Gamer PC Építéséhez kérnék segítséget

Sziasztok.
A gépet játékra használnám,és semmilyen alkatrészem nincs hozzá.
Semennyire nem értek a gépekhez,tehát kb 0 fogalmam van arról,hogy mi számít jónak,és mi az ami megéri.Ebből kifolyólag nem tudom összeszerelni a gépet,és nem tudom telepíteni rá a WINDOWST-se.
Néztem különböző oldalakon(pcx,ipon) gép összerakót,mert ott összerakják nekem a gépet,frissítik a BIOS-t,tesztelik,és telepítik a WINDOWS-t ha náluk veszem,de mivel nem értek hozzá,és néhány barátom azt mondta ez ennyiért nagyon gyenge így nem is folytattam tovább.
A monitorom egy : Asus VG245H monitor
A keret 300-310 ezer FT lenne.

Ezt olvasd végig. Neked a Mainstream Plus AMD kell. Rendeld egy helyről, pl. PCX, és kérj összeszerelést.

Windows telepítéshez mindössze egy pendrive-ra lesz szükséged. Media Creation Tool. How-to. Windows 10 kulcsra találsz itt jó pár topic-ot, de én eBay-ről vennék 5-600 forintért.

1 Like

Ipon-n néztem, linkeket is raktam.

MSI B450 Tomahowk Max

Ryzen 5 2600x

HyperX Fury, 3200Mhz, CL16

Gigabyte 1660 Super

WD Blue, 1TB

Kingston A2000, 500GB

P400A

Seasonic focus GX 650

A build-t innét néztem, figyelembe véve, mik érhetők el az adott webshopban:
k%C3%A9p

Összeszerelve, frissítve, tesztelve 305k körül van. Egy tízesért pluszba belemenne egy Ryzen 7 2700x.

1 Like

Gamingre nem éri meg a 2700X, inkább a 3600. Egyébként teljesen jó.

1 Like

Illetve a háttértárakat gondold még át az alapján, hogy mik az igényeid. Én HDD-t nem is vennék, csak egy 1 terrás SSD-t, pl. Crucial MX500. Ezen is foghatsz pár ezret.

Emellett szerintem állítsd össze ugyanazt a buildet PCX-en is, és vedd onnan ahol olcsóbb. Mindkettő megbízható bolt.

Rendben,akkor összerakom pcx-en és ipon-on a gépet amit pincefölött küldött,egy 3600assal amit Meteoric87 ajánlott. A háttértárakat meg még átgondolom. :slight_smile:
A WINDOWST pedig vegyem meg akkor eBayről?

1 Like

Onnan a legolcsóbb. De csak kulcsot kell vegyél, és ráér miután feltelepítetted. Ha fázol tőle (bár én már 3-4-et is vettem), keress rá a fórumon, sok infó van a témában, még külön topic is. Ezeken a helyeken is meg tudod úszni 2-3-4 ezerből.

Emagon most 2500 ft

3 Likes

Sziasztok!

Ehhez a géphez szeretnék videokártya javaslatokat kérni 80-95 ezer Ft-ig. Raktam bele egyet,de nem tudom,hogy ennél találok e jobbat 95 ezer Ft-ig.

Én a helyedben olcsóbb SSD-t vennék, kukáznám a HDD-t, 3600X-ből eldobnám az X-et, és akkor beleférne egy 5600XT, vagy talán 5700 is.
Ebből a keretből szerintem egy 1660 SUPER bele kéne férjen

Én csak az ssd-t pakolnám bele. abból ezt

Jobb a teljesítménye.
Nekem ennek a kistesóján (250gb) van a rendszer, segéd és alap programok.

Hdd off.

Az a gépház egy katasztrófa.
direkt iponról nézve, ezt dobd a kosárba

Prociból a siba 3600 elég lesz.
Biosban fel tudod húzni a procit és ugyanott vagy, mintha egy 10essel többet kiadnál az x-esre

Kártya helyett pedig ez, a márkaeggyezés miatt az alaplappal, mert van akinek mániája

Tehát ez a kosár
https://ipon.hu/shop/kosar

te kereted
366’508 ft

Ez erősebb és kijön
362’030 ft

És oprendszer meg 30ért a hülye vesz
Emagon le vannak akciózva fillérekért, vagy ott az ebay
1900 ft

Kereten belül jobban jársz.
ha kell a hdd, akkor később beledobod egy 10esért.

1 Like

Köszönöm a segítséget. :slight_smile:

Már nem azért de a Silicon Power SSD-k rohadtul inkonszisztensek ami az írási/olvasàsi sebessége illeti; elég megnézni a teszteket bárhll róluk.

Az az extra amit egy RENDES SSD-re még rákell tenni nem pénz hosszútávon. Jelenleg még mindíg 3 gyártó van amit személy szerint figyelembe veszek: Samsung, Corsair és WD.

Ami meg a HDD-t illeti semmi baj vele mai napig. Ha pl. inkább Single Player játékokkal játszik az ember akkor a játék hidegindításának sebességén kívül játékbeli hátrányt teljesítményben nem jelent egyáltalán; viszont GB/$ szempontból még mindíg a HDD magasan a nyerő választás.

Akkor milyen SSDt javasolsz?
HDD nem lesz benne úgy döntöttem több itteni ember javaslata alapján.

Például e 3 darab közül bármelyiket a rá szánt összeged szerint:

És ha nem akarsz egy vagyont költeni rá: