Gamer Notebook HP Omen 15

Sziasztok.

Eldöntöttem, hogy muszáj vegyek egy PC-t vagy egy notebook-ot. Munka miatt notebook mellett döntöttem és szeretném a véleményeteket kérni. A kiszemelt egy HP Omen 15.
Specifikációk:
Intel® Core™ i7-8750H, max 4,1 GHz Turbo Frequency
NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB
16 GB DDR4 2666MHz memória,
256 GB PCIe NVMe M.2 SSD + 1000 GB merevlemez
Tükröződésmentes WLED FullHD kijelző (1920 x 1080), 144 Hz NVIDIA G-SYNC™ technológiával

Jobb lenne ha egy linket küldenél a modellhez.
Milyen munkára lesz ez használva?

Látatlanban csak annyit fűznék hozzá, hogy nézelődj másfelé is, mert az Asus meg az MSI már 1660 Ti-s modelleket is hoz ebben az árkategóriában.

https://www.hpshop.hu/?sku=4TU79EA

Kikapcsolódásra használnám. Játszani magyarul. csgo. BF1. BF5. ghost recon. raingbow six siege ilyenek.

Ez már meredekebb árkategória. A Dell G5 ilyen árban hoz egy i7, 2060, FHD 144Hz Ips configot megfelelő hűtéssel. A két kari között meg kb 2 nagyságrend van teljesítményben.
Persze ebben az árban is még mindig verhetetlen egy PC + jobbféle monitor kombó, de ha a mobilitás az elsődleges akkor nyilván maradj a notik körében, legfeljebb az említettek figyelembevételével.

Igen, ezzel tisztában vagyok, és utána is néztem már csak így kiváncsiságból is, hogy milyen gépet tudnék össze rakni ilyen áron, és azért teljesítménybe oda verné simán. Csak hát nekem nagyon fontos, hogy hordozható legyen, mert elég keveset vagyok itthon, ezért így muszáj a laptop