Gépépítés előtt állok és felmerült pár kérdésem

Sziasztok!Felmerült pár kérdés amit jó lenne megtudni hiszen azért egy(számomra) jelentősebb pénzt szeretnék beleölni ebbe a vásárlásba.Mit gondoltok melyik lenne jobb választás? Ha egy 8.generációs Intel procit vennék vagy esetleg egy Ryzent? Szerintetek megéri megvenni a gtx 1060 6gb-os verzióját?Csak azért kérdezem mert láttam pár videót ahol összehasonlították a 3gb-ossal és nem vert rá mérföldeket hogy szépen fogalmazzak.Ilyen árban(125ezer) esetleg tudnátok egy erősebb videókártyát mondani?A 1151es foglalathoz az Asus ROG Strix b360-G gaminget néztem.Ez megfelelő lenne?Vagy ehhez is tudtok esetleg jobbat?Ramnál pedig egy 8gb Corsairt néztem de csak a magas,3000Mhz-es órajel miatt.A mostani tápom egy zalman zm600 gs-ii viszont olvastam hogy ez nem éppen a legjobb szóval egy cooler master masterwatt lite 700w esett a választás.Egy ssd sajna már nem igen férne bele a keretekbe ezért a mostani hdd-mat használnám.Egy sima Windows újrarakás elég lenne az új gépnél?Nagyjából ezek a kérdések merültek fel bennem.Előre is nagyon szépen köszönöm hogy ha valaki válaszol!:slight_smile:

Először is, használj sortörést vagy szedd pontokba!

• Nézd a már linkelt build ajánlót! Azokat az alkatrészeket tudom én is ajánlani amik ott vannak. Tápból különösen. Vegyél egy Seasonic Focus Plus Gold 650W-t inkább.
  • A Ryzen vs intel 8gen abszolut egyéni preferencia. 1070-et és annál gyengébb kártáykat ugyan úgy ki tudsz hajtani AMD processzorral is. Intel mellett szól, hogy nem kell mellé gyors memória (3000+), az AMD mellett a több mag és a fejleszthetőség.
  • A 1060 3GB jobban megéri, de a 1060 6GB sem egy rossz vétel. Lényegében azt kell eldöntened, hogy High vagy Very High beállításokon akarsz játszani
  • Erősebbet nem, olcsóbbat igen. 1060 6GB vagy RX 580 100-110e Ft-ért.
  • Ha Intelt vásárolsz mindegy a memória, ha AMD-t az alaplap oldalán van egy támogatási lista pl.:
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X370-PRO/Memory-QVL-for-AMD-Ryzen-2000-Series-Processors.pdf?_ga=2.1057974.644069065.1529574027-401896705.1529574027
  • Windows kell rá, ha érdemben játszani akarsz. Innen vegyél: Windows 10 OEM Kulcs ~2000 Ft