Gamer pc épitése

Sziasztok!
Szeretnék egy új gépet épiteni magamnak, monitor bill. egér megvannak.
Egy ilyen összeállitást néztem kb 130k-t szánnék rá de ugy gondolom megvárom a karácsonyi akciókat,ha lesznek.
Régi gépemből van amd a8-6600k 2 magos 3.9 ghz procim gondolkodtam rajta h megkéne tartani de szerintem dobós a történet, ti hogy gondoljátok?
Soha nem volt még intel-es procim most sem olyat néztem, de elfogadok tanácsokat, ha jól tudom AMD jobb játékra és árban is jobb.

• viszonylag jo árban levő minőségi tápot szeretném ha ajánlanátok nekem.

Van 1 gépházam elég öreg szegény de ugy terveztem hogy felujitom, elől van 1 turbinás dupla venti , hátul 2 kisebb , és oldalt 1 kisebb, takaritás ügyileg elég gázos, de nem feltétlen válnék meg tőle, kiváncsi lennék a hütés jo -e rajta igy vagy inkább dobjam ki a picsába.
Válaszokat előre köszönöm
Sziasztok
Ádám

AMD FX-8350 FD8350FRHKBOX processzor	31861 Ft
Asrock 970 Pro3 R2.0 alaplap	19318 Ft
2x Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury kék HX316C10F/8 memória	19176 Ft
Asus GTX1050 Ti 4GB GDDR5 EX-GTX1050TI-4G videokártya	56140 Ft
Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA merevlemez    14.130 Ft

Én eldobnám az egész platformot most már, szerintem már ne építs am3+ ra.
Ha van korábbi géped akkor a hdd-t megtartva spórolhatsz egy kicsit.

ASRock AB350M Pro4 Alaplap - 23.000 Ft
AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core 3.1GHz AM4 Processzor - 30. 000 Ft
Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz CMK8GX4M2B3000C15 - 30. 000 Ft
be quiet! Pure Power 10 400W (BN272) - 17. 000 Ft

marad 30 ezer, ami nem elég normális kártyára úgyhogy gyűjts még hozzá 20 ezer forintot abból megtudod venni ugyanúgy a gtx1050 Ti -t. Ja és a ddr3-mas ramjaidat el is adhatod. Ez egy sokkal tartósabb konfig és semmi probléma nem lesz vele 1080p gamingben. Ráadásul emellett nem kell olyan procihűtű amivel a paksi atomerőművet is lehetne hűteni… :smiley:

1 kedvelés

Előttem szóló jól beszél!

Kicsit levagyok maradva tech téren egyébként, eltudod mondani miért nem jo már az am3+ ? Vagy valami link is megfelel :smiley:

sajnos hdd mindenképp kell mert a régebbire már nem merem rábizni az egész rendszert megmindent.
a ram nem lesz kevés? 2x8al nem járnék jobban? :smiley: bár monkduk akkor az ára is duplázódik…

Rosszabb drága ahhoz képest hogy mit tud és a régi AMD-ket nem szeressük akkor már Intel inkább de ott most van váltás és nem igazán elérhető még, így marad az hogy ennyi pénzért a Ryzen kis üdvöskéjével jársz jobban ami 4 mag nem csak 2
8GB RAM az úgy a minimum és max 1 évig úgy pont elégséges inkább 16 GB de az drágább is kb 60 ezer most. A régi HDD meg teljesen jó hacsak nem rossz… azt később is ki lehet cserélni ha nagyon muszáj.

1 kedvelés

Hdd-hez, akkor egyszerűen dobj hozzá még egy wd bluet, vagy igazából amit szeretnél, ennél lejjebb a többit már nem lehet vinni árban.
Ram-hoz, igazából minden budget kérdése, ha pl szeretnél pubgt játszani rajta akkor nem rossz meg úgy általában a gameléshez is jó ha van de mivel megpróbáltam egy olcsó setupot összerakni ezért lett 8. Ha van rá akkor nyomasd. :wink:
A platformról, hát elég sok minden miatt nem jó már, hogy őszinte legyek. Az fx- széria valljuk be azért nem sikerült valami jól alapvetően sem. Ettől eltekintve is régi már, a ryzen újabb technológia, fejlettebb, kevesebb árammal több teljesítményt ad, nem melegszik annyira stb stb…

Ezt csak így itt hagyom had beszéljenek a számok: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-FX-8350-vs-AMD-Ryzen-3-1200/1489vs3931 :smiley:

Alapvetően igen, jó az régi hdd. Javasolnék egy hdd sentinel tesztet gyorsan és ha a tárhely is elég még akkor nincs ok cserére. :slight_smile: