Gép fagyás probléma

Egy másik táppal azért kipróbálnám a helyedbe ha van rá lehetőség.

MEMTEST, illetve másik táppal megézni ahogy @gabesz144 is írta.

Először is köszi!
Memtesztet több tízszer futtattam a modulokon, sosem hibáztak. Azért kérdeztem, mert a vidikarival működő tápom csak ez az 1 van. Valszeg akkor holnap irány a bolt. Azért agyaltam, mert a tápom az adatlapja szerint bőven tudna áramot adni - bár ezt a kombinált teljesítményt nem vágom -, illetve bár már 3 éves, de nem sok órát dolgozott. Tapasztalatok szerint a proc nem tud ilyen hibát produkálni?

A CPU kb annyira ritkán hibás, hogy abban biztos lehetsz hogy nem romlik el.

Sziasztok! Nekem és egy barátomnak is ugyan ilyen fagyási problémája van. Én se tudok egyszerűen rájönni mitől lehet. Én már a komplett rendszert is újraraktam de a hiba nem szűnt meg. A hardver elemek letesztelve és hibamentesek. Full AMD konfig. Az összeomlás előtt nekem egy npsvctrig infó jön, és szintén dobálja a DistributedCOM 10061 hibákat.

Hát, a táp cserélve lett egy bequiet pure power10 500W egységre, de a probléma nem oldódott meg.
Holnap érkezik egy proc, ha az is sikertelen akkor kiviszem a kertbe, leöntöm benzinnel és szikra neki!

Sziasztok!
Gyanús ,hogy kevés voltage-t kap a CPU és azért fagy a gép. Megeshet ,hogy kifogtál egy olyan cput aminek kevés a gyári voltage. Biosban tudod ezt orvosolni, de csak óvatosan!

Próbáltam, 1,45V feszkóig emeltem, de nem változott a helyzet… Ma sikerült szereznem egy másikat (3570K), így hibátlanul működik a szerkezet. Érdekes, hogy az Intel saját tesztprogramját hibátlanul teljesítette a régi cpu is. Mindegy, kissé költségesen, de újra működik a gép. Köszönöm mindenkinek a jószándékot!

@pyriel03 azóta megoldódott a problémád? Nekem is hasonló hibát produkál a zsír új gépem.

Igen, nekem processzor hiba volt. De ez tényleg nagyon ritka, ha nem tetted még meg, akkor memteszttel kezdjél…

@smnhun, láttam, hogy a problémád megoldódott, aminek örülök. :slight_smile: Azért kérdeztem @pyriel03-at, mert ő nem írta, hogy mi lett végül a gépével.

Egyébként az összes létező tesztet lefuttattam - ezek semmi nem találtak. Először az áramra gyanakodtunk, mert panelban lakom, és lehet feszültségingadozás, de kipróbáltam szünetmentessel, és úgy is lefagyott…

Az a legfurcsább, hogy amikor a gép lekapcsolása után kikapcsolom az APC elosztómat, és mielőtt újra használom a gépet, megint bekapcsolom (az elosztót), akkor nem produkálja a hibát (legalábbis eddig nem produkálta). Amikor viszont nem nyomom ki az elosztót a gép kikapcsolása után, és úgy kapcsolom vissza a gépet, hogy az elosztó bekapcsolva volt, akkor lefagy, és szinte mindig böngészés közben, amikor megnyitok egy új lapot. De van, hogy órákig nem fagy le, de olyan is volt, hogy 5 perc után lefagyott. Néha pedig úgy fagy le, hogy elkezd zúgni, mint az őrült - valamelyik ventilátor nagyon felpörög -, ekkor elég sokáig nem reagál a reset gombra sem, kb. 10 mp, mire újraindul.

Elég bosszantó, mert nem egy olcsó konfig, és mint fentebb írtam, zsír új…

BIOS frissítés, driverek újak?

BIOS load opt. defaults megvolt?

AIDA64 stabtesztet futtattál? Ha igen, hogyan?

Mi a konfigod pontosan?

