Gamer Pc összerakás

Összeírtam egy lehetséges végleges opciót,mit szóltok hozzá ?:slight_smile: Köszi
proci/Ryzen 5 1400x
alaplap/asusprime b250M-K
memória/8gb(2x4)ddr4 3000 corsair ven lpx
vga/asus gtx 1050i 4gb phoenix
ssd/adata su 8000 128gb
vinyó/1tb toshiba ACA100
táp/thermaltake hamburg 530w
ház/zalman Z1 Neo

Az az alaplap Intel-es , proci meg AMD-s. Az alaplap legyen b350-es. És a proci 1400/1500x-es.(nem tudom melyikre gondoltál),

okés köszi ! Gondoltam összekombózom ismerősöm verziójával ,de sajnos lányként nem vágom mi stimmel mivel,de már tudom miért írtátok a b350prime plust a ryzenhez :slight_smile: akkor kicserélem az alaplapot nem intelesre,akkor így nem lenne gáz az összeállítása ?:slight_smile:

Igen, úgy már jó, ha B350 mellé teszel Ryzen procit. (Ha később bővítenél memóriát, 4 RAM foglalatos alaplapot válassz szerintem)
Amit én még talán cserélnék, az a táp és a vinyó:
Táp: EVGA B3 450W
HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm (EZEX végű)

Nem lenne gáz ,de jobb lenne saját véleményem szerint egy: GIGABYTE GA-AB350-Gaming 3-as alaplap.(Jobb hangkártya).

1 Like

Üdv! Üdvözlünk a fórumon!
Látom új vagy így ajánlom a FAQ tanulmányozását.

FAQ 6/1- Ne indíts topikot a nem megfelelő kategóriában.

Amúgy ajánlom figyelmedbe:

Az aquából fogom venni őket és ott csak ilyen van Evga 450B 450W tápegység /100-B1-0450-K2/ azért se ragaszkodtam ehhez a fajtához amit írtatok :)egy ott dolgozó emberke rakott elsőnek nekem össze egy gépet,és úgy kombináltam össze a tiétekkel ,a tápot,és a hdd-t az ö összerakásából szedtem ki ,és a hdd-t nem is igen használom így még az se gáz ha nem lenne :slight_smile:

Ha nem kell vinyó egyelőre, mert nem akarsz nagyon rajta tárolni, akkor ne tegyél bele, viszont akkor érdemesebb egy nagyobb SSD, mondjuk a Samsung 850 EVO 250GB, AQUA-nál most 28k.
Játékra lesz a gép egyébként? Mert ha nem lesz HDD, akkor játékok telepítésére kellhet a nagyobb SSD, egy újabb játék simán megvan 30-40 GB alapból, attól függ mi az.
Tápból akkor is inkább BeQuiet!, FSP vagy EVGA terén keresnék náluk, 450-500W-ost.

Azon a 128gb-os SSD-n windows-al , alap programokkal, frissítésekkel marad kb 20-40 gigabyte helyed. Jobban jársz ha veszel mellé egy HDD-t.
Tápnak ez viszonylag jó: Be quiet/Az az EVGA .

Igazából csak Overwatchot szeretném jobban élvezni,nem pixel háborúsan amit a laptopom nyújt :smiley: Nagyon mást nem játszok csak Blizzardos játékokat :slight_smile:

Az Overwatch-ra a gépigényeknél azt írják, 30GB szabad hely javasolt, ha azt ráteszed a windows mellé az SSD-re, kb annyi volt, többet nem nagyon szabad, mert kipurcanhat hamar az SSD. Akkor már szerintem tényleg érdemesebb egy 250GB-os SSD, aztán nem lesz gondod egy darabig HDD-re. A Samsung, amit írtam, 10k-val több, de jobban járnál vele szerintem.

1 Like

Amúgy pár táp van az AQUA-n is, ami a “PH! Ajánlottak” közül való, érdemes megnézni azokat:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1itWDCpQBlPLeiLLrM2K5ylBTGVkGOCKCiUmDWikoJQk/pubhtml