GamerPC

Sziasztok, a véleményetek szeretném kérni. Sok év után végre PC-re váltanék, nagyrészt gamelés és 3d tervezésre szánom a buildet.
Ház:SilentiumPC Signum SG1
Alaplap: MSI A520M-A PRO Alaplap
Videókártya: PULSE RX 5600 XT 6G GDDR6
Ram: Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16R/W
Processzor: Amd ryzen 5 3600
Hűtő: Arctic Freezer 34 eSport ACFRE00072A
SSD:Samsung 970 EVO Plus 1TB MZ-V7S1T0BW M.2
Táp: Seasonic FOCUS GX-650W Gold
“szimulátorozásnál”(F1 22) megosztanám a képet egy 4k UHD TV-re, véleményetek szerint elég lenne a teljesítmény, hogy alacsony beállítások mellett élvezhető legyen? A videókártyát később egy rx 6600 xt-re szeretném upgradelni, és nagyjából ennyit tervezek ezzel a géppel.
Véleményetek előre is köszönöm!

Ez a lap cserés .
Érdemes erre :

vagy ha keret nem egnedi még mindig jobban jársz egy ilyen el

vagy ezzel

3 kedvelés

Köszi a segítséget, annyit még tudnál segíteni, hogy ezek a lapok mivel jobbak? Nem igazán értek hozzá, csak összehasonlításokat néztem.

Sokkal tartósabbak .
Az “A” sorozatos lapok irodai felhasználásra vannak ahol alig megy a proci . Te meg szetnél játszani meg ha jól veszem ki munkára is használnád amit ha jól tudom akkor proci igényes .
Ha komolyabban utána szeretnél nézni akkor : -VRM kialakítása és hűtése
Plusz a B550 es lap mellet szól a PCIe 4.0 SSD támogatása , habár a kinézett SSD 3.0 szóval annyira nem mérvadó ha csak nem akarsz később ilyen SSD-t ami gyorsabb ezáltal hamarabb kész tud lenni az adott munkafolyamat (persze ha támogatja a program)
Ami még különbség és lényeges lehet az a portok , csatlakozók .
A Chipset jelen esetben annyira nem lényeges mert mert OC-zni mind 2 platformot lehet (B450 és B550 asszem az A sorozotatot nem )
Plusz ezek a lapok közül amiket felsoroltam elbír egy későbbi proci bővítést ha szükséges .

2 kedvelés

Értem, köszönöm, akkor a bővítés miatt gondolom inkább az 500-as szériát nézzem, a 450 tomával szemeztem, de már az se mai darab

Illetve, nem ezek a TUF b550 lapokból volt sok gyári hibás? talán pont itt a forumon olvastam.
A 450 tomához kellene bios frissítés ehhez a processzorhoz?

Nem . A B450-F ből sok a gyári hibás . A B550 TUF az egy nagyon jól sikerült lap.

Nem mivel a " MAX" os sorozatú MSI lapok mind készek fogadnia Ryzen 3000 sorozatú procikat (A 3600 bene van ). Egyedül az 5000 szériához kell bios frissítés hogy elinduljon.

3 kedvelés

Azért inkább kérjen rá egy bios updatet 2-3000ft és majd nem itt kell megfejtenünk hogy valamelyik alkatrész miért szórakozik.

3 kedvelés