Üdv nektek, látom mindig akad pár ember akinek van ilyen problémája.
Az én gépemnél " eltűnt" ez a jelenség, vagyis hogy pontosítsak…elég rég nem találkoztam vele.
Nálam is minden teszt lement, semmi hiba nem volt. próbálkoztam másik táppal, másik rammal, szóval amit tudtam megtettem, mégis megmaradt a problémám.
Végül ráuntam a dologra, mindent visszapakoltam úgy ahogy volt, adtam a gépnek még 4 gb ramot…az sem oldotta meg a problémát.
Szépen lassan elült ez a probléma nálam, az okát azóta sem tudom.
Azóta másik házban lakom, ezért gondolhatok talán arra, hogy a régi házban nagyobb volt az áramingadozás, és az áramfelvétel okozhatott gondot, vagy talán most “szabadabban” van a gépem, és jobb a hűtése.
Ha jól emlékszem fullra újrapakoltam a gépet is azóta. Driverekre is tippelnék talán, legújabban nem használtam semmi + programokat a kereséshez, csak a win sajátját.
És esetleg az “Advenced System Care” nevezetű programra is tennék egy keveset, mivel eddig mindig fent volt a gépemen jól is működött, viszont most nem tettem fel. (Csak az IOBIT Uninstaller-t…az még mindig jól teszi a dolgát)

Szóval amit javasolni tudok, gépet újrapakolni, legfrissebb bios, driverek frissítése (külső program nélkül), és csak a fontosabb programok feltelepítése (nekem steam, utorrent, nod32, és társaik nem okoztak problémát)
Nincs fent semmilyen ram meg egyébb figyelő kütyü, hisz a problémát ha lenne max kimutatják, orvosolni nem tudják.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni, még ha konkrét “megoldás” részemről nincs is a problémára.

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

@mice0007

• A BIOS-t nem mertem frissíteni, mert nem csináltam még olyat. A driverek a legújabbak, igen, és az összeset a gyártók honlapjairól szedtem le.
  • Igen, megvolt.
  • Futtattam. AZ összes hardvert egyszerre, 4 órán keresztül… Ekkor bezzeg nem fagyott le.

@smnhun
Alaplap: GIGABYTE GA-B250M-DS3H
Processzor: INTEL Core i7-7700K
RAM: 2 db HyperX 8GB FURY DDR4 2666MHz HX426C16FR2/8
Videokártya: GIGABYTE GV-N105TOC-4GD GeForce GTX 1050 Ti
Winchester: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3
SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5"
Tápegység: Chieftec 650W ATX/EATX tápegység GPS-650A8
Processzor hűtő: BE QUIET! Shadow Rock 2
Ház: DeepCool Számítógépház - KENDOMEN TI

Egyébként jogtiszta Windows 10-et használok, amit többször újraraktam, de ez sem oldotta meg…

@pyriel03, értem, köszi!

Nálam is hasonlóképp kezdődött a hiba, a saját gépemből kiindulva - ami jóval régebbi,de hasonló konfig - a proci környékén néznék szét, esetleg meg kellene próbálni finoman emelni a proc feszültséget, 1-2 tized volttal. Bár egy K-s procinál nehezen elképzelhető a hibás, ezt is ember tervezte… Kínozd addig, míg garanciásak az alkatrészek, nekem 10 hónap alatt jutott a proci az első random és ritka fagyásoktól a használhatatlanságig úgy, hogy előtte vagy másfél évig hibátlanul működött. Érdekes módon másik alaplapban (HP) egy full alap passzív videókarival jóval ritkább volt a fagyás.

Én egy BIOS frissítést próbálnék, nem egy bonyolult ügy, az alaplapod leírása alapján simán meg fogod tudni csinálni. Fura, hogy a stabtesztek nem hoznak ki hibát, nem tartom kizártnak, hogy valami VGA vagy szoftveres probléma okoz hibát.

Mindenképpen BIOS update javasolt lehet, lévén hogy MLT és SPCRT sebezhetőségeket egyik felét foltozó kernel és firmware frissítés óta elméletben megszaporodhatott a fagyik száma. Elvileg lesz legalább még egy mikrokód frissítés is.

4 napja konkrétan egy foltok egy részét visszaszívta az MS is:

Szóval akinél ilyen X-Aktás fagyik vannak és ne adj isten egy pár hete kezdődött, az nem feltétlen jelent javíthatatlan problémát és lehet hogy csak a biztonsági frissítések szarakodnak a gépen…

Akkor megpróbálkozom egy BIOS-frissítéssel. Csak még egy kérdés:

A legújabb verzió F9b. Az a b azt jelenti, hogy béta? Ha igen, érdemes azt letölteni, vagy akkor menjen az F8, vagy várjam meg, míg kijön az F9? Nekem most az F7-es van… Az F8-at tavaly november elsején adták ki, az F9b-t idén, január 10-én.

F8-at raknám rá.