Gépem fejlesztése

Sziasztok
A jelenlegi számítógépem a következő:
-CPU: AMD Ryzen 5 1500x
-RAM: Corsair vengeance 2x4gb ddr4 3000Mhz CMK8GX4M2B3000C15R
-Videokártya: ASUS Geforce GTX 1050Ti 4gb OC edition
-Alaplap: Asus Prime b350-plus
-Táp: Corsair CX550M
Ezt a gépet szeretném fejleszteni. Szerintem elég lenne egy új videókártya illetve + 2x4 Gb ram de ha nem így van kérlek javítsatok ki.
Célom az hogy az újabb játékokkal is tudjak játszani például a Cyberpunk 2077 (tudom hogy jelenleg elég rossz az optimalizálása, legalábbis én ezt olvastam róla habár én előrendeltem ps4 slimre még nem volt alkalmam kiprobálni de azt olvastam hogy botrányosan fut szóval ez a gép lenne a b terv :smiley: )
Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen videókártyát kéne vennem?
A fejlesztésre szánt összeg kb 70-80 ezer Ft.
Válaszokat előre is köszönöm.

DDR4 memóriából csak kitben szabad vásárolni, add el a mostanit és vegyél egy 2x8-as legalább 3200 MHz-es G.Skill, Crucial Ballistix vagy Patriot Viper kitet. Patriot Viper-ből nem sokkal drágább a 3600 MHz-es, azzal jövőbiztosabb lennél.

VGA-ból ennyibe a RAM mellé kb egy RX570 fér bele. Ha kicsit meg tudod toldani, akkor rgy 5500XT.

Ha ezek beférnének, akkor következőnek mehetne egy lap+proci csere. De akkor már érdemes lenne elgondolkodni egy 80+ Gold tápon is.

Köszi a választ en is gondolkodtam hogy talán a 2x8gb vel jobban járnék.
A kérdésem az lenne, hogy ebből az árból csak amd videókartya jönne ki? Nem nagyon szeretem őket.

Amire érdemes is lenne váltani, főleg, ha Cyberpunk 77 is a cél, az a 1660S. De az most 100k körül mozog:

Igen közben én is végeztem egy kis keresgélést és erre a kártyára én is felfigyeltem aztán megláttam az árát. Sajnos ahogy látom nincs nagyon átmenet vagy 50k vagy 100k körüli az nvidianal. Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudod mennyire szokott leesni ennek a kártyának az ára?(tudom, hogy hülye kérdés csak gondoltam azért felteszem hátha volt már ilyesmi a közel múltban)
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy neked van tapasztalatod az AMD kártyákkal? Milyenek?

Az árak alakulása teljes lutri. Megjelentek az új generációk, de nincs rendes készlet, mindez a nagy home office időszak alatt. Emiatt az emberek az előző geneket is elkezdték felvásárolni, a kereskedők pedig rá is játszanak minderre. Talán januárban, amikor minden évben szoktak esni kicsit.

AMD kártyával személyes tapasztalatom nincs, de itt a többiek általában azt írják, hogy driver téren rosszabbak, mint zöld társaik. Azonban az RX 5000-res szériánál már jóval kevesebb a gond. Hardveresen teljesen jók.

2 Likes

Rendben köszönöm a gyors válaszokat.
Akkor ezt a témát még jegelem egy kicsit.Talán a RAM-okat beszerzem most aztán a videokártyát sasolom hátha olcsób lesz.
Aztán december 25én rávetem magam a ps4-es cyberpunkra hátha addig kezdenek valamit a játékkal a sok patchel bár tudom, hogy csodát nem kell várni de hátha játszható lesz :smiley:

1 Like

Lenne még egy kérdésem
Ha összgyulne a pénzem a 1660S-re illetve a 2x8gb ramra akkor ebbe a mostani configomba csak simán betudnám rakni? Nem kéne semmi mást cserélnem (kompatibiltás miatt vagy esetleg táp miatt).

Igen, simán bele tudnád rakni.

Értem köszönöm és azt megtudnád mondani hogy a cyberpunk ezzel a configgal kb hogy futna?
A gepigeny.hu szerint 60+ fps de gondolom annak nem nagyon kell hinni :joy:
A masik kérdésem pedig az lenne hogy tudnál ajánlani egy fajtát a 1660s-ek közül? Mert ugye ahogy lattam több fajta van.

Azt nem tudom megmondani hogy fog futni. YouTube-on nézz videókat, valószínűleg lesz.

A linkelt build ajánlóban találsz 1660S-t is.

1 Like

Rendben köszönöm a segítséget.

1 Like

Sziasztok egy újabb kérdésem lenne.
Mi a véleményetek erről a RAM-rol?

Jó, ennyiért van a Steel is:

Kicsit drágább a 3600 MHz-es:

Ne haragudj a hülye kérdésért, de ezek miben mások mint amit en küldtem?

A 3200-as semmiben, csak szebb :smile: A 3600-as pedig adja magát. Egy későbbi CPU upgrade-nél lenne az utóbbinak előnye.

1 Like

Szóval akkor megeri rakolteni most a + 4ezret mert igazából tok mindegy hogy 3200 asat vagy 3600asat veszek mind a kettő jo bele

Így van :wink: A sebességet pedig BIOS-ban DOCP profillal állítsd majd be.

2 Likes

Es azt hogy vagy miért? :joy:
Bocsi az ilyen hülye kérdésekert de en mindig azt elvet követem, hogy inkább kérdezek mint hogy elrontsam :joy:

1 Like

Mert különben 2400Mhz-en fog menni.

1 Like