TheVR Fórum

Gép építés kérdés

Sziasztok! Szeretnek építeni egy számítógépet! Az elképzelés a következő!
Alaplap:Asus Rog strix B450 Gaming II
Processzor:AMD Ryzen 5 3600
Videókártya:Radeon R9 280 3GB(ez már volt ez előző gépemből, mivel nagyon magasak a videokártya árak ezért marad ez.)
Ram:2x8 Hyperx Fury RGB CL16 3200MHz
Tápegység:Serious 700W tápegység 80+bronz
Processzorhűtő:Zalman CNPS16X BLACK RGB
SSD:Samsung 980 512GB M.2 SSD
HDD:Digital Western 1tb 7200 RPM 2.5
Egér:Logitech G402
Fejhallgató:Acer Predator Galea 350
Monitor:Acer ED273AWIDPX
Egérpad:ASUS ROG Scabbard II
Nektek mi a véleményetek róla? Hogyan állnék fps szinten?
Amivel játszok:CSGO, GTA5, nagyon ritkán fortnite,néha crab game de ahhoz elég egy számológép is.

Lapból b550-et néznék, illetve prociból 3700x vagy 5600x. A 3600 nem éri meg a 90k-s árával.
Tápból meg nézz egy jó Fsp-t vagy seasonicot 80+ goldba.

Nem tudom a jelenlegi konfigot, de nagyjából ugyan úgy. A kártya Korlátozni fog rendesen.

5 Likes

Szia!

Bár @soolerirl nagyjából elmondta, én is hozzáteszek:

Felejtős, NAGYON!
Ezekből válassz:

(tápegységen nem spórolunk, az egész gép alapja)

Én inkább javasolnék egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO-t, Cooler Master MasterAir MA410M-et, Deepcool AS500 Plus-t, vagy egy be quiet! Dark Rock 4-et.

A meglévő házad milyen, ill. milyen benne az légáramlás? (gy.k.: hány és mekkora venti van benne és hol)

3 Likes

GPU upgrade nélkül meggondolnám hogy egyáltalán belevágok e ebbe az egészbe, mert annyira nem jók az árak más területen sem, cserébe a GPU upgrade-ig gyakorlatilag semmi hasznod nem lesz az egészből (legalábbis játékokban). Mire normalizálódnak a GPU árak, simán kijön 1, akár 2 procigeneráció, ergo a mostanival hasonló / olcsóbb áron megkaphatsz több teljesítményt.

Én ezért nem szoktam gyakran ajánlani a részenkénti upgradet. Mindig marad valahol egy komolyabb bottleneck, ami miatt nem kapod meg azt a max teljesítményt, amit kifizettél.

1 Like

OFF meg ami kell, de

szerinted fognak még valaha?
Komolyan kérdezem, mert szinte naponta lesem a hardveraprót normális árú 2060-ért, de :face_vomiting: :nauseated_face:.

Olyanra visszamenni, ahol 1 éve voltak, nem fognak. De lejjebb mennek majd, szvsz 1,5 - 2 év. Nagyjából ennyi idő mire az új, már bejelentett gyárak felépülnek és termelni kezdenek. Persze egy új crypto ebbe bármikor bekavarhat.

Ez pont olyan mint általánosságban az élet. Olyan nem lesz mint a vírus előtt, de lesz egy “új normális”.

Én részemről elengedtem a PC gaminget, pedig idén akartam gépet építeni, vettem egy PS5-öt egy “fél” GPU áráért, teljesen jó, minden jól fut, nem kell szórakozni driverekkel és minden mással. Minden másra meg Macet használok, ott hatalmas ugrások voltak mostanában köszönhetően a saját chipjeiknek, a kijelzőkről nem is beszélve.

1 Like

Pontosan ugyanezen gondolkodtam amúgy én is, hogy “elengedem” a PC gaminget és mostmár nem is veszek semmit rá. Ám az évek során tetemes mennyiségű PC-s címet halmoztam fel, amiket be szeretnék majd fejezni. Szóval imádkozok, hogy a már lejárt garis’ 1060-om ne most adja fel a harcot :pray: :crossed_fingers:

1 Like