Gamer Pc Építés

Sziasztok!
Összeraktam egy nekem tetszőleges configot és a véleményeteket szeretném kérni, hogy mit gondoltok róla. Max keret amit rászánnék: 250k

Szempontok? Mire lesz?

Miért kell az i7-7700? Egy i5 nem lenne elég és amit megspórolsz abból vehetsz egy jobb graf kártyát.

Üdv! Leginkább játékra.

Az előttem szólónak igaza van, ha kizárólag csak játékra lesz, akkor tényleg egy combosabb i5 elég. Az i7-et professzionálisabb felhasználói körnek tervezték, olyanoknak akik streamelnek, videót vágnak, szervert/komolyabb workstationt üzemeltetnek, 3D programokban modelleket dolgoznak ki.
És az a 30-40 amivel így kevesebb más, jobb komponensekre költheted.

1 Like

Ha a keret engedi egy SSD-t tennék bele. Legalább 120Gb. Egyébként egy jó konfig, de ha játszani szeretnél vele csak, akkor egy I5 ás GTX 1060 jobb választás

Értem. Köszönöm a válaszokat!

Helló!
Csatlakozom az előttem szólók tanácsaihoz, pl i5-7500 elég játékra, és hogy meghajtson egy 1060 6GB kártyát is simán. Ha i5-7500 lesz, akkor nem tudod húzni, így szerintem a gyári hűtő is elég kellene legyen, persze ezt te tudod.
Röviden még annyit fűznék hozzá, hogy:

• talán alaplapból B250 érdemesebb (H110 ha jól tudom csak BIOS frissítéssel fogad 7. generációs Intel procit), árban nincs akkora különbség
  • RAM-ból a 2400-as szinte pár száz Ft-tal drágább csak, érdemesebb
  • DVD meghajtó feltétlenül szükséges, használod? Nem sok értelmét látom a mai világban (30-50GB-os játékok jelennek meg), de persze valakinek még kellhet
  • Tápból általában EVGA, Be Quiet! vagy FSP-ket szoktak javasolni hozzáértők, Enermax-ról nem tudom mennyire megbízható

Nem tudom mennyire ragaszkodsz az Intelhez (nem akarlak semmire rábeszélni), de érdemes megnézni hasonló árban az AMD procira épülő konfigokat. Build ajánló

3 Likes

Felesleges az az i7-es bele ha játékra használod, egy i5 is simán elég :slight_smile:

Így van ahogy előttem elmondták, hogy felesleges az i7 ilyen videokártya mellé. i7-et akkor vegyél, ha tudsz mellé biztosítani gtx 1080-at. :smiley: Amúgy alaplap terén igen csak spóroltál azzal a H110-el… :smiley: Tápegységből is felesleges a 600W, akkor már inkább minőségi 400-450-es legyen benne!
Ajánlották előttem sokan az i5 7500-at, ami nem rossz, DE sokkal jobban járnál egy AMD Ryzen 1500x-el.
Szóval konfig:
Processzor: AMD Ryzen 1500x (52K)
Alaplap: MSI B350M PRO-VDH Alaplap (23K)
Memória:Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2666MHz HX426C15FB/8 (23K) (Ebből majd később vegyél még egyet ha lesz rá keret)
Tápegység: Corsair CX450M 450W
Videokártya: gtx 1060 6Gb vagy rx 580 (90K) -persze ennyiért jelenleg nehéz kifogni, de többet nem adnék értük
A többi alkatrész maradhat szerintem. (optikai meghajtón is lehet spórolni úgy, ha pl nem veszel )

Hello karácsonyra tervezem összerakni a gépemet! Már nagyábol megvan hogy mit akarok csak nem tudom hogy jó lesz-e amit ki gondoltam!
proci: 17 6700k
alaplap: Asus z170 pro4s
memoria: 2x8 kingston hyper x fury DDR4
videokártya: 1050ti vagy 1060 vagy AMD(Az LG 34UC79G-B Monitor miatt)
SSD: samsung 250GB 850 EVO
merevlemez: 1T legyen az a lényeg
Proci hűtő: Cooler master hyper 212 evo
táp: akyga 600W

Akyga tápot gyorsan felejtsd el szerintem. Az egy átok a többi romhalmazzal együtt (HKC , M-Tech) stb fostalicska kategória, ha nem szeretnéd , hogy elfüstöljön a géped tényleg vegyél egy normális tápot

1 Like

oké köszi!