Gamer PC építés 320k

Sziasztok!

Teljesen 0-ról szeretnék PC-t építeni. Mielőtt bárki belinkelné a Build ajánlót, nézegettem részletesen, viszont Gtx 1070-ben gondolkodom alapvetően, akár használtan is.
Ez az első gépem, vannak bőven homályos foltok PC építés terén. Játékra szeretném használni, hosszú távra, multikra (BF1, 5) és single playerekre egyaránt.
Intel i5 8400-at néztem ki, talán ez meg a 1070 a biztos pont. Ezekhez milyen alaplapot érdemes?
Mi az, amit akár használtan is érdemes venni(alapvetően új cuccokban gondolkozom)?
A Mainstream Plus és a Performance konfigok (Intel) cuccait mennyire ötvözhetem?
Bármilyen tanácsot, megjegyzést, gondolatot, segítséget szívesen fogadok!
Légyszi legyetek tekintettel arra, hogy kezdő vagyok :slight_smile:

Peace

A Mainstream Plus konfigba illene egy 1070-es kártya?

image

1 Like

Persze :slightly_smiling_face:

1 Like

Igen, nyugodtan bele lehet tenni.

Ha használt is játszik, én elgondolkodnék egy 980Ti-ban is ha van épp jó áron. 1070 teljesítményt tud és van hogy 100 alatt meg lehet kapni (persze régebbi szóval ha ez számít, akkor kiesik).

1 Like

Köszi! Igen, úgy vagyok vele, hogy fél év múlva jönnek úgyis az újak, és alapvetően azért jónéhány évre tervezek a géppel, nem tudom hogy a 980Ti 2-3 év múlva hogy fog működni az új játékoknál.
120e körüli 1070-eseket nézegettem használtan, másfél-2 év garival.
1070Ti használtan van 130-140 körül, ahhoz a kártyához elég az i5 8400?

Ez engem is érdekelne, most tervezek új buildet összerakni egy i5 8400-al és gondolkodom nagyon a videókártyában, 1060 6gb / 1070ti között.

Az mondjuk engem is érdekelne ,hogy i5-8400 hoz , 16gb DDR4-hez ,érdemes-e ASUS ROG STRIX GTX 1080Ti-t venni, vagy úgy sem fogja kihajtani a processzor azt a kártyát.
Illetve ha a streamelnék ,akkor van-e “haszna” az ilyen kártyának, vagy csak a felét kihasználnám, és a többi része a kártyának ott “porosodna” ,mert nincs ami kihajtsa.

Ha csak nem lesz valami baja fizikailag a 980Ti-nek (elöregszik valami benne pl) akkor mivel teljesítményben ugyan ott van mint a sima 1070, ezért ugyan úgy fogja bírni.

Mindenképp 1070/1070ti ha hosszabb távra gondolkozol.

Prociból/alaplapból pedig inkább Ryzen, több szál, jól fog jönni hosszú távon.

1 Like

Ez igaz, csak most a nullából építenék PC-t és egy 1070/1070ti 70-80k-val drágább, mint az említett 1060. Azért is gondoltam, hogy egy 8. generációs intel proci, egy új lapra és azt majd tudnám tovább bővíteni, videókártyát is, procit is ha úgy van.

Intel esélyes hogy váltani fog alaplapot amikor kijön az őj generáció (nevezzük 10nek, a 9 csak egy ráncfelvarrás lesz) ergo cserélhetsz alaplapot is.

Videokártyából én inkább vennék használt 980Ti-t 100 körül mint 90-95-ért lényegesen gyengébb 1060-at.

Ha nem fér bele a keretbe a 1070, és használtat sem akarsz, akkor pedig 1060 3gb, vagy akár átmenetileg 1050Ti aztán amint összejön a pénz csere.

3 Likes

Erről nem olvastam, de hát most cseréltek socketet a 8. generációval. Érdekes lenne ha tényleg így csinálnák. Köszi az infókat egyébként.

Igazából nem cseréltek socketet, fizikailag teljesen ugyan az mint az előző, sőt hackelt biossal van aki működésre is bírt 8. gen procit régebbi alaplapban. Csak az Intel úgy döntött letiltják a használhatóságot a régebbi alaplapokban. Így nyilván csomó új alaplapot adnak el, és hát a pénz beszél.

2 Likes