Gaming proci 120K alatt!

Sziasztok! Milyen procit érdemes venni max 120k-ért? És milyen alaplapot? Valamikor majd egy 2060 vagy 2080 kari lesz hozzá… segítsetek pls!

A két kártya teljesítménye a kanyarban sem összehasonlítható

2 Likes

köhömmm
Gyorsan lett valaki szaki.
Az anyagi károkozás részét már korábban kifejtettem.

Több meglátás. A kérdező procit kérdezett, hozzá lapot. Az nem feltétlen egyértelmű, hogy csak maga a prockó legyen annyi, vagy a kettő együtt. A két kártya pedig megközelítőleg sem azonos ár és teljesítménykategória.
Nincs meg:

• Rászánt összeg
  • fejleszt, vagy nulláról épít
  • ha fejlesz, milye van
6 Likes

Hu, na szóval, full nulláról épül majd, és csak a prociról szól a kérdés. Az alaplapra kb 60 ezret szánok. Tudom hogy a 2060 meg a 2080 ég és föld de sok mindentől függ a dolog…:money_mouth_face: ja és max olyan 600k-t költenék a gépre

image

Voilá
a fent mellékelt ajánlóból van.
Semmit nem kell rajta varálni.
Bepakolod kosárba. Kérsz rá összerakást és megvagy,

2 Likes

Még egy nem elhanyagolható kérdés…ok, hogy gaming proci, de mellette dolgoznál is rajta, vagy tisztán játék gép? Illetve, mikor raknád össze? Mert ugye még idén lesz AMD 4xxx desktop szinten (Vermeeer -Zen3), ahol megint lépnek előre.

1 Like

Ez teljesen mindegy. Géming pc-hez annyira nem várós a 4es széria. Rendermelónál megfontolandó lehet, de másban nem.

1 Like

Ez csak játékra lesz, mivel átlag bérezésen élek, így párhónap kell hogy mindent megvegyek. De köszönöm a segítségeket

Egy szálon is min. +20% teljesítmény növekedés várható, tehát de, valószínűleg játékban is javulni fog.
Ha full játék és most kell, akkor valamennyivel még mindig az Intel i7 9700k jobb 120e Ft-ig.

Viszont ha pár hónap kell, akkor én lehet megvárnám az új széria bejelentését AMD-nél, mert ha végül nem is azt választod, a 3xxx gen. ára szinte biztos, hogy esni fog. AMD mellett szól, hogy ha veszel egy jobb B550es lapot, abba később bele tudsz rakni majd egy újabb CPU-t is, Intel ezt nem biztosítja.

1 Like

Na most jó, hogy ülök és tudtam kapaszkodni XD
halott generéció. Már kint van a 10 is, smi méginkább nem éri meg. Ár/értékben qrvára nem érte meg soha. :joy::joy::joy::joy::joy: Mármint a 9gen.

3 Likes

Várj még szzal

1 Like

Ha FPS a kérdés és csak játék akkor veri a Ryzen-t 120e HUF alatt. Az hogy ár/értékben jobb az AMD nem vitatható, de nem is volt kérdés.

Akkor térjünk vissza erre akkor, mert megjelenésektől független kb hetente változnak az árat. A linkelt ajánló hétvégente frissül. Ami ott van, azzal nem nyúlsz mellé :wink:

3 Likes

Fúúú geccc xd

2 Likes

Nézd lehet szeretni az AMD-t meg nem szeretni Intelt, de azért ennyire nem kell túltolni. Nem munkára kell,megadott felső kerettel… (Mondjuk akkor már a játékokat is jó lenne ismerni)

Mostanában túl sokszor írtam már le: ne okozz anyagi kárt!
az a 2 fps hűhaaa.
attól, hogy az a plafon pénzben, nem kell azt ajánlani. Mikor van más alternatíva.

és azzal, hogy te tudatosan csak a pénzt nézed, igenis anyagilak kárt okozhatsz neki.
Teszem azt valakinek összeválogatsz alkatrészeket csak ár alapján. Jó esetben nem indul el, rosszabban, olyan szsr a táp, hogy kiég a .ecibe.
Te meg vigyorogsz, a monitorod előtt, hogy oké, ez megvolt. A másik, meg bas…zhatja a hónapok alatt összehozott pénzét

4 Likes

Azért egy i7-re ezt leírni…neee… Csak játékra lesz. Nem fog vele veszíteni.

• amúgy is hónapok múlva építi. Nincs olyan, aki ért hozzá és most merne előre ajánlani bármit.
  • Intel, vagy nem intel, akkor is egy bedöntött, halott, fejleszthetetlen generáció, egy a csúcsán sem megért procival.
  • Annyi felfogás nincs benned, hogy megértsd amit az előbb írtam.
  • És nem vagyok egyik gyártó megszállotja sem.

(Akkor ez most ittmarad)

2 Likes

Szia.
Azért jó lenne tudni milyen, monitorod van és milyen felbontáson szeretnél játszani.

MSI MAG B550 TOMAHAWK 57.990 Ft
AMD RYZEN 7 3700X 102.599 Ft oaziscomputer.hu
ARCTIC Freezer 34 eSports DUO 15.900 Ft
GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 256bit (GV-N208SGAMING OC-8GC) 255.890 Ft
G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Gaming Series Aegis 45.490 Ft
Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G 21.101 Ft
Seagate IronWolf 3.5 2TB 5900rpm 64MB SATA3 27.721 Ft
Fractal Design Meshify C TG 30.590 Ft
Seasonic Focus 750 Gold 35.690 Ft

Összesen: 592.971 Ft alza.hu

Vàgó úr, szertném megjelölni a helyes választ

4 Likes