Gamer Pc konfigom-videókártya

Szerintem keress GTX 960-as karikat használtan. Lehet találsz ennyi pénzért 4 GB-al is.

1 Like

Nem ultrán szeretnék játszani, hanem ebből a gépből szeretném a legjobb minőséget kihozni, de főként a CSGO lenne a fontos. Szóval milyen videókártya a jó ehhez 40k alatt?

A ramból mehetne magasabb órajelű, mondjuk 3000mhz. A tápból mondjuk fsp raider II 450W silver vagy be quiet pure power 10 cm 500W. A videókártyának egy gt1030 aztán valami új generációs kártya. De használtan is lehet nézelődni videókártyák után.

Nekem erre maximum 170 ezrem van, úgyhogy nehéz ilyen drága dolgokat beszerezni

Szóval a kérdésem másképpen: 170 ezerért ti milyen konfigot raknátok össze magatoknak, úgy, hogy a lehető legjobbat hozzátok ki belőle, valamint gamingre használjátok.

A ram egy ezressel lenne drágább a táp pedig 5 ezerrel. Amúgy nézd meg a build ajánlót (link).

alaplap:msi b350 gaming plus 27 000ft
processzor:amd ryzen 3 2200g 30-35 000ft
ram:corsair vengeance 2x4gb 3000mhz 33 000ft
ssd(nem kötelező):adata su800 128gb 15 000ft
hdd:szinte mindegy, de amit írtál jó lesz 12 000ft
táp:be quiet pure power 10 cm 500w 23 000ft
ház:deepcool tesseract ablakos vagy anélküli 10 000ft

összesen: 150 000ft
Az árak csak körülbelüliek nem pontos értékek, nem akciós árak. Ez így ssdvel 150 plusz egy 1030 vagy egy használt akármilyen kártya és kész. Az alkatrészeket se fontos megtartani abból amit írtam, ez csak egy alap ami jó lehet. Az alkatrészekkel nincs tapasztalatom. Aztán ha jön az új nvidia gen akkor váltasz egy kicsit nagyobbra.

1 Like

Nagyon koszonom a segitsegedet!

1 Like

Én ehhez nem annyira értek,úgyhogy ugye ezek kompatibilisek egymással? Meg minden hardver passzol a másikhoz?

Igen (de ha valami problémát lát valaki, vagy ő máshogy képzelné el, szóljon és javítom), esetleg a ramot még talán nézheted a gyártó oldaláról de ezzel a rammal is működik. Annyi hogy 3000mhz vagy a feletti legyen, mert a ryzennek jót tesz.

Köszi. Videókártya ötlet?

Gt 1030 vagy valami használt előző generációs kártya egy ideig megteszi. Csak ne low profile legyen mert azokon csak 1 venti van és nem annyira jó a hűtése.

De ha egy kicsit tudsz várni akkor most jön nemsokára a 2200g(ryzen plusz radeon vega graphics) és az szerintem megfelelő lenne addig ameddig nem veszel valami jobb kártyát.

Miket kell nézni vidikártya vásárlásnál?

Szerintem gtx960 4gb vagy 1050ti (egykutya teljesítményre a kettő) alá ne add. Ezekkel már el lehet bohóckodni. Felesleges 1-2 hónapra beruházni ezeknél rosszabbra, mert ugyis le kéne cserélnéd. Egy gagyi vga-t meg nehéz eladni használtan pláne jó áron. Nekem spec 960-am van, szeretném cserélni, de a 1060-1070 esek most űr+áfáért mennek. 960-al competitive beállításokkal 80-120 fpst kihozok 1080p-ben pl pubg-ből(minden very low, egyedül antialiasing és a látótávolság ultra, textúra medium)

3 Likes

Ma jelennek meg az AMD APU-jai, így a Ryzen 3 1200-at már nem érdemes venni, helyette van 2200G, ugyanennyiért, amiben van egy átmenetileg használható Vega chip is.

1 Like

:smiley: hogy ti milyen jó fejek vagytok! nagyon köszi a segítséget, jöhetnek még a válaszok! szóval akkor ne ryzen 3 legyen?

Ryzen 3 lehet, csak ne az 1200 hanem a 2200G

http://www.origo.hu/techbazis/20180109-amd-ryzen-arcsokkenes-vega-gpu-apu.html

1 Like

valamint, ezek az új APU procik milyen áron lesznek? azt lesz érdemes venni, vagy inkább azt, aminek lejjebb megy az ára?

A nem grafikus chipekkel rendelkező procik majd áprilisban jönnek, azoknak az árairól még semmi nincs.

Addig szerintem a Ryzen 3 szériából csak a 2200G-t lesz érdemes venni, Ryzen 5-ből pedig az 1600 alatt a 2400G-t.

Ha kijönnek a normál procikból is a 2. generációsak meglátjuk mit tudnak, elvileg csak update, valamivel magasabb órajelek lesznek, semmi nagy változtatás, de azonos áron nyilván az újakat éri meg majd venni.

1 Like