TheVR Fórum

Gamer szék ajánlat

Sziasztok.
Szeretnék egy Gamer széket venni de nem tudom mit is kellene figyelni vagy hogy menyit érdemes rá adni. (Max 100k)
Pisti és Jani sokszor mondta MAXNOMIC széket (amit most is használnak) de kicsit sokan-lom az árát és nem is találtam hol lehetne venni.
Így az lenne a kérdésem tudnátok e ajánlani valamilyen széket ami kényelmes is (sokat ülök a gép előtt)
És hogy nektek mi a tapasztalataitok és hogy mire érdemes figyelni vásárlás esetén. Választ előre is köszi.

1 Like

Ajánlom esetleg ezt a székes topicot, ha nem láttad még. Lehet hasznos lesz neked is: No de milyen szék legyen?

2 Likes

Én nem egy “gamer” széket ajánlanék, hanem egy hétköznapi irodai széket. A MARKUS forgószéket. Igen az IKEA-ból. Mivel irodai munkát végzek, napi 8-9 órát ülök. Ez a szék bizonyult eddig a legkényelmesebbnek. S szerintem viszonylag jutányos áron lehet hozzájutni.
Persze nem olyan divatos, mint egy gamer szék, de inkább a kényelem a fontos, mint a dizájn.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40103100/#/40103100

3 Likes

Szia.

100e Ft-ért én inkább valamilyen ergonómikus irodaszékkel támadnék, pl:
http://irodaszekfutar.hu/termekek/forgoszek/product/4037-oklahoma

Nekem is a már @The_Omnius által is említett Markus van otthon, az is kényelmes viszonylag jutányos áron. Igaz én azt valami akció keretein belül vettem 35e Ft-ért.

Szia! Én most ezt használom: https://www.aqua.hu/akracing-player-gaming-szek-fekete-piros-ak-k6014-br-316177.html

Ilyen székem van és én is marha sokat ülök benne, tényleg nagyon kényelmes. Egyetlen problémám van vele, hogy a fejtámlájáról valamiért foszlik a műbőr borítás külső része, fogalmam sincs miért. Nem a fejtámla esik szét, csak a külső, vékony hártyát dobja le.

+1, ilyen székem van nekem is itthon és az irodában is, nekem is bejött. A műbőr borítás dettó hámlik a fejtámláról, ráadásul a külső feléről, ahol nem is ér hozzá semmi. Itthonra a szövet kárpitosat vettem, az nekem még jobban bejön.

1 Like

Nekem ilyen van.

https://www.aqua.hu/akracing-nitro-gaming-szek-zold-ak-nitro-gn-339420.html

Egy éve vettem, rohadt kényelmes és rohadt jól tartja a hátat. úgy állítod be, ahogy akarod. Maximálisan ajánlom.

Ha Pesti vagy ajánlom, hogy menj el a Pixelbe. Nagyon sok széket ki lehet próbálni és segítenek is abban, hogy melyik lesz neked a legmegfelelőbb.

2 Likes

Én személyes tapasztalatot tudok mondani. 196cm magas és kb. 120 kg vagyok. Én is nemrég ebben a témában kutakodtam és vettem széket. Pár széket meg tudtam nézni ilyen 100e Ft-os dxracer és társait. Nekem iszonyat kényelmetlenek voltak, túl szűkek voltak alul, nyomta a combomat a támasz. Érdemes kipróbálni mert elég sok fajta és méret van, de szerintem sokszor egy komolyabb irodaszék jobban megéri. Végül egy ilyen mellett döntöttem.

3 Likes

Köszönöm a válaszokat.

Szia! érdeklődnék, hogy hogy muzsikál a szék amit vettél, mert nekem is megtetszett. Mik a tapasztalatok vele? kényelmes hosszabb távon is? Strapabíró?

köszi a választ! :slight_smile:

A fentebb emlitett szekes topicot anno en inditottam… azota 2 szeket is beszereztem…az elso az a hirhedt Herman Miller Embody ami EGY ALOM viszont no chance, hogy azt valasztod szerontem :smile:

A masik (amit jelenleg a gepnel hasznalok) a Corsair T1 (red/black) Azt kell mondjam szinte mar mar hajaz a kenyelmi szintje a Herman Miller Embody-ehoz, de az ar toredekeert…Plussz megy a gamer setupomhoz :slight_smile: Az Embodmeg atkoltozhetett az irodaba :smile:

Én megnéztem a 100k-s gamer székeket is, de végül itt vettem 50-ért egy Indianapolist, mert a 100k-sok nem tudtak annyival többet szerintem: Gamer szék

2 év garancia van rá, ki tudtam próbálni az összeset (valahol a XIII-ban van a bemutatóterem, talán Frangepán utca), és nekem pont ez a modell jött be a kipróbálás alapján + ingyen kihozták, így nem kellett a buszon szenvednem vele. Most kb. fél éves, de eddig nem tudok kivetnivalót mondani, talán a színe :slight_smile:

