Gamer PC 300k

Sziasztok! Egy gépet szeretnék összerakni, amire 300.000 forintot szánnék.
Lap: Gigabyte B450M DS3H
CPU: Ryzen 5 2600
Videókártya: Asrock 5600XT Phantom Gaming D3
RAM: Corsair 32gb KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance
SSD: Kingston A400 240gb
HDD: Seagate BarraCuda 2tb
Táp: Seasonic Focus GX 650 Gold

Elsősorban nyílván a véleményetekre lennék kíváncsi. Másodszor egy házat ha tudnátok ajánlani azt megköszönném. (RGB előny, de nem feltétel.)
Pár megjegyzés:

• 32gb ram a Cities Skylines miatt kell (modok, assetek zabálják)
  • a cél a fullhd 60 fps medium-ultra grafikán játékoktól függően
  • egy-két éven belül tervezem a fejlesztést, szóval nem 2030-ig tervezek

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket. :slight_smile:

Pár megjegyzés:

• Azt az SSD-t hanyagold, szörnyű minőségű.
  • Személy szerint alaplapból is jobbat vennék.
  • A videókártyát majd véleményezik a nálam jobban hozzáértők :smiley:
  • Fentebb linkelt build ajánlóban mindenre találsz segítséget.
3 Likes

Szerinted mit kéne változtatni, hogy beleférjen a keretbe? Vagy melyik SSD-t ajánlanád? :slightly_smiling_face:

Olcsóbb kategóriás lapból az Asrock Gaming K4 /Pro 4 attól lejebb nem mennék, drágábbakból az Msi B450 Tomahawk Max , SSD-ből Curcial MX 500.

3 Likes

Tudod, hogy 1-2 év alatt mennyit változik a tech ipar?

2 Likes

Ott a linkelt ajánló.
Kiválasztod a keretednek megfelelő amd buildet és k.boldog vagy. Ezen nincs mit variálni.

Neked javasolt:
https://forum.thevr.hu/uploads/default/original/3X/8/c/8c84b3acf7bf21da908fe85c9bd5e28dfc8b04ec.png

2 Likes

Nem tudom csak sejtem, bár nem tudom, hogy jön ide. Mindenesetre köszönöm a válaszod :slightly_smiling_face:

Azért kezdtem gondlokdni másban, mert szükségem van a 32gb RAMra és 2tb HDDre, a keret viszont véges. Azért köszönöm. :slightly_smiling_face: Ha ezt az AMD PC-t választom, csak 32gb RAMmal akkor is elég az 500Wos táp?

Na szóval úgy jön ez ide, hogy te most szeretnéd megkérdezted, hogy milyen gépet vegyél 300k-ért de e szerint az állítás szerint 1-2 éven belül akarod. Na ez itt a gond mert bármit mondanak a srácok mire lesz rá kereted/fejleszteni fogsz addigra más hardwarek lesznek a piacon amik jobbak fejlettebbek.

2 Likes

Akkor a hdd-t cseréled 2 terrásra, a ramból pakolsz bele még 16ot és helyben is vagy. Tápból nem kell több.

2 Likes

Ezek szerint rosszul fogalmaztam, elnézést. Most szeretném a gépet megvenni, mihamarabb, és majd ezt (vagy amit ajánlanak) szeretném 1-2 éven belül fejleszteni, utalva arra, hogy az időtállósága a gépnek most nekem másodlagos.

1 Like

Köszönöm. :slightly_smiling_face: