TheVR Fórum

Gamergép felújítás

Sziasztok! :slight_smile:

Új vagyok a gépépítésben ezért kérnék segítséget.
Úgy döntöttem hogy kicsit felújítom a gépemet, és ez által csere lenne az alaplap, proci, ház, és a RAM

Ami jelenleg maradna az egy MSI RADEON RX 580 ARMOR videókártya, egy CHIEFTEC GPA-500S8 500W táp(esetleg csere ha nem bírná el a konfigot), egy 120gb kingston SSD, és egy 1tb Toshiba hdd.

Amit kinéztem magamnak, MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap, hozzá egy AMD Ryzen 3600 proci, plusz kettő darab HyperX 8gb RAM, és egy új ház DEEPCOOL Kendomen.

Kérdésem lenne, szerintetek mennyire lenne így jó ahogy van?
Esetleg kell-e hozzá új hűtő a procinak, vagy a gyárival elmenne?(Főként játékra van használva a gép)

Köszi a válaszokat is előre.

Szia.
Alaplap, proci jó.
RAM is jó, esetleg a build ajánlóban lévő Ballistix-re ránézhetsz, viszont mindenképp 2x8as KIT-ben vedd.
Házból én inkább valamelyik build ajánlóba lévőt választanám, azonos árban.
Tápot 1000% hogy cserélném, ajánlóban találsz arra is segítséget.

Ui: Ha nem OC-zol, a gyári hűtő elég a 3600-ra, de majd az okosabbak kijavítanak ha nem így van :smiley:

3 Likes

Teljesen jó, a házat leszámítva.
Azt tuti nem venném, inkább egy silentiumpc SG 1 TG.
Valamint ahogy előttem mondták, a tápot sem ártana cserélni, valami minőségire.
Ram -nál arra figyelj, hogy 2x8 -as kit legyen, és ha lehet, akkor 3600 MHz valami jobb féle időzítéssel.
És úgy már fasza lesz.

2 Likes

Köszi a segítséget,

SEASONIC S12 II 620W táp jó lehet ehhez?

Valamint néztem más RAM-ot is, esetleg ez is megfelelő lehet? Vagy inkább maradjon a HyperX?
Ezt találtam: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS, olcsóbb mint a HyperX,ugyan úgy 3200 MHz. (Költség vetés miatt, kb 170e-t szánok erre az egész felújításra)
Most nem akarok venni 3600 MHz-es RAM-ot.

Házból pedig akkor nézek másikat, esetleg amit ajánlottak itt felettem, silentiumpc SG 1 TG.

Szia!

Én is most építek gépet, nemrég érkeztek meg az alkatrészeim. Friss élménnyel tudok beszámolni az építés részéről. Én tápból ugyanúgy a SEASONIC-ot, de más típust ajánlanék, a core gm 650w gold szériát. Ez kb 30 ezer forint, alig drágább, de sztem sokkal jobb. Ezenkívül házból, ha nem akarsz bajlódni te magad a ventikkel, meg hogy elosztó kell hozzá esetleg stb stb, akkor nem a sima SilentiumPC SG1 TG-t ajánlom, hanem a SilentiumPC SG1V TG ARGB-t. Ehhez alapból jár 4db világítós venti, ráadásul gyárilag van hozzá elosztó beszerelve. Ez kb 24k forint. Ramból én, ha nem akarsz se 3600mhzre menni, se Crucial ballistix ramot használni, akkor a Patriot Viper Steel Series 16gb 3200mhz cl16-os kitet ajánlani tudom, sztem elég baszón néz ki. Kb 25k forint. (Gyakorlatban még nem teszteltem, nem tudom mit tud.)
Remélem tudtam segíteni, nem csak itt szemeteltem.
Üdv

1 Like

A házat felejtsd el.
Nekem is volt.
Most a pincében rohad.
Kábelezésileg egy szar. Plusz a hdd tároló oda van szegecselve és elálja a levegő útját.
Annyi pénzből inkább ezt vedd

2 Likes

Egyetértek, a házhoz még annyit fűznék hozzá, hogy az úgy viszont jóval drágább, így @Greetis csak akkor, ha belefér a keretbe.

Köszi a segítséget srácok,

Akkor a proci(AMd Ryzen5 3600)/alaplap(MSI B450 Tomahawk Max)) megvan, a RAM(HyperX vagy a G.skill, ezen méggondolkozom)is nagyjából, és így a gépház is meglesz, (SilentiumPC Signum SG1 TG)

1 Like

Tápot se felejtsd el. Egy ilyen nívójú buildhez arcon köpés az a Chieftec.

1 Like

Tudom írtam is mellé az árat.

A seasonic s12II már egész jó, ha hasonló áron nem találsz egy 550W Gold minősítésűt.