Gép fejlesztés, avagy kompatibilisek-e az alkatrészek?

Tiszteletem. Apró gépfejlesztési terveim kapcsán szeretnék segítséget illetve megerősítést kérni… A jelenlegi konfigom:

Alaplap: Gigabyte H87-D3H
Processzor: Intel Core i7-4790k @ 4.00 GHz
Ramok: 2x8/1600 Mhz DDR3 Kingston HyperX Fury Red CL10 KIT2
Videókártya: Gigabyte GTX970 G1 Gaming 4GB GDDR5
Táp: Chieftec GPS-700A8 700W
Ház: Cooler Master N400

Ezt szeretném feltuningolni három helyen, a következőképpen:

Alaplap: ASRock Z370 Extreme4
Processzor: Intel Core i7-4790k @ 4.00 GHz
Ramok: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz
Videókártya: GeForce RTX 2070 OC 8GB DUAL
Táp: Chieftec GPS-700A8 700W
Ház: Cooler Master N400

Mi célból? Magas (lehetőleg ultra) beállítások mellett és FULL HD felbontás feletti gamerkedés minden mennyiségben, és videó vágás (többnyire zenés, játék montázsok céljából). A kérdésem pediglen az lenne, hogy passzolnak-e egymáshoz, kompatibilisek-e egymással az általam kiválasztott tunningok? Én úgy gondolom, hogy igen, de hátha nem figyeltem oda valamire és a nálam sokkal jobban hozzáértő emberek majd helyretesznek. :smiley: Minden választ, kinevetést és melegebb éghajlatra való elküldést előre köszönök (nem vicc). :smiley: A maximum keretem az egészre 350.000 Ft.

Nope, ez így nem műküdik, mivel a procid nem jó a Z370 lapba.

A tápot is érdemes lenne cserélni.

Jobban jársz ha eladod egyben a mostanit, és a build ajánlóból megveszed azt a konfigot amit a pénzed enged.

Értem, köszönöm a gyors választ. :slight_smile:

Köszönöm szépen még1szer a gyors választ és a build ajánlót, már ki is néztem magamnak ott az egyiket. Ritkán használom csak a fórumot, így nem is tudtam arról a csoportról, szóval harmadszor is köszi szépen. :smiley: