TheVR Fórum

Gamer pc epites kb 250e ft

Sziasztok nagyon sok gepet megneztem mar, de nem tudom melyik kozul valasszak igyhat a tobbi embertol kerek segitseget. A gep jatekra lenne hasznalva (fortnite,r6,gta5,csgo) illetve neha neha videozasra es streamelesre. A keret kb 250e inteles es nvidias vagyok ezekhez ragaszkodom, ha valaki tudna segiteni megkoszonnem. (fullhd 1920x1080 felbontasos a monitor es csak a szamitogepre szannek 250ezret minden mas megvan hozza igy szamoljatok kerlek.)

Akkor ezen a ponton el is felejtheted a streamelést :sweat_smile:

ezeket a ragaszkodásokat el kell felejteni, mert csak saját magaddal szúrsz ki…

image

Drágábban van intel, ami kevésbé időtállóbb és streamelésre kb alkalmatlan…

image

4 Likes

Nézd meg a build ajánlót és válaszd ki a keretednek megfelelőt. Az pedig, hogy inteles vagy, kb tök értelmetlen. Jelenleg az AMD minden tekintetben jobb.

4 Likes

NVENC GPU kódolt stream még megoldható. Bár LGA1151-et most nem építenék már akkor sem, ha éppen a kék oldalra húznék akkor sem. Kivárnám a következő eresztést legalább.

4 Likes

NVENC GPU kódolt képminőség meg eléggé csapnivaló szerintem :slight_smile: de kinek mi.
Intelem volt eddig egész életemben, de most én is AMD-re váltottam ( nvidia karival ) és elég jó döntés volt.
Intelt nem érdemes most venni.
Rosszabb ár érték arány
Nem továbbfejleszthető
Folyamatos biztonsági rések miatti lassulás :sweat_smile:
Rosszabb energiahatékonyság

Ja meg intelre még vegyél valami hűtőt is, nehogy múltkori fórumtárs sorsára juss, hoy 90-100 fokon teker, mert a gyári hűtő max dobálózni jó…

2 Likes

Ha OBS-ben felparaméterezed, akkor szerintem 720p60-hoz teljesen vállalható minőséget produkál.
Nem tudom van-e még bitráta limit a twitch-en non partnereknek, ha igen akkor 1080p60 ígyis-úgyis kiesne a pixisből.

Hőmérsékletnek ennyire nem kéne durvának lennie méga dobozos hűtővel sem, ha csak nem valami render fut rajt all-core. A dobozos Intel cooler nem egy nagy csoda, de azért egy gaming loaddal megbírkózik, kivéve ha nincs bepattintva mind a négy pecke.

9500F, játék alatt 100 fokig elment. Újrapasztázta, akkor is. Hűtőcsere után 45.
YT-n is volt teszt egy asrock lappal, ami fogadta az intel hűtőket is am4-es procihoz. Ott is kijött, hogy az intel stock cooler egy vicc.

3 Likes

1 óra blender azért nem éppen ugyanaz mint a gaming, bár mondjuk az AC:O eléggé egy CPU idő temető.

Megfontolom… aztán lehet a jövőheti ajánlóba belecsavarok egy Gammax 200T hűtőt az Intel oldalra.

3 Likes