GeForce GTX750 + játék

sziasztok

kicsit játék, kicsit videokártya, kicsit minden a kérdéskör:)

megvettem tegnap Steamen egy játékot, a Railway Empire-t. mivel elég amatőr vagyok, a steamen alaposan megnéztem, hogy mi a minimum és az optimális konfig, és csak utána vettem meg, miután csekkoltam, hogy a gépem elviekben elviszi simán.

a játék gépigénye ez:
64 bites processzor és operációs rendszer szükséges
Op. rendszer:** Windows 7 SP1 or Windows 8.1 or Windows 10(64bit versions)
Processzor:** Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz or AMD FX 4100 @ 3.6
Memória:** 8 GB RAM
Grafika:** nVidia GeForce GTX 680 or AMD Radeon HD7970 or better (2048MB VRAM or more, with Shader Model 5.0)
DirectX:** Verzió: 11
Tárhely:** 7 GB szabad hely
Hangkártya:** DirectX Compatible Sound Card with latest drivers

az én gépem ezt tudja:
intel core i5-4440
8GB RAM
nVidia GeForce GTX 750
64 bites Windows 8.1
direct x 11

elviekben szaladnia kellene a játéknak, de akad.

esetleg van vmi ötletetek hogy mi lehet a gond?

ami még furcsa, hogy a korábbi steames játékaimat a GeForce exprience simán felismerte, és beállította az optimális beállításokat a játékokhoz, de ezt nem. ennek mi lehet az oka?

előre is nagyon köszönök bármilyen ötletet, és bocsi ha nem a jó fórumra írtam

Manuálisan húzgáld vissza a beállításokat minimumra, nézd meg úgy és utána vedd feljebb a fontosabbak ha nem akad. A 680 azért jóval erősebb mint egy 750, de nem az a minimum követelménye. A GF exp néha tök hülyeségeket állít be, inkább magadtól állítsd a játékokat. Te látod, hogy egy egy beállítás mennyire dob vagy ront rajta, előfordulnak olyan opciók amik eléggé erőforrás igényesek, látszatjuk meg alig.

ok, köszi.

na az első öngólom meg is van: azt hittem a 750-es erősebb mint a 680as:)

Általában így szokott lenni, az előző csúcskategóriás kari általában veri a kövi “belépőket” erőben, sőt a 680 valahol a 1050 szintjén mozog illetve még felette csak fogyasztás/teljesítmény arányban alul marad jóval persze ez nem meglepő.

köszi:)

ja csak azt hittem, hogy a számok tükrözik az egymásutániságot :slight_smile: 750 a 680 után, tehát fejlettebb:)

még 1x köszi:)

Még azt szerettem volna kérdezni, hogy ha a fenti specifikációjú gépemet szeretném felturbózni, akkor mivel kezdjem?

Mi az ami játék szempontjából még erősebbé teheti?

A 750 helyett pl egy 1050/Ti vagy 1060/3Gb esetleg az amd oldalon egy 570/4Gb (vagy 580/4G)-al jobban jársz ár érték arányban. A prociból, ha találnál jó áron aprón ugyanazon generációs erősebbet (pl 4690, bár ezeknek még kicsit borsos az ára használthoz képest) az még egy kis ideig kiszolgál, a ram meg éppen elég is ehhez a setuphoz. Ennél feljebb menni inkább már csak komplett platform váltással érné meg.

Szerk.: procihoz annyit hogy mérlegelni kell megér e neked annyit +20-25% pl egy 4690/4690k-val, ha a tiedet el tudod passzolni. A jelenlegihez a 1050/Ti még okés, egy 1060/580 szintű kariban már hagy benne, de még nem könnyezel bele (ott már megérheti egy 4690(k), de valóban ezek nem olcsók még ma sem).
Ill ha az upgrade mellett döntesz egy új táp mehetne bele (fórumban PC ajánlónál látsz ajánlásokat ill ha itt rákeresel az ajánlott típusokra, megtalálod - ezen nem éri meg spórolni)

Nem éri meg, vegyél új gépet.
Prociból azt hiszem az i7-4790k a vége a 4. gennek, de az mocsok drága.
VGA-t tudsz upgradelni, de ott is meg kell nézni melyik az amit még ki tud hajtani a procid.
Ram-ból lehet +8GB gondolom ddr3 ezt úszod meg a legolcsóbban.
Alaplap/táp nem tudjuk milyen de esélyes, hogy azokat is cserélni kellene.

Huuu, köszönöm :slight_smile:
Próbálom értelmezni a leírtakat :slight_smile:

Leegyszerűsítve egy szipmla VGA csere lenne a válasz a 1050 -1050 Ti - 1060/3G - Rx 570 - 580/4Gb vonalon. Mérlegeld az árat (ár/értékben is, tudsz keresni teszteket hogy amilyen játékokat játszol melyik éri meg) illetve fontolj meg egy normális tápot. Szerintem ennyi belefér upgradenek, mert ha utána komplett csere mellett döntesz is, ezeket viheted tovább (max annyi megjegyzésül, hogy ehhez tökéletes lenne egy jó 450-es táp, de ha későbbi fejlesztés lehetséges veszel pl 550-est és gáz nem lesz).