TheVR Fórum

Gép vélemény

Sziasztok sracok.
Talaltam egy elore osszeallitott gepet eleg jo aron. Az alaplapot, tapot cserelnem, a tobbi maradna. Jobb kartya egy ket even belul menne bele. Mi a velemenyetek? Ahogy szamolgattam nem igazan tudnam kihozni ennel olcsobban (csak a teljesitmenyt nezzuk legyszi sajnos arak ide oda muszaj vennem pc t).

1 Like

Szia!

Az alaplapot mire cserélnéd? Ill. hűtést milyet tervezel bele?
400 körül van a VGA, 150-ért nem rossz a többi. (remélhetőleg az O8G-V2-es a VGA)

3 Likes

Újonnan valóban nem lehet sokkal olcsóbban összerakni. Ha marad az 5 év gari a táp és alaplap csere után (lehet, hogy vissza is vásárolják, az eredetit ami benne volt), akkor bőven jó.

3 Likes

MSI Mag b550 tomahawkot neztem ki most, de lehet meg valtozik. Hutot meg nem tudom pontosan, de mindenkeppen leghutest akarok.

1 Like

Léghűtésből ha a legjobbat szeretnéd (és ha jól gondolom, a Kingston HyperX modulok nem túl magasak), egy Noctua NH-D15 (van teljesen fekete változata, a Chromax.Black) vagy egy Be Quiet Dark Rock Pro 4 jó választás lenne. Egy 5900X-hez azt hiszem, szükség is lesz a legjobbra.

3 Likes

Hmm szerintetek varjak mondjuk 2022 januarig, hatha addig kapunk valami bejelentest vagy esetleg az arak lejjebb mennek? Mert most belegondolva tudok varni meg par honapot. Addig a mostanim kibirja meg. De ha szerintetek nem lesz valtozas akkor szerintem belevagok.

@P_D_1 , hozd légyszi a varázsgömböt.

2 Likes

Egy majdnem full Asus gépbe MSI lapot? :smiley:

1 Like

Hat ugy vagyok vele hogy amig mukodnek egyutt addig nem igazan szamit hogy mit mivel rakok ossze.:smiley:

image

Manapság a jöbőhét is bizonytalan :confused:

5 Likes

Na én úgy jártam hogy tavaly nyáron akartam gépet össze rakni , csapból is az folyt és úgy tűnt az évek tendenciája is igazolta hogy valóban nagy valószínüséggel árzuhanás jön majd , ősszel majdnem elcsábultam és vettem , aztán decenber elején 1 hajszál választott el hogy használtan egy jó árú konfigot meg vegyek , majd jött ez a káosz és bamm minden ár az egekben . Szóval én azt javaslom ha van rá pénzed és szeretnéd akkor csináld , semmi se garantálja hogy jobb lesz a helyzet simán lehet még drágább lesz minden .

4 Likes

Nem túl rossz az összeállítás, proci hűtő és táp cserélhető persze, ebben a sorrendben.
Lapot még egy ideig tarthatod is akár, de ha cserélni akarod akkor a X570-es lapok közül nézz valamit, árban nem sokkal húzosabb a B550 tomahawknál és az 5900x alá inkább az passzol.

Nem feltétlen várnék igazából, most egy kicsit mindha elindultak volna lefelé az árak, de körbe nézve nem fog sokáig tartani.

2 Likes

AMD-nél X570 van.

2 Likes

Abszolut jogos, már este van. :slight_smile:
Javítottam!

2 Likes

Köszi srácok a segítséget. :smiley:

3 Likes

Nincs mit! :wink:

1 Like