Gamer pc vásárlás

Sziasztok! A közel jövőben tervezek egy asztali pc-t venni, amelyet leginkább játékra szeretnék használni, azonban nem egy szörnyeteget szeretnék, csak ami a mostani játékokat kb 50-60 fps-el elviszi FHD-n magas beállításokkal, szóval nincsenek nagy elvárásaim, és nem is szeretnék egy kisebb vagyont költeni rá.
Nagyjából valami ilyesmire gondoltam:
Intel i5 7400 4x3.5 Ghz
1 TB hdd
120 GB ssd
8 GB ddr4 ram 2400mhz
nvidia gtx 1050Ti 4GB

Szerintetek ez mennyire fedi le az elvárásaimat?
Sajnos nem vagyok otthon ebben a témában, idő és tudás híján kérem a segítségeteket.
(Nagyjából a 200 ezer forintos értékhatár nálam a plafon, ha esetleg ennyiért van jobb ötletetek, szívesen meghallgatom)
Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha már ragaszkodsz a 7.gen-es Intel procikhoz akkor mindenképp i5 7600K a későbbi overclock végett (persze ehhez olyan alaplap is kell). Ram ha mindenképp 8gb a keret akkor 2*4-es elosztásban és mehet az a 3000mhz simán. Kártyát én full hd magas beállítások igényekor GTX 1060 alá nem adnám, sőt a 1070 is el fér ha arról van szó.
Ezek csak az én véleményeim, majd a többiek meg mondják alaposabban ők mit gondolnak :slight_smile:

Köszönöm válaszod!
Nem feltétlenül ragaszkodok az intel procihoz, az amd-tol sem ockodom, akár az is jöhet, csak abban annyira nem vagyok otthon.

Prociból i5 8400-at ajánlanám. Árban közel van a tiédhez viszont tudásban egy 30-35%-al erősebb. Ehhez viszont olyan alaplap kell ami támogatja már a 8. generációs Coffee Lake procikat. Videókártyából én is 1060-at vennék abból is a 6 gigás verziót.

Csak annyit írok hogy ez sehogy nem jön ki 200e-ből :-/

cpu: 58k (i5 8400 olcsóbb mint a 7500)
lap: 25-35k
ram: 28k (single 2400 8gb) 32k (single 3000 8 gb)
táp: 18-20k
hdd:12k
ssd:12k
gépház: 10k (ebből szerintem lehet spórolni)
cpu hűtő: 7k

kb 160-170 videokártya nélkül :confused:

ja és nem mondom hogy a fiúk rosszakat ajánlanak csak mindig egy kicsivel jobbat ebből meg abból és azt veszed észre hogy az eredeti keret felét még rádobtad.
arra kérdezz rá hogy ez így jó e vagy sem és ne arra légy kíváncsi hogy van e jobb a piacon. ^.^"

lehet hogy a fiúk úgy tudnak csak jobbat ajánlani hogy bele kell nyúlni a pénztárcába keményen de akkor az azt jelenti hogy az elkövetkező 3-4 évben nem kell a géphez nyúlni. ha olyan generációt veszel ami már megvásárláskor elavult onnantól csak jön a felesleges pénz költés akár apránként és a vége úgy is zsákutca lesz.(alaplap proci ram csere) így sokszor érdemes gyűjtögetni és várni a vásárlással

Magyarán szólva egy, kb 4 évig helytálló gép ára 300alatt biztosan nem lesz

image

Itt van ami neked szerintem elég lenne egy jó ideig.
Vagy a 3gb újonnan vagy rádobsz 5-10e FT-t és nézel használt garisat. (használt 3gb 1060 55-60e)

bár a gépházból itt is ki tudod spórolni azt a plusz összeget amivel drágább a 6gb-s 1060