Gép játékra kb. 180 ezer ft-ból?

Sziasztok!

Van egy haverom, aki szeretne gépet vásárolni. Nagyjából 180 ezer a kerete, és ennek megfelelően nincsenek eget verő igényei, tehát nem akar full grafikán játszani a legújabb játékokkal. Igazából Fifa az, ami menjen rajta, meg Forza Horizon például.

Én (is) azt javasoltam neki, hogy AMD-s konfigot vegyen, mert úgy olcsóbban kijön.

PCX-en ezt a gépet rakta/raktuk össze végül:

Az összeállított konfiguráció:

Akyga AK939BL fekete számítógép ház 4892 Ft
Cooler Master MPX-5501-ACAAB-EU 550W tápegység 15481 Ft
AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAEBOX processzor 33547 Ft
MSI A320M-A PRO MAX alaplap 21389 Ft
G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória 20406 Ft
Inno3D N16502-04D5X-1510VA25 GTX 1650 Twin X2 OC 4GB GDDR5 videokártya 53330 Ft
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 11734 Ft
LG GH24NSD5 fekete DVD-író 3936 Ft
Gépösszeszerelés 5990 Ft

Ez így jelenleg 170.706 Ft lenne a jelenlegi árakkal.

A kérdésem, hogy szerintetek ez milyen konfig? Jó lesz neki arra, amire kell? Vagy van olyan alkatrész, amit cserélni kéne másra inkompatibilisság vagy minőség miatt?

Köszi előre is mindenkinek a segítőkész válaszokat!

Fifázni kb csak a mazochisták fifáznak PC-n, nem véletlen hogy bajnokság sincs, csak Xboxra meg PS-re.

Ha tényleg ezek érdeklik, sokkal, de sokkal jobban jár akár egy használszt Xbox One-nal, arra van Forza és Fifa is, és olcsóbban kijön.

1 kedvelés

:smiley: Jó, most csak mondtam két játékot, lehet pont nem a legjobb példa volt. De nyílván nem csak ezek érdeklik. Igazából az AMD Ryzen 5 1600 meg GTX 1650 páros elég sok mai játékot is elbír. A kérdés inkább a többi alkatrész. (xbox meg egyéb játékkonzolok szóva sem jöhetnek, nem csak játékra kell neki a gép, attól, hogy a játék az elsődleges)

Kicsit sporoljon még aztán ezzel lehet nekiugrani a dolgoknak.

2 kedvelés
  • Kuka ház.
  • Tápból inkább a MWE Gold verzió, sokkal jobb a bele.
  • Gyengusz lap, 2e FT-tal többért van ASRock B450M Pro4.
  • Memória - OK.
  • GTX 1650 helyett ALZA-ról Sapphire RX 570 4GB.
    43e Ft-ért vihető effektíve két ingyen jákékkal ami tovább focizható pénzért. Megjön a gép a kártyát meg kb. 2 perc beletenni.
    https://www.alza.hu/sapphire-pulse-radeon-rx-570-mini-itx-d5263523.htm
  • SSD is simán belefér még.
  • HDD - OK.
  • ODD - Ne vicceljünk már, 2019-ben a kutya nem ír lemezt a közigazgatáson kívül.
    32GB-os USB3.0-ás pendrive, ha valamit gyorsan kell vinni valahova…

Ha meg elmentek a gépért, akkor általában 1-2 hozott alkatrészt beraknak ami nem tőlük van.

Az egész kóceráj megáll 142e + 43eFt = ~185e Ft-ban.

7 kedvelés

Az a videokártya, amit linkeltél, az 1 ventilátoros. Biztos elég lenne az?

Normális hőcsöves hűtés, nincs vele semmi gond ennél a kártyánál.
Az általad nézett 2 ventis 1650 hűtése gagyibb :slight_smile: nem csak a ventik száma a lényeg, hanem a borda felépítése is

2 kedvelés

Elég ütős konfig. Köszi a tanácsokat. Esetleg háznak nem tudsz hasonló árban, vagy inkább olcsóbban olyat, amiben van optikai meghajtónak hely? :smiley:

Amennyire kell manapság optikai meghajtó, ha már mindenképp, vesz egy USB-re csatlakoztatható külsőt, aztán 5 évente 1x mikor kell rádugja.

4 kedvelés

Ő azt mondja kell neki és kész. Amúgy meg hiába mondja mindenki, hogy felesleges, igazából egyéntől függ. Pl. tesóm rendszeresen használja, mert van sok cd-je, pl kresz cd-t is kapott rajta tesztekkel, és mikor csinálta a jogsit, akkor jól jött az optikai meghajtó. :smiley: Meg van itthon egy sims 2 lemez is, ha egyszer kedvet kapnék hozzá, akkor is jól fog jönni XD

Akkor Fractal Focus G

Esetleg valami olcsóbb? :S
Zalman Z3 Plus van nekem, szerintem az elég penge.

Mi a baj az usb-s lemezpörgetőkkel?
Akkor nem kellene itt kompromisszumkodni.

1 kedvelés

Én nem erőltetem. Ha kell neki gépbe épített optikai meghajtó, hát kell. :smiley: De biztos van 10 ezer alatt egy normális ház, amiben van optikai meghajtónak hely. Az a baj, nem tudom, hogy egy házat mi alapján kell kiválasztani. Mert amit itt ajánlottak abban is 1 ventilátor van, de ezek szerint jó a kialakítása. Csak én azt nem tudom ránézésre megállapítani egy házról, hogy jó-e a levegőáramlás benne .

Segítek: ránézésre SENKI nem tudja megmondani. Ezért van google, youtube, tesztek, lehet nézni/olvasni.

1 kedvelés

Rendben, megoldjuk :slight_smile: