TheVR Fórum

Gamer PC (180k)

Sziasztok!
Egy új gépet szeretnék összerakni, de nem értek hozzá, hogy mégis milyen alkatrészek az ideálisak.
A lényeg, hogy egy Gamer PC kellene, csak játszásra. Nagyjából 180k forint környékén kellene legyen. A jelenlegei gépemből szerintem semmi se használható fel szerintem. Monitor megvan (1080p) és a többi szükséges eszköz. Alkatrészek teljesen mindegy, csak lehetőleg jó, és biztonságos legyen!

Starter Plus build az ajánlóból.

6 Likes

Köszi szépen, nézelődgettem, ezek jók lennének?

• AMD Ryzen™ 5 1600AF, 3.6GHz, 16MB, Wraith Stealth Cooler
  • Sapphire Radeon RX 550 Pulse, 4GB GDDR5, 128-bit
  • Ballistix Sport LT 16GB DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit
  • SilentiumPC Signum SG1
  • ASRock B450M Pro4, Socket AM4
  • Hard Drive WDC WD5000AAKX-00ERMA0

Rx 550 és 1600af helyett vagy 2400G vennék, vagy maradjon az af, ÉS használt kártyák körül nézelődnék. Sokkal jobb teljesítményt kapnál ugyanannyiért, mintha az 550 -et vennéd.
Illetve alaplapbol is valami jobbat, a legolcsóbb értelmes lap, amit én vennék, az az ASRock b450 k4.
Az a HDD megvan már? Mert különben TB -osat vennék, mert az 500-as kb semmivel se olcsóbb.

A HDD már megvan, régi gépemből szedtmeki. Az alaplapot és a procit akkor kicserélem arra, amit ajánlottál. Kártyák után már nézelődgettem, de nem kaptam használtat, így inkább erre esett a választásom. Esetleg valami olyan kártya, ami nem kerül sokba, és mégis jó?

Az Asrock B450M Pro4 kb ugyan az mint a sima Pro4 /Gaming K4 csak kisebb lap szóval az is jó ha szeretné , az 1600af mellet nem értem minek javasolod a 2400G-t gyengébb proci játékra meg annyira nem jó mint a kiválasztott GPU arról nem beszélve hogy jelenleg nem is kapható .Teljesen jó az a Build ajánló későbbiekben könnyen és egyszerűen egy GPU cserével jólbővíthető konfig .

Ne cseréld ki a procit az 1600AF teljesen jó , amit leírtál buildet teljesen rendben van .

Okés, köszi szépen az infót! Nagyjából, a mostani játékokat eltudná futni?

Teszteket kell nézni ,bár egy rx 570 8GB biztos jobb lenne ha van rá keret érdemes lehet még annyit rászánni .

B450M pro 4 nem ugyanaz a lap, nem csak méretben különbözik, mintsem a sima M nélküli.
És a fatality -nek sokkal jobb a biosa is, azért javasoltam azt. Csomó funkció hiányzik ráadásul az alap verzióból.
2400G gyengébb csak nyers erőben, de a benne lévő GPU sokszor hozza, vagy veri az RX550 -et. (még pár helyen lehet kapni, ha jól nézem)

De ezért mondtam, hogy VAGY inkább maradjon az 1600AF, és akkor használt kártya mellé.

@Nutty Használtan sokat lehet nézni ebben az árban, RX 570 -ek, Gtx 970 -ek, netalántán 780Ti -k, esetleg ha megfogsz jó áron GTX 980 -at, vagy RX 580 -at. Mást ennyiért nagyon nem érdemes, mert újabbak közül jó ha 1050 Ti -t találsz ennyiért, ami meg az előzőekhez képest sokkal szarabb.

Arra kíváncsi lennék hogy veri , akár hány tesztet néztem sehol nem láttam hogy verné.

Vega 11 futkos benne, ami csúnyán odacsiklandoz az 550nek.

Szia!
Gondoltam én is ideírok, mert én is most, és kb ugyanennyi pénzből építek gépet. Én használtan találtam hardveraprón sapphire rx 570 nitro+ kártyákat nagyon jó áron. Igaz ezekhez nem adnak általában garanciát, vagy csak 1-2 hónapot, de ha személyesen leteszteled, sztem nem lesz vele baj. Az 1600af-et veszem én is, sztem is jó lesz az.

Egyébként itt van az a beszélgetés, ha szeretnéd nézd át.
Üdv

2 Likes