Gdpr!

GDPR vélemények? Könyvek szkennelt formátumban!

Várom, hogy a fórum kitesz-e önmagáért!

A kérdésre válaszolva merő faszságnak tartom, csak plusz szívást hozott a fejlesztőknek ellemben védelmet semmit kb. Meg a f.sz kivan vele, hogy ez miatt pl a vérkép eredményemet nem hozhatja el családtagom csak ha írok meghatalmazást 2 tanuval aláíratva.

A 2. mondatot nem értem miért van ott vagy, hogy mi köze van a kérdéshez.

Köszönöm válaszodat! Felmérést készítek a témában!

(amennyiben félreérthető, sajnálom, leginkább a a kezdeti lendületnek köszönhető)

Olyan google-s kitöltös valami nem lenne jobb erre a célra?

Nem olyan felhasználású kérdőívről van szó.

Somkal inkább egy új területet akarrak kreálni ahova szakemberek kellenek akiket bekell tanítani így újabb új mjnkahelyeket kreálva mind a tanárom mind az új szakemberej számára mint bármit “biztonságosabbá” tenni.

Egy agyrém a tájékoztatás hiánya és a gyakorlati alkalmazás a jelen pillanatban. Nincs sem egybegységes szabvány amihez mindenkj tartja magát sem egy átfogó tájékoztatás…

Egy ujabb EU-s faszság ami kis szerenxsécel lassan ugyanúgy eltűnik a süllyesztőben mint maga az EU.

Az alap gondolat helyes volt, hogy a személyes adatok védepme érdekében valamit tenni kell. Sajnos az elkészült szabályozás nem átgondolt rengeteg területet nem fed le és ahigy írták weboldal fejlesztői és menedzselési szempontból egy agyrém.
Mindennnapokból egy példa: annyira parázik a bünti miatt egy cég hogy az emailben küldött kérdésedre postai levélben válaszol mert személyes adatok vannak benne.

Nem igazán értem milyen felmérést akarsz itt végezni, ez a forum nem adatkezelő szakemberekből áll hogy releváns eredményt kapj, ha meg az általános tájékozottságra vagy kiváncsi google kérdőív a GDPR-al kapcaolatos kérdésekkel többet ér (mi számit személyes adatnak, mihez kérhetik el, mihez van jogod stb stb stb…)

Most mit vársz? Pártoljuk vagy ellenezzük? :smiley:
Ezt tényleg jobb lett volna egy Google kérdőívben megcsinálni. Ennyi energiát legalább fordíts rá, ha közvéleményt akarsz kutatni :face_with_monocle:

Köszönöm a hasznos válaszokat.
Egy google kérdőívből nem sok derül ki. Semmilyen adathalmazra nincs szükségem. A téma érdekel, a többit én tudom. :slight_smile:

Csak én nem értem, hogy mit akarsz? GDPR vélemények megvan, de aztán elvesztettem a fonalat.

Amennyire a nagy cégek meg voltak ijedve tőle, annyira örülnek most neki, sőt a többség azt szeretné hogy globálissá bővítsék.

Eddig ugyanis kb semmilyen előírás nem volt. Ígyhát élt a “vadnyugat”, azt lehetett csinálni a személyes adatokkal amit csak akartak. A nagy cégek is megcsinálták a maguk sötét dolgati, de ők mivel könnyen a szem elé kerültek az ilyenekért, elkezdtek mindenféle belső előírásokat alkalmazni (több/kevesebb sikerrel), míg a kisebbek tényleg azt csináltak amihez volt bőr a képükön. Ez volt a probléma, hiába hoz egy cég belső szabályokat, ez nyilván a másikra semmilyen visszatartó erővel nem hat.

Nem tökéletes a GDPR, ahogy semmi sem az, de ad egy egységes, követhető, nyilvánvaló “keretet” amiben dolgozhatnak a cégek. És rájöttek, hogy ez sokkal jobb mint amikor maguknak kellett mindent kitalálni, aztán ez vagy tetszett a felhasználóknak/országoknak, vagy nem.

Szóval szerintem összességében igenis pozitív dolog, és jó lépés a személyes információk védelmében.

Milyen szempotból érdekel a téma az nem derült ki. :slight_smile:
Nézheted a vállalkozások szempontjából:

• akik eddig is odafigyeltek az adatok védelmére. Sokkal nehézkesebbé vált a kommunikáció/ügyintézés az ügyfelekkel és hatalmas adatbázist generál fölöslegesen. A legnagyobb elöny itt az adatbázis karbantartás, (ügyfelek adatait meghatározott ideig és módon tárolhatjàk a már nem ügyfelekét pedig törölni kell.)

• akik eddig nem figyeltek erre, de nem voltak konkrét ártó szándékaik, csak info/szabályzás hiánya miatt hanyagolták, nagy eséllyel ebből volt több, most kénytelenek a minimumot megtenni és legalább átgondolják mihez mit kérjenek be. Abszolut pozitív hatás

Másik nézöpont a felhasználó aki még mindig ugyan ugy olyan oldalakon barangol mind eddig, lájkért/megosztásért nyereményt vár a facebookon, megadja az adatait egy mailes üzenetben kapott linkre kattintva, egyszóval nem ellenörzi a saját tevékenységét. Egyre tudatosabbak persze, de van még hová fejlödni.

Ahogy elöttem is írták a legfontosabb a GDPR-al kapcsolatban hogy Európai szintü központi szabályokat határoz meg a személyes adatok vedelmére, ami segiti a könnyebb eligazodást a cegeknek és a felhasználóknak is, növeli a tudatosságot és a bizalmat nem csak az országon belül működő pl. webdhoppal kapcsolatban.

Ami nem annyira szerencsés az az, hogy a vállalkozással szemben kötelezetségeket míg a felhasználóknak jogokat fogalmaz meg… Mindkét félnek jobb lenne a jogok és kötelezetségek szabályzás…