Gamer PC - Vélemények

Sziasztok!
Összeállítottam egy új Gamer PC-t és érdekelne a véleményetek vásárlás előtt :slight_smile:

Processzor: INTEL CORE I9-10900K 3.70GHZ LGA-1200 BOX
Alaplap: GIGABYTE Z590M (rev. 1.0)
Ház: MS INDUSTRIAL Armor V315
Videokártya: INNO3D GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Twin X2 OC LHR PCIE
Memória: Kingston Fury 16GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RBK2/16
Tápegység: FSP Hydro K Pro 750W
SSD: KINGSTON 1TB NV1 M.2 PCIe M.2 2280 SNVS/1000G
SSD: KINGSTON 240GB A400 M.2 SATA M.2 2280 SA400M8/240G
Processzor hűtő: ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO piros

Amennyiben szükséges mit és mire változtatnátok?

Laptop-ról váltanék PC-re vissza, így monitor ajánlásokkal is bombázhattok :smiley:

Előre is köszönöm a segítséget! :slight_smile:

Szia, ezeket inkább ne. Az ssd gagyi, a táp csak bronz. Előbbire pl samsung 9xx, amelyik belefér, utóbbira Seasonic Focus széria. A többire majd mások mondanak áment :slight_smile:

2 Likes

Ez fölösleges , Játékra nem kell ilyen erős proci inkább vidikarira költeném a “gyengébb” prociból megmaradó kis pluszt . Egy Ryzen 5 5600 vagy 5600X vagy 12. gen intelből a 12600 de még a 12400F is elég lehet és akkor mehet 1 erősebb kártya 3060Ti vagy 3070. (Ja igen 12. gen intelhez más lap kell , arról ne is beszéljünk h 10900 ra az artic kevés oda combos léghűtő kell)

2 Likes

Ez olyan finom utalás volt. Én úgy mondanám, hogy eszébe se jusson ezeket a szarokat megvenni! A táp még hagyján, bár nem tenném a gépembe, de az A400… Az maga a rontás. :smiley:

Ezt is elfelejteném. Van helyette értelmesebb opció:

Aztán persze vannak még ezeknél sokkal jobb házak, 30-40e forintért.

Az Inno3D. Inkább Asus/MSI/Gainward/Zotac/Gigabyte(kizárólag Aorus széria!).

Itt jobban jársz egy B-s lappal, ha nem akarsz tuningolni. Az se baj, ha Asus vagy MSI. :smiley: Ill. @Falcon23 írása alapján AMD. Ha Intel-t akarsz venni, akkor pedig valóban fölös az i9.

Visszatérve az SSD-khez, miért 1 terrás M.2-es és SATA-s 240-est választottál? Ez úgy fura. Értelem szerűen a rendszernek vesszük a kisebb és gyorsabb SSD-t, míg játékoknak a legtöbb esetben elég a SATA SSD is.

Fusd át ezt (az árak már régiek, de a többi még oké):

3 Likes
  1. gent mindenképp érdemes már elfelejteni új gép építésekor.
3 Likes

Köszönöm a sok segítséget :slight_smile:
Újrakonfiguráltam az egészet, az alábbiak szerint:

Processzor: INTEL Core i5-12600K 2.80GHz LGA-1700 BOX
Alaplap: ASUS TUF GAMING B660M-E D4
Ház: SILENTIUMPC Signum SG1Q EVO TG ARGB fekete
Videokártya: MSI GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Gaming X PCIE
Memória: CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT BL2K8G32C16U4B vagy Kingston Fury 16GB Beast DDR4 3200MHz CL16 KF432C16BB/16 (Melyik jobb 1x16gb vagy 2x8gb?)
Tápegység: SEASONIC Focus GX 750W
SSD1: SAMSUNG 250GB 980 M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8V250BW
SSD2: SAMSUNG 1TB 870 QVO SATA 3 2.5" MZ-77Q1T0BW
Processzor hűtő: SILENTIUMPC Fortis 5 Dual Fan

Mellékes info: Ipon-ról rendelném a gépet :slight_smile:

Illetve még egy kérdés:
Megérné-e lecserélni a procit egy INTEL Core i7-12700KF 2.70GHz LGA-1700 BOX -re?
Az i5-ös hosszú távon mennyire lenne érdemes?
Legalább 5-10 évre tervezném a PC-t.

