Gép config kérdés

Chieftec eco 500w <TÁP>
Kingston SSDnow UV400 120gb
BitFenix Nova Window <GÉPH>
AMD FX 8320
Kingston Fury Blue 8GB DDR3
MSI A55M-P33

Egy ilyen PC elvinné a LOL-t meg a Csgo-t sok fps-sel? Már videókártyára nincs penzem szoval azt majd kesobb szeretnem megvenni.

Ha valami szerinted nem okés a configban kérlek jelezd, még nem értek annyira hozzá.
(Lehet jobb alaplap kene. Tippek?)
:slight_smile:

Szia! Mekkora rá a kereted? Ez egy elég gyenge config. Itt érdemes körbenézned! Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?

Szerintem ezeket a címeket gond nélkül vinné 100 fps felett, sok múlik a videókártyán is. Yt-on nézz egy-két tesztet, mit ajánlanak ehhez a procihoz, fejből nem tudok mit mondani.

Szia!
Ehhez inkább @sutyomatic ért, de szerintem ha nagyon törpike a keret ,akkor hagynám az ssd-t a francba, maradhat egy HDD. Az általad javasolt proci helyett egy pentium g4560 lehetne talán még pénztárcabarátabb. Valahogy ki kéne spórolni egy videokártyát, ha egyszer játszani akarsz,nem? Vagy az nem kell a játékhoz? :smiley:

1 Like

Szia.
Igazábol csak LOL-ra (League of Legends) és Csgora használnám.
Vidi karit is szeretnek venni a kesobbiekben, egy Nvidia Geforce GTX 960 2gb kártyán gondolkoztam.
:slight_smile:

Hát olyan 90-100 ezer forint lenne.
De ennyi pénzből még csak VGA nelkul szeretém megvenni. :slight_smile:

Ez elég szűkös keret.
A kártya és az SSD árát vedd le. Körülbelül 110-120K. Persze ez webáruháztól függő.

https://forum.thevr.hu/uploads/default/original/3X/0/c/0ca35a96b75f4b22bdcebfc5bedef3950d6907b1.png

A Build Ajánló egyik gépe amit sutyomatic rakott össze és amit rendszeresen frissít.

1 Like

Szia :smiley:
Azt ajánlom amit Kilnokol is. A tápon még spórolhatsz egy picit, ha pl Corsair CX 450M-et veszel, az is teljesen megfelelő lesz.
Egyébként az általad leírt MSI A55M-P33 alaplap nem is kompatibilis az FX 8320 processzorral (nem tudom, hogy ez a többiek figyelmét, hogy kerülhette el :D). +Az FX processzorokban nincs integrált GPU, esetleg az ehhez ajánlott 970-es csipkészletű alaplapokban lehet (nekem is van), de az nagyon gyenge, gyengébb mint az Intel Pentium G4600-ban lévő.
+magas fogyasztás, gyenge egyszálas teljesítmény, egy G4600 jobban is teljesítene játékokban.

GTX 960-at én már nem vennék, esetleg használtan 30K alatt. GTX 1050 2Gb 37 ezer Ft a két ventis, míg a gtx 960 41K-tól kezdődik. 5-10% a különbség a két kártya között+egy generáció vagyis utóbbi kártya sokkal jobban melegszik és többet fogyaszt. Egyébként is valószínű, mire meg akarnád venni, valószínűleg teljesen kifutott termék lesz és nem lehet majd kapni boltokban újonnan.

Egy kis OFF:
Igen tudom… Shadow Warrior ajánlotta a kártyát valamelyik videójában a napokban (így lehet miatta gondoltál ennek megvételére újonnan), de az én szememben az a videós egy hozzá NEM értő ember, aki csak ossza az észt és sok ezer embert félre vezet. Sajnos nem tudom letiltani, hogy ne adja be a videóit, így mikor a YT beajánlja, néha nem bírom megállni, hogy ne nézzek bele, de sajnos néha csak fogom a fejem, hogy-hogy lehet annyi baromságot összehordani. Na meg ha jól vettem le az egyik videójából, pénzt kér konfig ajánlásért?! Van pár értelmes ajánlása is, de összességében irritáló és nem értek vele egyet.

1 Like

Hali! Csak annyit néztem,hogy AMD Fx és írtam,hogy gyenge :joy: De jogos. Igazad van.

1 Like

Igen, ezt valahogy gondoltam. :smiley: :joy:

CS:GO nem igényel túl nagy videókártyát, viszont processzort annál inkább.
Szóval az az FX esélytelen. Amit ajánlottak a srácok G4600/GTX1050 kombó tökéletes lesz neked.
Olyan 150-200fps-ed meglesz :smiley: viszont 120-130 alatt nem igazán jössz ki.

G4600 INTEGRÁLT videó teljesítménye is tudja a 60+ Fps-t a fent említett 2 játékban IGAZ CSAK 720p Low-on.
Nem tudom pénzt kereső ember vagy-e de ha igen akkor rakd össze a G4600 configot és 2 hónap múlva veszel kártyát hozzá.
Illetve ha tudsz faragni a webshopok árából illetve a gépház árából akkor az I7 7100 “csak” átlagosan 5000-7000FT-vel drágább.

Köszi a válaszokat srácok! :slight_smile:

Szia! Nem i3-7100-at akartál írni?

De , sorry.I3 7100