Gamer PC build

Sziasztok.

Mit szóltok ehhez a konfighoz? Mindent játszanék rajta. (PUBG, WoT, GTA V, LoL, tényleg mindent :smiley: )

Case: NZXT S340 elite
CPU: Intel Core i5-8400 BX80684i58400
Motherboard: AsRock B360 Pro4
VGA: Gigabyte GTX 1070 8GB GV-N1070G
SSD: Samsung 250GB 860 EVO MZ-76E250B/EU
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
PSU: FSP 600W Hyper M
RAM: Ide valami jó DDR4 RGB 8GB kellene, amit később bővítenék 16GB-ra.
CPU Cooler: Be quiet! Pure Rock

Tudom hogy másik topic, de nem szeretnék 38488 topicot nyitni:
erről mit gondoltok a konfig mellé? : Acer KG241P Monitor
nem tudtam megnézni az összes ajánlott monitort mert csak telefonom van jelen pillanatban és elég sucks megnézni mindet.
Mindenképpen 144 hz kellene 60-70-80 környékén.

Köszönöm!

Monitor jó.
Ha csak és kizárólag játékra kell,illetve nem számít az Intel áremelkedése, akkor jó build.
De ha szeretnél mellette streamelni, másik monitoron mást csinálni, videót nézni, akkor inkább AMD.
Build ajánlóban találsz nagyon jól összeválogatott konfigokat, azokból válassz ki egyet.
:slight_smile:

Alapvetően rendben van a gép, ha csak gaming lesz akkor teljesen jó, de néhány meglátást engedj meg:

• B360-as alaplapba maximum 8700-at tudsz tenni jelenleg, igy a fejleszthetőséget bukod egy bizonyos szintig. Amit tehetsz, hogy veszel inkább egy Ryzen 5 2600(X)-at, egy MSI B450 Tomahawk-kal, igy nem kell hűtőt venned a procira, és a 2020-ig kijövő Ryzen procik bármelyikét bele tudod tenni. Persze a jelenlegi Ryzenek gyengébbek gamingre, igy ezt akkor javaslom ha szeretnél esetleg streamelni, akár később is, vagy csak szeretnél egy fejleszthető gépet.
  • Memóriát mindenképpen dual channelben vedd, vagyis 2x4GB-ot. 8400 mellé elég efy 2666MHz-es kit, de ha Ryzent veszel, minimum 3000MHz kell. Ha pedig memóriát bővitesz, érdemes eladni a régi kitet, és venni teljesen újakat a garantált kompatibilitásért.

Kb ennyi :slight_smile:

Szerintem a 8400 mellé is vehetne inkább 3200-as memóriát, mert az van most a legjobb ár/érték arányban.

B360 mellé felesleges, nem kezeli

Jogos elnéztem. Igazad van. Bár én személy szerint vennék egy z-s lapot intel mellé a hosszútáv miatt, de ha a kérdezőnek nem szempont a hosszútáv, mert sűrűn cserél komplett gépet akkor oké.

Igazából nincs sok árkülönbség a 2400 és a 3200 mhz ram között, így lehet, hogy az jó döntés lenne. Persze ez szubjektív. Z-s alaplapot én is meggondolnám, persze valamennyivel drágább, így ez a kettő kb. +10k. Ez még szerintem belefér. :slight_smile:

Viszont ha már rámeegy a fejleszthetőségre, szóba jön a ryzen

Z-s lap miben különbözik a B-s laptól?

Támogatja a gyorsabb ramokat, tudsz benne oc-olni, jobb vrm (típusfüggő).

De egyébként, igen, ha a fejleszthetőség a cél, akkor mindenképpen Ryzen. De a szerdát ebben az esetben várd meg.

Mi lesz szerdán? :no_mouth:

https://www.ces.tech/conference/Keynotes/AMD-Keynote.aspx

Ejha, értem.
Köszi mindenkinek mindent.

Egyébként így kontextus nélkül jogos a kérdés :smile: