Gamer/video edithez alkalmas gép

Sziasztok néztem már pár configot ami tetszik
pl.: - Z270A Gaming M3
- Corsair Vengeance LPX 16GB
- ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1080 Ti Graphics Card
- PNY CS1311 480G
- Seagate Barracuda 2TB HDD.
- EVGA SuperNOVA 650 G1 80+ GOLD
- CRYORIG H7 Tower Cooler For AMD/Intel CPU’s
- Intel Core i7-7700K 4.2 GHz Quad-Core Processor - 8 MB
- Acer Predator Z1

Viszont örülnék , ha kapnék más tippeket is a keret amúgy kb 800-850ezer Ft monitorral együtt.
Előre is köszi srácok :smiley:

Szia.

Mire használnád elsősorban ezt a gépet gaming vagy video edit? Milyen felbontásban akarsz a videokkal dolgozni? Ha megélhetési forrás a video, akkor lehet inkább “olcsó” Ultra-Wide monitort vennék és a megmaradt lóvéból egy X299 + Skylake-X vagy Threadripper platformra repülnék rá.

Ha inkább gaming a cél, akkor várd meg a Coffee Lake startot ami még kb. 3 hét. Abból vegyél 8700K + Z370 kombót.

1 Like

Esetleg Ryzen 1700?, szépen tejesít játékok alatt valamint egy jó 8 magos processzor ami video edithez is alkalmas. Én ezzel szemezgetek, egy hasonló konfig van gépülőben nálam is. Hasonlóan hozzád video edit, valamint PS,grafika és 3D modellek készítése a cél. Nekem több helyen a Ryzen-t ajánlottak, mivel még csak gyakornok vagyok és tanulok szakmát ezért nem érdemes egy Skylake-X vagy Threadripper platformt építeni majd későbbiekben. Ha ahogy előttem is írták ha megélhetési forrása videó akkor tényleg Skylake-X vagy Threadripper, de ha nem akkor én Ryzen 7 1700-t javasolnám, de ha nem S.O.S akkor érdemes lehet megvárni a Coffee Lake processzorokat amik Október 5-én jönnek. Kíváncsi vagyok 1700 és társaihoz képes hogy fognak szerepelni., lehet e alternatíva helyettük.

Mivel a videó szerkesztés is szempont így inkább Ryzen 1700-at ajánlanám OC-zva, vagy a Ryzen 1700x-et. Játékokban majdnem ott van mint egy i7 7700K, de kb. minden másban köröket ver egy i7 7700K-ra, gondolok itt a videorenderelésre és a multitaskingra stb…