Gép fejlesztés/felújítás

Üdv.
Úgy döntöttem, hogy végre fejleszteni szeretném a gépem. Véleményeket meg tanácsokat szeretnék kérni a közösségtől mivel ez lenne a 2. gépem amit egyedül rakok össze.

CPU: i9-9900KF + Cooler Master Evo 212 hűtő (ezt majd lecserélném vízhűtésre, amint össze jön a pénz)
GPU: Palit GTX 1060 (ez van jelenleg meg ès ezt megtartanám még egy időre és vennék egy GTX 2070)
Alaplap: Gigabyte Z390 Aorus Pro
RAM: HyperX Predator RGB 2x8GB 3200MHZ
SSD: Intenso 120GB (ez is szintúgy a régiből)
Merevlemez: WD 7.2RPM 1 TB (ez is a régiből maradna meg)
PSU: Corsair VS550 550 Watt (ez is a régi)
Ház: Cooler Master MasterCase H500

Szerintetek elég lenne a PSU (550W) a jelenlegi buildre?
Amikor veszek egy GTX 2070 akkor kifogom cserélni nagyobra! Szerintetek milyet vegyek majd?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!
Zsolt

Na akkor

• KF helyett sima i9-9900k-t vennék
  • Az hűtő semmire nem lesz jó ezen a procin. Dark rock pro 4 vagy hasonló teljesítményű noctua.
  • Az a táp kevé lesz 850 től felfele nézelődnék 80+ goldba
  • Gépház a mesh-es verziót vedd ha nem akarod megfőzni a cuccokat.

Itt nézz körül (AMD-vel jobban jársz)

1 Like

Köszönöm a gyors választ!
Ryzen 7 3700x +Stock Cooler? (Az Evo 212 nem hűt jobban ahogy láttam és nincs benne RGB :joy:)
Gondolom akkor is kell majd egy jobb PSU, nem?

Üdv!
Zsolt

Mi cél?
Amúgy build ajánlóból megveszed a keretednek megfelelő configot és kész. :smiley:

2 Likes
  1. Miért akarsz i9-et?
  2. Az AMD-vel jársz most a legjobban.
  3. 550W kicsot kevés ha (később) highend build lessz belőlle.
  4. Egy 1060 meg egy noname SSD mellé miért egyből i9-et nézel?
  5. Az AMD-vel még mindíg jobban jársz.

:slight_smile:

5 Likes

Jó az i9 ha belefer a keretbe vegye meg majd később vesz meg alkatrészt ami lemaradt.
Nem akarok kötekedni de kicsit túl hypeoljatok a ryzeneket, 10 bol 8 topic arról szól hogy az emberek nem értenek hozzá mit hogyan kell beállítani és csak problémába ütköznek, Intelt berakod azt megy.

9900k-m van és NEKEM bevállt. Ugyanakkor CSAK vagy FŐKÉNT gamingre SOHA nem ajánlanám mivel szinte semmi előnye nincs egy SOKKAL olcsóbb AMD cpu-hoz képes.

Jelenleg az AMD a vitathatatlan nyertese ennek a generációnak és sokkal több az előny mint Intel oldalon. (Fejleszthetőség több generáción keresztül ugyanavval az alaplappal, plussz a sokkal jobb árfekvés és esetenkén a több core)

Nincs AMD-vel egyáltalán több baj mint az Intel-el… az esetek 95%-ában p&p pont mint az Intel…

2 Likes

Ugyan annyit kell csinálni Ryzennel, mint az Intelekkel, egyszer belépni a BIOS-ba, és beállítani a ram XMP-t, aztán hagyni hogy csinálja a dolgát. A gond ott szokott kezdődni hogy valaki látja valahol, hogy muszáj állítgatni, meg undervoltolni, ram timingokat állítgatni stb. Ezekkel lehet persze teljesítményt nyerni, csak épp az átlag felhasználónak, aki nem ért hozzá, felesleges. Mégis sokan nekikezdenek, aztán csodálkoznak, hogy instabil, és nyilván a platform hibája lesz, nem a hozzá nem értő felhasználóé.

Hozzáteszem, ugyanezeket el lehet rontani Intel oldalon is.

1 Like

Bonyolult eliminációs metódussal:

Ha lesz tuning, és kell 8C/16T valami render munkára vagy olyan AVX loadra ami jobban skálázódik órajellel, mint magokkal, akkor 9900K.
Ha nem lesz tuning, de kell 8C/16T, akkor 3700X. Árban két harmada.
Ha nem kell a 8C/16T, de kell némi jövőt állóság és néha jó ha sebesen rendereled a családi Balatoni emlékeket, akkor 3600. Játékok alatt ~98%-ban ugyanaz mint a 3700X.
Ha csak játékra kell minél olcsóbban, akkor 9400F vagy 2600/2600X egészen olyan RTX2060 / RX 5700 GPU-ig jó vagy azokkal is.

De mivel platform váltás van én a GTX 1060-at is kihajítanám a gépből, mert az lesz igazából a “szűk keresztmetszet”.

i9-9900K > R5-3600
RAM maradhat
Drága Z390 helyett > MSI B450 Tomahawk MAX

CPU-n és lapon spórolt pénzt meg belelocsolnám a GPU költségvetésbe. RTX 2060 Super vagy egy RX 5700-as Partner kártya, esetleg egy új táp. Ha nem is feltétlen a teljesítménye, de talán a kora miatt lehet lassan nem árt cserélni.

2 Likes

Milyen a mostani config? Amíg marad a 1060, nem lesz egetverő a változás szerintem, melle meg elkoltesz egy rakat pénzt. Szerintem várj addig, amíg egyben nem tudod megvenni, vagy legyen a már említett 3600/ 2060S.

1 Like

Üdv!
Köszönöm szépen a válaszokat!
Végűl úgy döntöttem, hogy megveszem az egészet egyszerre és nem szarakodok.
PC Conf:
Ryzen 7 3700x
16gb 3200MHZ
Asus x570 Tuf
MSI RTX 2070
M.2 500gb SSD + WD 1 TB
Corsair 850W Gold
MC H500

Ahogy mondtam.

CM H500-ból csak Mesh elejű van.

A nagytesó H500P-ből van még H500P Mesh, meg van H500M ami alapból Mesh + néhány plusz funkció.

Ezek a cm elnevezések, h500ból automatikusan a h500pre asszociálok :smiley:

1 Like