Gaming Monitor, Blur, Stuttering és Ghost nélkül?

Hali!
Szeretném lecserélni a mostani, LG 24MP59G monitoromat.
Olyan Monitort keresek ami megfelel a következőknek: 1920x1080p, 144Hz, 27col, Blur-Ghost és Stuttering mentes, illetve nem árt ha támogatja a FreeSync-et :wink:

Ha tapasztalatból válaszolsz, még jobb! Sokat segítene, mert ami nekem van egy ideje, szinte oda vágja az Egész(!!!) játék élményt, rettentően bántja a szemem az a Ghosting, ami ezen van…
Hozzá teszem, a FreeSync sem segít rajta!
Eddig szóba jött például egy LG 27GL63T, csak sajnos pesten egy darabot sem találtam.
Köszi szépen ha végig olvastad, még nagyobb pacsi ha segítőkész vagy! Troll és arrogáns kommenteket mellőzzük, köszi!
-Azért a jelenlegi setupom itt hagyom, mert elég sokat számít hogy egyáltalán ki tudja-e hajtani a dolgot :smiley:

Gépem:
GPU Videókártya: Sapphire Radeon RX5700 XT Nitro 8GB
Alaplap: AMD B450 AORUS ELITE
CPU Processzor: AMD Ryzen 5 1600 (AF)
RAM Memória: Aegis G.Skill (DDR4) 16GB 2x8
Tápegység: Evga 700 BR
Samsung SSD (Fél tera)

Esetleg AOC 27G2U ? 24G2U van tesómnak, főképpen competitive játékokhoz használja és megvan vele elégedve. Panelük ugyanaz, csak a méterüt más.

Milyen játékokkal játszol amúgy? Főként competitive és számít a minél több fps? Mert én inkább 1440p felé orientálódnék, ha 27" monitorról van szó.

3 Likes

Mit akarsz kihajtani egy monitoron?
Itt nincs ilyen. Veszel egy 144hz-eset és ha annyira állítod az annyin frissít kész pont. Mindegy, hogy mit kötsz rá az akkor is ennyi lesz.

Az adaptív syncek annyit csinálnak, hogy dinamikusan állítják a bejövő képhez ha be van kapcsolva.

1 Like

Pedig IPS-en annyira nem jellemző a ghosting és észrevenni is sokkal nehezebb mint VA panelen. IPS-eken inkább a bevilágítás a szélek mentén szokott zavaróbb lenni, de még mindig inkább érdemes ennél maradni, mint a TN vagy VA társainál.
Összességben ha minőségi darabot szeretnél érdemes magasabb tier-ű panelt nézni, ami azt jelenti árban is valamivel magasabb lehet. Másrészt ha már szánsz rá, érdemes lehet olyan boltból venni (pl oázis), ahol van pixelgari is, mert ha szembetűnően pixelhibás vagy nagyon bevilágít akkor általában remdesek és másikat küldenek.

A fentebb említett AOC pl egy jó választás, 1080p-t az 5700 XT még legtöbb esetben “kihajt” nagyobb fps-el is, nyilván kompromisszumos beállításokkal, 1440p-t már nem igazán. Az meg egyéni preferencia, illetve ülő távolság, hogy a 27" 1080p neked nem e lesz pixeles.
Esetleg a procit lenne érdemes uppolni, legalább egy 3600-ra, mert kisebb felbontáson nagyobb képfrissítésnél eléggé beleszól az is.

3 Likes

Köszi, meglesem azt a monitort.!
Nagyon retek kép,de most így elküldöm, én istenesen kifogtam egy ritka ghostingos monitort:)
106911593_267377894547146_6118854762945825712_n|456x228

Én eddig azt az infót kaptam hogy 4700-ra egy 1440p már sok lenne. Ezért.
1080p, 144 még bele fér, sőt…

Én 27" 1440p-n toltam EZEN a monitoron, 5700XT-vel és nem volt probléma, bár nekem R5 3600-m van. 144fps nem volt meg, de nekem elég a 100 körüli, illetve nem Ultra-n játszok.

1 Like

Hali! Köszi a normálist választ.
Általába amivel játszani szoktam az akár FPS játék, Rust, Farming Simulator (A 2019 sose futott szépen eddig sajnos) 7 Days to Die, szóval nagyon változó hogy FPS vagy felül nézetes.
Azzal van problémám amikor nézelődök egyszerűen nem tudom nem észre venni hogy a képernyőn mindennek van egy “szelleme”, egyszerűen rettentően zavar! A fent említett FS19ben ez ritka rossz.
Köszi a tippet, mindenképp megnézem ezt a monitort, tudtok esetleg előnyt/hátrányt? Mi a saját tapasztalat? Sok kompromisszumos megoldást láttam, ő vele mi a helyzet? (blur és ghost eltűntetés cserébe nem lesz olyan szép a kép, stb)
Köszi:)

1 Like

Nyilván ez játékfüggő. Nekem pl egy 3060 Ti-nél is le kell vennem mondjuk Warzone-nál az 1440p-s monitoron az in game felbontást 1080-ra mert jó esetben úgy adja ki az fps-t.
Ha van keret persze vehetsz 1440p-s 144 Hz-t is, mivel sztori/rpg játékoknál (illetve ki tudja a jövőben mit fogsz tolni) nagyobb élmény egy nagyobb felbontás 60-100 fps-el, mint gyatrább grafika 120+ fps (már ha a játék motorja egyáltalán képes rá).

1 Like

A build ajánlóban találsz monitorokat is. Egyik sem szar.

2 Likes

Igen, ezért is keresek 1080 at, mert az nekem elég. A lényeg hogy 27’ legyen, ha már kiadok rá legyen nagyobb is ennyivel, viszont a 27’ nekem elég ha fix az fps és smooth a játék élmény.
A keretem 75-80 körül van, azt ki is adnám rá. Sajnos annyira érzékeny a szemem a ghost-ra hogy még a teszt videókba is folyamatosan látok valamennyit :smiley: De ami az enyémen van az már egyenesen túlzás, szóval ha kell, hát kell :I