TheVR Fórum

Gamer PC build segítség

Sziasztok! Szeretnék építeni egy gamer gépet, olyan 6-700ezer ft között. Annyira nem értek hozzá, youtube videók alapján tájékozódtam. Leírom eddig hogy néz ki az összeállítás, szeretném ha valaki aki jobban ért hozzá elmondaná a véleményét.

Alaplap: msi mag b550 tomahawk
Proci: ryzen 5 5600x
Ram: crucial ballistix 2x8 3600mhz cl16
Vga: gigabyte 3060ti gaming oc pro
Ssd: kingston A2000 1tb
Táp: seasonic focus gx750 gold
Ház: lian li lancool 2 mesh rgb
Proci hűtő: arctic freezer 34 esport duo

Összesen pcx nél olyan 630.000ft.
Az alaplap nem tudom hogy jó-e, illetve még a házban is bizonytalan vagyok.

Szia, üdv a TheVR fórumban! :slight_smile:

Itt nézz körül, de alapvetően nem nagyon találok hibát a választásaidban (én Asus ROG lapot vennék, de ez privát vélemény) :

2 Likes

Szerintem is ez egy jól átgondolt konfig és nem igen lehet belekötni. Személy szerint maradnék annál az alaplapnál, amit leírtál. Ez a Lian li ház egy jól szellőző darab, viszont szerintem egy picit túlárazott. Helyedben én inkább ezt választanám:

https://www.pcx.hu/silentiumpc-regnum-spc248-sg1v-evo-tg-argb-fekete-ablakos-szamtogephaz-00601708

Ha valami visszafogottabb ház tetszik jobban, akkor pedig ezt ajánlanám:
https://www.pcx.hu/fractal-design-fd-ca-mesh-c-bko-tg-meshify-c-fekete-ablakos-szamitogep-haz-00377339

2 Likes

Kompatibilitás OK, konfig összkép OK, léghűtő, minőségi gold táp…
Esküszöm van aki tapasztalattal nem rak össze ennyire józan és meggondolt gépet :smiley:
Jár a pacsi, szerintem ezt ha van rá cash meg lehet rendelni.
Az alkatrészárakat nem ismerjük de gondolom hogy mivel egy helyről jönne, összeszerelés is a PCX-nél történne.
Ha igen akkor valszin az is rendben van, ha esetleg otthon akarsz nekivágni a szerelésnek akkor érdemes nézegetni a marketen, mi hol van jó/jobb árban éppen, alternatív gyártóktól van e jobb alkalmi vétel. Így akár spórolhatsz is pár 10ezret a teljes konfigon, de így plusz munka neked.

Még egyszer, teljesen jó összeállítás :slight_smile:

1 Like

Szia! Köszönöm szépen, akkor nem várnék tovább, csak bizonytalan voltam kicsit.

Viszont a lian li lancool 2 alapbol 3első ventivel érkezik. Ha teszek plusszba hátra 1db +felülre 2db az ugy megfelelő lesz “airflow” szempontbol?

Mert akkor vennék hozzá egy lian li st120 3db os kitet.

Köszönöm!

Ne, elég 1db hátulra, az biztosítja a szívást, a túlnyomás pedig távozik a videokártya “hátlapjánál”, (ill. friss levegőt is kap így a kártya), meg mellette a rácsokon. A két felső elszívná lentről is a levegőt, meg a procihűtő, RAM-ok és környéke sem kapna friss ájert.

Egy dolog elkerülte a figyelmemet: a Gigabyte videokártya. Mivel a 20xx-as szériával sok gond volt, ill. most a tápegység szériájuk is sorban döglik meg, nem tudsz más márkát választani? Szerintem, ismétlem, szerintem jobb lenne nem Gigabyte.

1 Like

Szia! De, néztem másik márkát, én is óvakodok kicsit a gigabyte tól.
Vagy a rog strix, vagy pedig az asus dual oc lesz, igazából nemtudom hogy megéri-e a felárat a rog strix.

Egyébként milyen hűtőt ajánlanál hátulra? Rgb nem fontos, de nem hátrány😅

Köszi!

ROG Strix kártyákból már jó páron túl vagyok, eddig zéró hibával. (a jelenlegi 2070-es O8G is tökéletesen teszi a dolgát 2. éve) A dual oc-t inkább ne.

Ha nem fontos az RGB, akkor Noctua NF-A12, Noctua NF-F12, Be Quiet! Silent Wings 3, ha fontos akkor Deepcool RF120, Alpenföhn Wing Boost 3 ARGB, Cooler Master MF120 Halo, In-Win Polaris és igazából sorolhatnám a végtelenségig, rengeteg jó venti van. (nézni kell a max. zajszintet és a max. légszállítást, ill. a csapágyazást, ezekben a Noctua a top)

3 Likes

Nekem a 2080 O8G-m ROG Strix, és semmi hibájával nem találkoztam még az elmúlt 2,5 évben (max annyi, hogy az RGB világítása mintha picit szaggatottabban váltana színt, de csak akkor látom, ha épp odanézek - meg annyi, hogy CP2077-ben még így is kicsit kevés 1440p ultra+raytracing-hez :slight_smile: bár ez aligha hiba)

3 Likes

Lehet hülye kérdés, de tényleg nem értek hozzá azért kérdezem.
Ha vásárolok a lian li lancool 2 házba hátulra egy RGB ventit, (pl corsair ml120) azt összetudom hangolni az első 3gyári RGB ventilátorral, hogy együtt kapcsolhatóak legyenek az rgb-k?

Elméletileg igen. (mondjuk a tökéletes szinkronhoz és színekhez azonos ventiket érdemes használni)
Viszont ahogy olvasom, maga a front panel RGB-s, a ventik sima feketék.

1 Like