Mellesleg a fentebb említett Oklahoma forgószéket is ajánlották itt, csak más néven van, viszont sokkal olcsóbb és még színesben is van, ha valakinek nem a fekete tetszene. Nagyon jó volt ez is, de végül az Indianapolist választottam, mégiscsak gamer székért mentem :slight_smile:

Én most vettem egy >>Natec Genesis Nitro 550<<
40ezer körüliért, a fekete verziót most kapni.
Valakinek van tapasztalata ezzel a márkával? Amiket eddig olvastam róla, az pozitív benyomást keltett.
Azt hiszem a cég az lengyel. Sokáig nézegettem a svéd Arozzi-t, és az AKRacing-et. De az árukat nem bírtam benyelni.
Nem volt még gamer székem, de kezd fájdulni a seggcsontom, úgy, hogy gondoltam meglepem magam Black Friday-re.

Ui: Nem mintha nem lenne már mindegy miután megvettem, csak kíváncsi vagyok amíg megjön. :slight_smile:

Hát szerintem biztos megfelelő lesz bár fura lesz hirtelen az biztos én ezt vettem meg https://www.aqua.hu/akracing-nitro-gaming-szek-zold-ak-nitro-gn-339420.html az előzőhöz képest nagyon jó

Egy >>Jysk Billum<< után minimum orgazmusra számítok miután kipróbálom. :smiley:

2 Likes

Ilyen székem volt nekem is, a bal karfa 2 napig bírta, a jobb oldalira vigyáztam nagyon (2 hét). :smile: Hiába volt akciós, nem tűnt jó vételnek. A vége az lett, hogy kicsit jobban hátradőltem, mint amire számítottam :smile:

3 Likes

nálam is riadt az alsó szomszéd egy “hátradőlésre” :smiley:

Nos, így közel 1,5 év használat után nyugodtan kijelenthetem, hogy nem bántam meg. Ugyanolyan állapotban van, mint új korában. Végre nem pusztulok meg ülés közben. :grin:
Amúgy vásárlás után írtam is róla, és ezt visszaolvasva, teljesen helyt áll.

" A termék kiválasztásának fő szempontjai:

Több mint egy hónapja rendeltem. Később akartam megírni a véleményt, mert úgy átfogóbb képet kapnék a strapabíróságáról, de üsse kő.
Én meg vagyok vele elégedve. Tudni kell, hogy a Black Friday alkalmából vettem 40 ezerért. Jelenleg drágább.
Masszív felépítés, szép dizájn. Külön öröm, hogy nem teljesen bőr. Az ülő, és a háttámla része textil (melegben szerintem jobb) , de nem olyan lyukacsos amibe belemenne a szennyeződés, szóval könnyen tisztítható. Az is igaz, hogy én azért tettem az ülő részre egy vékony kispárnát is. De megjegyzem alapból a szivacs elég vastag, szóval egy könnyedén nem lesz kiülve. (82Kg vagyok) Először féltem, hogy a háttámla nem lesz elég magas, de tökéletes (180cm körül vagyok). A “karfa”_
állítható, és viszonylag közepesen kemény gumiféle(? ), de nem az a fajta ami felfog szakadozni a sok könyökléstől. Bár picit lötyög alapból, de ami fontos, hogy nem az alsó illesztés, az beton stabil. Az alsó-felső párnákat használom, és remek kiegészítők. Mint írtam állítható minden formában. Aludni lehetne benne, de én azért vettem hozzá egy különálló lábtartót is, mert úgy az igazi, pl filmnézésnél. : -)
Igazából nincs tapasztalatom a Gamer székekkel, mert ez az első. De nagyon sokat ülök a gép előtt, és végre nem fáj a hátam, se hátsófertályam. Ezért is vettem, mert egy Jysk Billumot váltott, ami kicsinált már a vége felé. “Röviden” ennyi. Csak ajánlani tudom. Lehet, hogy nem olyan nagy márka mint a jól beváltak, de szerintem hozza azoknak a minőségét. Elképzelni nem tudom, hogy mivel lehetnének sokkal jobbak. De mindenki döntse el maga. A legjobb, ha személyesen próbálja ki őket az ember, nyilván. Én kockáztattam, és abszolút nem bántam meg.

Előnyök

Szerintem hozza a drágább székek minőségét. Stabil, strapabíró, abszolút kényelmes, és még jól is néz ki. Főleg a fekete, nekem az van. Jó ár érték arány. Igaz én Black Friday alkalmából vettem, olcsóbban.

Hátrányok

A “karfa” felső része picit lötyög, de nem fog szétesni vagy ilyesmi, csak ez olyan picit olcsó benyomást kelt. Más negatívumot így hirtelen, nem is tudok mondani. Lehet, hogy 1 év múlva elő jön más is, és talán akkor kellett volna megírnom, de most ez van."