Gamerek Vs. Informatikai tudás

Szerintem ha valakit érdekel a téma, az valószínűleg már próbálta a kompetenciáját a helyére tenni ezen a téren. Aki pedig nem merne hozzányúlni vagy nem is érdekli, az pontosan a Te általad leírt “Nagyra verik a mellüket, hogy csúcs PC-jük van” kategóriát fogják erősíteni és megveszik a “Gamer” configokat összerakva vagy az épp menő*** processzor vagy vga neveket kiválasztva amolyan státuszként… Persze ez nem azt jelenti, hogy Ők jobbak vagy rosszabbak, csak szimplán nem mindenkit érdekel egyformán ez a téma(de játszani szeret).

Én örülök neki, hogy ezeket megtanultam. Plusz anno Fatert néztem, hogyan kell gépet bütykölni emiatt szívesen foglalkozom vele Én is.

Szerintem az informatikaoktatás egyik nagy problémája, hogy esetében (ezt talán kijelenthetjük) a legnagyobb a szakadék a tanári és az “ipari” fizetés között, ezért csak az lesz tanár, aki nagyon béna a dolgokhoz - aki kicsit is ért hozzá, simán össze tud szedni egy 300-400as állást magának, míg egy iskolában ennek kb. a felét kapja meg (jó esetben).

A másik probléma, hogy a tananyag roppant elavult. Emlékszem, én olyan 2006 körül tanultam általánosban infót, és akkor a windows 98, mint “nagy újítás” szerepelt a könyvben, a legtöbbet a windows 3-ról írtak :smiley:

Sokszor érzem magam úgy, mint egy informatikai analfabéta… Hála a srácokanak és annak, hogy érdekel a dolog egy PC-t bármikor összerakok. De egy windows felrakni még mindig akkora szenvedés és sosem tudom megcsinálni… Tehát a PC megépül, de operációs rendszer általam biztos nem lesz rajta.
Pont tegnap kellett windowst telepítenem, mert HDD-t cseréltem a gépben, de azt a szenvedést nem lehet leírni, amit kaptam.
Van, aki akar érteni hozzá és addig keresi, amíg nem megy. Én sem adtam fel, pedig harmadjára sikerült csak az egész… És vannak azok, akik megvannak “tudatlanul”, össze van rakva nekik egy gép, ami működik és ennyi. Az iphone userekhez tudnám hasonlítani őket, akik nem státus szimbolumként veszik meg az almás márka valamelyik telefonját, hanem mert az így működik és van és kész. Egy androidos készülékkel sokkal többet lehet baszakodni, mint azzal. Tapasztalatból mondom. És ezzel nincs is semmi baj. Van, aki így, van aki úgy.

Felrakod a windowst 5x jól és utána már megy kisujjból, de elsőre nem épp sétagalopp. Androidnál is hasonló, csak ott a mókolás nehezebb. Hogy mit meg nem szenvedtem azért, hogy rootoljam az s2-t, cwm-et rá, új oprendszer, stb, de mostmár megcsinálok bármit amit kell, igaz kedvem az már nincs hozzá. 1 éve vettem egy Sony Z3 compactot. (Termszetesen leírás alapján) rootoltam úgy, hogy a garancia megmaradjon és felraktam TWRP-t meg egy csupaszított oprendszert, amit egy magyar csinál. 2 nap múlva meglesz az 5000 óra kikapcsolás nélkül. Viszont mostmár biztos nem rootolnék semmit, ha stabilan működik és nincsenek elgondolkodtató előnyei, nem éri meg. :smiley:

Nálam nem az van, hogy felrakom ötször. Százszor telepítettem már és mind a százszor szoptam vele.
Androidba meg bele nem nyúlnék semmi pénzért. Használtam iOS-t, a mai napig várom azt az androidot, ami hasonlóan stabil és úgy működik. Mert zárt olyan szinten, hogy nem kell belenyúlnod meg nem is tudsz igazán jailbreak nélkül, de tökéletesen működik. Az androidon meg ott a lehetőség, hogy belenyúlhatsz, ha akarsz, de nem akarsz.
Én pl nem akarok. Megváltoztatom a hátterem és a csngőhangom és ennyi a “belenyúlás” nálam. De amúgy meg egész nap használom. Tárolok rajta dolgokat, netezek, telefonálok.