan vagyok. Az erre szánt keret 400e-600e Ft. Kategória: Felső kategória alsó, közép határa.

Ebben szeretnék kérni segítséget, hogy melyik modelt válasszam.

Üdv,
Kreepy98

Miért nem építesz egy asztali pc-t, és veszel mellé egy tabletet? :slight_smile:

1 Like

Laptopot szeretnék vásárolni, amit bárhova elvihetek és teljeskörűen ott van velem.

Milyen márkában gondolkodsz?
AMD vagy intel?
GPU-ba valami elvárás?
SSD, HDD mekkora legyen?
RAM?

Márka nem fő szempont, elsősorban ASUS.
Intel.
GPU min 1060.
SSD 256 GB + HDD min 1TB
RAM min 16 BG.

Acer predator helios 300?
Asus rog strix scar 2?

Megnézem mindkettőt. Köszönöm a tippeket!

400-600 között én már 2060-al szerelt gépeket néznék. Mielőbb bárki használható tanácsot tudna adni két dolgot tisztáznod kell.

• milyen méretű gépet akarsz? 15" vagy 17"?
  • vékony, könnyű legyen vagy vastag, nehéz? Tehát napi szinten akarod hurcolni és számít a súly vagy csak néha néha?

Ha ezekre megvan a válasz, akkor lehet valamerre indulni. Valamint, egyéb felmerülő kérdés, hogy itthon akarod venni vagy külföld is szóba jöhet?

Általánosságban elmondható, hogy a mostani 8.genes i7 mobil cpu-kat nagyon kevés gép tudja lehűteni normálisan, sőt. És mivel a fizikát nem lehet meghazudtolni, egy vékony könnyű géptől ne is reméld, hogy throttling nélkül meg tud hajtani egy i7-8750-et. Gamer laptop vásárlásánál szerintem elsődleges szempontnak kell lennie a hűtésnek, más egyéb kívánság csak utána jöhet.

Ajánlom egyébként figyelmedbe a PH! gamer notebook topikját is, sok hasznos infó van ott is (meg sok hülyeség is)

1 Like

Kicsit több mint 600, de bitang jó lapos az Asus-tól.
https://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-strix-scar-ii-edition-gl704gv-43357-elado

Dell, G7 szériát is érdemes lehet megnézned, https://www.dell.com/en-us/shop/dell-laptops/new-dell-g7-15-gaming-laptop/spd/g-series-15-7590-laptop

Én ennek az 1060-as változatát tudom ajánlani. 440-be kerül, és pont ugyanaz mint a fentebbi, csak GTX 1060-al és 15,3"-as. A kép nagyon szép + 144hz-es a kijelző illetve a hangszórói is nagyon jók a gépnek.