Gép építés i5 8400-al

Sziasztok!

Nagyon sok idő után végre meg tudom magamnak engedni azt, hogy elkezdjek építgetni egy gépet.
Ár/érték és a forumok alapján választottam az i5 8400-at és ezt már meg is vettem, úton van. :slight_smile:
Viszont a ram és a lap az amiben nem vagyok biztos. Ebben kérném a segítségeteket!
Ez alá a processzor alá melyik lapot ajánlanátok és melyik illetve mennyi ramot? Később proci váltást, így OC-t sem tervezek, javarészt WoW fog futni de néha azért szeretnék komolyabb játékokat is kipróbálni. A videókártyám egy Gigabyte gtx 1060 g1 gaming 3GB a táp pedig egy sharkoon wpm 600wattos de ezt is tervezem cserélni, ha esetleg valakinek van tapasztalata egy bizonyos típussal és meri ajánlani is azt is nagyra értékelem. :slight_smile:

Válaszokat előre is köszönöm!

(Igen, új vagyok a fórumon, bocsi ha valamit nem jól írtam vagy rossz helyre.)

Hasznos, minden ami fontos benne van.

1 Like

Szóval nem OC-znál?
Azért:

Olcsóbbak:

Köszönöm szépen a segítséget! Az első komiból tudok majd csemegézni azt hiszem :D. Johnny 04 a két msi lap között kezdtem el vacilálni. De 2 kérdésem támadt: Fel tud-e menni a proci velük a turbó órajel-re és ha a két ram slotosat választom nem takarja-e ki az egyik slotot a cpu hűtő?

Melyik két msi lap között? Milyen processzorhűtő?
Persze fel tud menni turbóra mindegyikkel. Nem figyeltem eléggé, olyat linkeltem, ami két ram slotos, azt ne vedd meg, mintha nem is lenne ott :smiley:

Jelenlegi egy Raijintek Leto Pro Black de cserélném cryorig h7 quad lumira.

• Ahogy nézem egy picit drágább lapon b360m mortar-on van a felső VRM-eken is egy borda? Van ennek jelentősége manapság vagy ez a része mindegy?

Szia!
Nekem is i5 8400-am van, jó cucc :smiley:
Asus ROG Strix B360-F GAMING alaplapom van, tudom hogy vannak ennél olcsóbb B360-as lapok, de nekem fontos volt a kinézet, illetve én asus-t akartam.
Overclock-olni én sem terveztem, azért is ezt a lapot vettem, de a turbo boost-ot használtam, csak a jelenlegi hűtőm nem bírja (alap órajel: 2.8 GHz, turbo órajel: 3.8 GHz)
8 GB CORSAIR VENGEANCE LPX ramom van, dual channelben 2666Mhz-en futnak, de amúgy 3000Mhz-es, de az alaplap 2666Mhz-ig kezeli (illetve XMP profile-al lehetne fölé menni elvileg, de 2 ram modulom van dual channelben és így nem megy, majd meglátom 4 ram modullal.)
Csak ajánlani tudom a corsair ram-okat! Semmi probléma nincs vele.
Na jó, egyetlen probléma az hogy még csak 8 GB-ramom van. Nekem ez kevés, így amint tehetem bővítek 16-ra.

Hali!
Köszi a megerősítést Végül az MSI B360M MORTAR lett a kiválasztott. Kövi hónap költsége egy 8 gigás Crucial ram lesz (nem marad egyedül sokáig)és így tovább. Tápból RMx-es Corsairt tervezek havernak az van nagyon jó cucc :smiley:

1 Like

Darabokban vásárolni nem a legjobb ötlet. Ketyeg a cuccokon a garancia és amíg nincs meg minden működéshez minimálisan szükséges alkotó elem, addig effektíve csak áll benne a pénzed.