Gddr/ddr

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség GDDR és DDR között mert videókártyáknál GDDR van, de alaplapoknál DDR, legalábbis én így láttam.
válaszokat előre is köszi!

Pontosan amit te is írtál. A GDDR videokártyákra való, a DDR pedig a rendszernek. Habár volt olyan hogy DDR-t tettek GPU-ra, de meg is lett a negatív eredménye teljesítmény szempontból.

APU/iGP terén mi a helyzet? :smiley:

1 Like

Azoknak aztán tökmindegy, egyik sem tud olyan teljesítményt, hogy a lassú ram legyen a legszűkebb keresztmetcet :smiley:

Azt ertem de például ha az alaplap ddr4 akkor úgy kompatibilis ha a videokartya gddr4 ???

Nem, semmi köze egymáshoz. GDDR4-es GPU-t szerintem ma már nem is kapni újan, a legtöbb új kártyán GDDR6-van, néhányon még 5(X).

1 Like

A RAM és GPU kompatibilitást az alaplap gyartói honlapján külön-külön meg tudod nézni. Ha arra vagy kíváncsi, hogy milyen gépet érdemes összeraknod, arra ott a build ajánló.

Igen néztem a build ajánlót csak ott ugye nem irnak videokartyat vagy mit ajanlotok 40k kategoriába?

Hogy mi? Ott van egy csomó buildben GPU.

Egyébként 50k-rt van RX 580, néha még alatta is, az most kb a legjobb üzlet. Ha muszáj alámenni, akkor RX 570.

2 Likes

Wut? A komplett buildeket nézd. Mennyi a kereted?

1 Like

Kb 150k

Kicsit spórolj hozzá és Starter Plus SE, de inkább többet spórolj és Budget AMD. Csodát ezektől a buildektől azért ne várj, de ennyiből ez a legtöbb, amit ki tudsz hozni.