TheVR Fórum

Gép. építés

A következő pc buildet raktam össze:
Ház:Zalman S3
CPU: AMD Ryzen 5 2600X
Alaplap: Gigabyte B450M DS3H (AM4)
RAM:Kingston HyperX FURY 8GB
Háttértár:Kingston A400 2.5 480GB SATA3 SA400S37480G
GPU: Radeon rx 580 Sapphire
Táp:Cooler Master Elite V3 Series 500W
lehet vele probléma?

Azon kívűl hogy ez egy gagyi szar és csak a baj van vele semmi.

Ram remélem kit-ben van.
November - decembert megvárnám a helyedben mert nov 5 jönnek az új ryzeneke és lejjebb fogják nyomni a jelenlegi árakat.

3 Likes

A táp az rendben van? szerinted? kitben van a ram igen 2x4

Hát egy 80+ bronz legalább nem ártana. Ennek nem találtam a minősítését.

Itt nézz körül egy jobb tápért:

5 Likes

NE! csak NE!

egyébként a fent említett build ajánló a követendő írás, Sutyomatic kolléga frissíti a legjobb ár/érték arány alapján.

3 Likes

Úgy látom nagyon a halálba van küldve az az ssd, értem hogy nenene, de a neten nincsenek rossz, sőt jó értékelések vannak róla, kicstit tudnál bővebb választ adni?

Azokat az “értékeléseket” ne nézd! Illetve szerintem a ram kicsit kevés lesz.

2 Likes

megidézzük @ezredes84 -et, olyan szépen összefoglalta tegnap. 2.5" SSD magas hőmérséklet

Igazából siegre meg cs re kell 144hz-es monitoron kb az egész nagyobb elvárásaim nincsnek

mx 500. Sokkal jobb választás. A kettő között 2000Ft van, érdemes rááldozni.

2 Likes

@sutyomatic kolléga valamelyik topikba írta ha jól emlékszem, hogy hamar megtelik a cache és utánna lassabb mint egy HDD.
Jelenleg az mx500 a bestbuy.

3 Likes

Rendben túl sokan írják ahhoz hogy ne cseréljem ki, kompatibilis a többivel?

igen.

köszönöm, elindítottam a cserét mielőtt kihozzák, a proc cserét meg azért nem tudom megfogadni mert most azonall kell a gép, de ettől még el fognak futni 144 fps+ az említett játékok?

igen. a cs régi, az r6 is relative, viszont szép a grafikája és nagyon jól optimalizált. Utóbbinál lehet hogy medium-high custom settings kell majd, de inkább a high felé dől a mérleg.

mindegyikkel megjelenés óta játszom egy év után kezdem őket újra de király, köszönöm szépen!

Tápot, alaplapot cseréld , nem értem miért vannak oda ennyire ezért a gigabyte lapért , helyette egy Asrock B450M Pro4 / MSI B450 A-Pro Max , sokkal jobb alaplapok és árban ugyan ott vannak vagy nagyon minimális a difi , táp-ból is jobbat nézni és a Ram is kevés . Ha nincs rá kereted és csak ezek férnek bele akkor inkább ne vedd meg és várj még vele , ezt meg a később majd bővítős dolgot el kell engedni mivel a Ram-okat kit be veszünk , ha erősebb CPU kell alaplap csere , valamint bika vidikari nál tápot is érdemes szóval többe van az egész bővítgetés a roszabb minőségű termékek miatt amit spórolsz most rajta annak a többszörösét költöd rá mert vételkor nem figyeltél rá eléggé , ezért javítjuk ki a konfigokat az SSD-t meg már a többiek kifejtették .

2 Likes

Ebből a kommentből ne haragudj annyit szűrtem le hogy akinek 400k alatt az felejtse is el a gépépítést

Egyáltalán nem ezt jelenti a komment mint amit te gondolsz, 225k-ert mar van nagyon jó build az ajánlóban, csak amit te kitaláltál és később fejleszteni szeretnéd akkor amit most megspórolsz később sokkal többet kellene költened az upgradere

1 Like

Szóval tömören kb annyi hogy ha rászánsz még kb 20e ret és kicseréled az alaplapot (Asrock B450M Pro4) és a tápot (Pl. SPC Supremo L2 550W 80+Gold) és 2x8GB 3000/3200 Mhz ramokra és a fent említett SSD-re akkor jobb gépet kapsz ami tartósabb és olcsóbban fejleszthető . Ha már kiadsz ennyit egy gépért legyen jó alkatrészekből még ha az egy picit többe is kerül .

6 Likes