2x8 a jobb de fontos hogy kitben vedd.

1 Like

5-10 évre PC-t tervezni a lehetetlen kategória. 2 évente jön egy új generáció GPU-ból, CPU-ból meg kb évente. 5-10 év alatt kijön 1, akár 2 konzolgeneráció. Gondolj bele, milyen gép volt 5-10 éve egy top, legerősebb gép, és az mit bír ma.

PC-t építeni szerintem 2-4 évre érdemes max, azt is úgy tervezve, hogy közben beleférjen egy GPU upgrade. A proci elég lehet 4 évig. Épp ezért érdemes az erős középkategóriát megcélozni.

1 Like

A 12600K Bőven elég . Sőt lehet nagyobb hűtőt néznék rá . Mondjuk a 12600KF picit olcsóbb annyi h nincs benne integrált VGA

Én ezt erre cserélném : - ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4
Árban pici a difi viszont van rajta fent is VRM hűtés meg combosabb nak tűnik a fenti VRM.

Ez nem jó nem “Mesh” es az eleje . SG1 TG kell neked vagy EVO TG .

1 Like

Maradnék az Arctic-nál inkább. Ha pedig jobb hűtést szeretnél akkor Noctua NH-U12S. (elég, nem kell a D15S)

2 Likes

Szerintem azért nézte ezt mert ehhez van LG1700 Fogalat . Az articnál meg nem biztos .

Lehet, de már nagyon régen jár hozzá az LGA 1700-as szerelő kit. (ha az iPon-nál nincs az elég ciki lenne számukra)

Gépösszerakóban nem hozzáadható az ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO. Mi a véleményed az ARCTIC COOLING Freezer i35-ről? Noctua-ból ez kiválasztható: NOCTUA NH-L9i-17xx chromax.black.
A hűtőn kívül akkor ez lenne a koncepció az ajánlásotok szerint:

Az i35 elég kevés, ahogy a lapos Noc is. Hát szégyen, hogy ilyen forgalom mellett se be quiet!, se Noctua, se Arctic szerelő rendszerük nincs…
Akkor legyen a SilentiumPC-é, aztán majd csere, ha nem lesz elég.

A konfig rendben van. Én Asus VGA-t tennék bele, ha már a deszka is az, de sokaknak nem ér +40e forintot. (pedig a hűtése jóval komolyabb a TUF-nak) Ezt rád bízom.

Ámen! :smiley:

Azért a Gaming X -ek nek nagyon jó hűtése van +40e ér mert 3060Ti-t kapsz annyival drágábban szóval ja semiképp nem éri meg csak a kinézet miatt .

Ezt a hűtőt nézném rá .

Tesztek alapján elég jó és van hozzá LGA 1700 fogalalt

Neked. :smiley: Nekem simán megér annyit. No, de erről nem nyitok vitát.

Ez a Deepcool hűtő elég jó. :+1: (csak egy rendes pasztát is kérjen hozzá a kérdező, meg hogy használják is fel az idióták, ne csak mellépakolják - TGC, Noctua, Arctic előnyben)

Köszönöm a válaszokat, összeállt a gép. :slightly_smiling_face:
Monitort milyet ajánlotok? :slightly_smiling_face:

Az Oázis-tól vedd, bármilyen is, ők itthon a legjobb monitorral foglalkozó cég. Ajánlás konkrétan nincs, mivel nem írtál igényt, de: IPS paneles legyen, legyen benne kékfényszűrő opció (még ha nem is használod - bár célszerű, új szemet nem könnyű venni), lehetőleg valamilyen Sync-et tudjon és 24" körüli legyen a mérete. (innentől csak felfelé - LG-vel elég nehéz mellényúlni, de rengeteg jó monitor van)

Friss, alig 2 hetes videó monitor témában:

1 Like