Gamer PC tanacsot kernek

Sziasztok,gep vasarlas elott allok,pontosabban novemberben szeretnem megvenni a gepet,illetve,akkor lesz ra lehetosegem anyagi szempontbol.
Ezek a tulajdonsagok:
Processzor: AMD RYZEN 5 2600
Alaplap: Asus PRIME B450M-A
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHZ
SSD: HP S700 500G
Merevlemez: Nincs,de ha szuksegem lesz ra,teszek bele meg vagy ssd-t vagy hdd-t
Videokartya: nVidia GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6
Tap: 600W-os nJoy Titan 600
Proci huto: Deepcool GAMMAXX 300R
Az lenne a kerdesem,ez mennyire jo,mennyire idot allo,mennyi ideig lesz nekem eleg,illetve,a hutes elegendo ?
A kovetkezo jatekokkal jatszanek majd: GTA5, PUBG,LoL,CSGO,esetleg ha elviszi akkor a FORZA 4 -et is jatszanam.
Koszonom a kommenteket es a tanacsokat is elore.
UI: Bocsi hogy nincs ekezet. :confused:

Ajánlatos a vásárlás előtt 1-2 héttel kérdezni mert addig még sok minden változhat úgyhogy akkor térj vissza ide és kapsz segítséget.
Megjegyzés:
RAM 2x8-as KIT legyen
Táp kuka, minőségibbet nézz majd.
Illetve az SSD-t is cserélném.
Vásárlás előtt nézd majd át a build ajánlót, @sutyomatic sokat dolgozik vele és rendes kiindulási pontot ad.

5 Likes

Ha meg novermberben akarod venni, akkor tök mindegy most mit ajánlunk. Mert addig lesz ZEN3 a piacon, lesz RDNA2 a piacon, lesz Ampere a piacon. Meg addig kitudja neked mennyi pénzed lesz, na meg hogy áll a csodás magyar forint.

Egyetlen tanács amit tudok adni jelenleg a Novemberi vásárláshoz:

Ezt ne.

20-25k között:
Be Quiet Sytem Power 9 Bronz széria. Pure Power 11 Gold-es széria.
Seasonic S12III 550W, esetleg Core GC/GM széria.
Bitfenix Formula 450-550W

4 Likes

Silány minőságű , vrm hűtés nélküli vacak hulladék alaplap és még ahhoz képest drága is . A táp szintén kuka . Ha a keretedbe nem fér bele több akkor inkább válassz egy sima 1660-at de legyen egy minőségibb alaplap és táp kombód . Hidd el a táp, alaplap on nem érdemes spórolni , később olcsóbb proci/vidikari kombót cserélni mint kb egy egész új gépet.

3 Likes

Koszonom mindenkinek !

Es meg egy kerdes,csak kivancsisagbol,egy ilyen kaliberu PC aram fogyasztasa nagyjabol mennyi ? Taptol fugg?

Teljes terhelésnél kb. maximum 250-280W, de játék közben az elég ritka.

Rákötheted egy 1200W-os 80Plus Titanium tapra is akkor is ennyit fogyaszt.

2 Likes

Ezt még annyival kiegészíteném hogy a dobozra írt érték nem egyezik meg a ténylegesen leaddott értékkel ezért mondjuk hogy a 80+gold minősítést kell nézni mivel minőségi alkatrészek nélkül nem kapja meg ezt a tanusítványt és itt kb 90% le is tudja adni ami a dobozra van írva, szemben az olcsóbb akár minősítés nélküli tápokkal , arról nem beszélve hogy egy nevesebb gyártó 80+goldos termékében vannak és működnek is a védelmi funkciók ami lekapcsol így nem visz magával pár alkatrészt a gépben.

3 Likes

Továbbra sem így működik a hatékonyság. Vegyünk példának egy 500W-os tápot. Ha 50%-os terhelésnél (az alkatrészek 250W-ot húznak) 90% a hatékonysága, az azt jelenti hogy ~278W-ot fog felvenni a falból, mert a “hatékonyság” csat azt mondja meg hogy a táp által leadott teljesítmény hány százaléka megy valójában az alkatrészekhez. Úgyhogy ha egy táp 500W-ra van tanusítva, és feltételezzük hogy jó minőségű, simán le fogja adni az 500 wattot, csak többet húz a falból.

3 Likes

Ertek mindent,koszonom, meg egy utolso kerdes,ez a Ryzen 5 2600 proci kifogja tudni hajtani a GTX 1660 SUPER GAMING OC-t? Es eleg lesz neki a gyari proci huto ?

Igen, és igen.

Es az igaz hogy a HyperX Fury RGB 16GB (2x8GB), DDR4, 3200MHz, CL16, 1.35V nem nagyon preferalja az amd procikat?

Ezt honnan láttad?

2 Likes

egy szóval? Hülyeség.
Ramoknál nincs ilyen. Amd kéri a magas órajelet, hogy parádésan működjön.

1 Like

Csak hallottam valakitol.Tegnap megrendeltem az elso adagott,elso fuvart,es igy lassan ossze rakom majd,vegul valtoztattam majdnem mindenen.
Ezek lesznek benne:
Proci: AMD ryzen 5 2600
Alaplap:Gigabyte B450 AORUS M, Socket AM4
Ram: Corsair Vengeance LPX Black 16GB, DDR4, 3200MHz, CL16, Dual Channel Kit
Gephaz: az semmi kulonleges,nJoy,ATX haz,de viszont elol van 3 db venti,de viszont azok blokkolva vannak egy uveggel,remelem le lehet venni az uveget,mert ha nem akkor eleg szivas az a 3 venti,semmi ertelme ugy.
SSD: nem tudom pontosan meg,de 80% kingston ,240gb (ennyi eleg)
HDD: 1Terra Baracuda
Videokartya : maradt a 1660 super gaming oc
Tap: Thermaltake Smart SE2, 500W, modularis, 80 Plus minositesu.
Mit szoltok ehhez? jo osszeallitas?
Hazat ,alaplapot ,es a rammot megrendeltem,tobbi majd jovohonapba illetve novemberben a videokartyat.
Koszonom az eddigi segitseget!

Nem .

Küld vissza/ mond le , ram maradhat .
Alaplap ,ház, táp cserés bár nem értem miért nem előbb kérdezted meg ,na meg ha tudod hogy blokkolt az eleje és az nem jó akkor a háznat minek veszed meg?

3 Likes

Mi a probléma az alaplappal?

Mi a baj az alaplappal ? a hazat megoldom,a levegozest,de az alaplapot nem ertem mert nem jo…

A haznak a hatuljan is lesz venti,es mindig tudom figyelni hogy a proci hany fokos,es ha eleg magas fokon dolgozik akkor leveszem az elejet,egyszeru,azert vettem meg ezt a hazat,mert olcso,tudod nem mindenki engedheti meg maganak a draga dolgokat,eletem elso komolyabb konfigjat rakom ossze,nekem ezt boven eleg,majd idovel fejleszteni fogok olyan dolgokat amiket erzem hogy mar nem eleg,es terveztem a hazba venni majd egy vizhutest,vagy egy komolyabb levego proci hutest.

Illetve a haznak a teteje nem blokkolt.