Gépépítés (Észrevételek, tanácsok)

Sziasztok előre is köszönöm az észrevételeket, tanácsokat! A ramok órajele sokkal nagyobb mint amit az alaplap tud kezelni, erről tudok de ugyanebből a típusból a 3200 órajelű és ez között 2000Ft különbség van. Én személy szerint attól tartok hogy a hűtő miatt nem férnek be a ramok vagy ez nem okoz gondot?

Alaplap: AsRock H410M-ITX/AC
Processzor: Intel Core i5-10600KF Comet Lake
Processzor hűtő: Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition
Videokártya: ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1650
Ram: 2x8 Gb HyperX Fury RGB , DDR4, 3733MHz, CL19
Gépház: Cooler Master MasterBox Q300L
Tárhely: ssd: Kingston A2000 1TB hdd: Toshiba P300 3TB, 7200rpm
Ventillátorok: NZXT Aer F120 Twin Pack
Táp: NZXT C650, 80 PLUS Gold, 650W
Monitor: Acer Nitro VG270S

Itt már az alaplapnál meghal az egész történet.
Inkább nézd meg a build ajánlót és válaszd ki a pénzednek megfelelő összeállítást.

Ránézésre neked a a BUDGET AMD kell

image

2 Likes

Egy kicsit pontosítanál, hogy miért rossz az alaplap. Nem nagyon értek hozzá😅 Esetleg ez jobb lenne MSI H410I PRO WIFI?

Az ajánlóban szereplő MSI B450-A Pro MAX egy perfekt lap az ajánlóban szereplő 3500x-hez, azért is az szerepel az ajánlóban :tipping_hand_man:

ezért van az ajánló :wink:

Ajánló.

4 Likes

Előre elnézést, kihagytam egy pár fontos infót nem terveztem soha overclock-onli a procit azért választottam a 10600k-t a sima 10600 helyett mert olcsóbb. RAM-oknál nem tudom, hogy gondot okoz vagy sem ha sokkal nagyobb az órajele, ha gondot okoz akkor természetesen mást választok. Plusz majd a jövőben ha normálisabb árakon lesznek a kártyák akkor egy erősebbwt tervezek venni.

Szia.Nézzétek el nekme én mindig csak a tápegységet keveslem.Én azt javaslom gondold meg a 800w-osat márkát nem mondok 80 plus lesz az már nagyon jó lesz.

Irodai hulladék, ami semmire sem jó. De önmagábam az összeálítás is borzalom.

Felesleges és pénzkidobás. Nem paksot akarja leszívni ezzel a géppel.

ASUS PRIME B460I-PLUS
MSI H410I PRO WIFI
Esteleg ezek jobbak?

AMD-n nem gondolkoztál?
Miért mini ITX lapot választottál?
Nincs elég helyed hogy rendes méretű gépet építs?

Vegyél egy normális Z-s lapot. Trabant kaszniba nem rakunk Ferrari motrot.

Aza te véleményed az nem jelenti hogy ugy is van de végsö szó azé aki veszi én csak a pcx-ben hallotakat adom tovább,mondjuk ott se minden esetben ajánlanak akkora tápot.

Inteles buildben gondolkozok. Eredetileg micro alaplapon gondolkodtam de mivel a gépházba befér mini is így gondoltam jobb lesz. De végülis nem ragaszkodok a kicsi géphez így akár vehetem a Q500L gépházat amibe fér normál ATX alaplap.
Esteleg ha abból egy jót ajánlotok ami jó lesz a procihoz azt megköszönném.

Csak hogy a választ is megkapd: a baj az elején található “H” betűvel van, ugyan is ez irodai felhasználásra lett kitalálva. A lap hűtése, hardwaretámogatása, órajelkezelése sokkal rosszabb mint a gaming felhasználásra szánt társaié, hiszen nem kell pl 3200Mhz ramot kezelnie egy wordhoz. A sorrend így néz ki: H<B<Z

H=Budget/Home/Consumer

B=Business

Z=High End/Gaming

(ez nem feltétlen igaz minden esetben, már egy B alaplappal is vígal lehet csapatni)

3 Likes

Köszönöm az infót! Ebben az esetben egy ASUS TUF GAMING B460-PLUS alaplap és egy cooler master Q500L gépház lesz. Ha persze ezek jók.:sweat_smile:

Ezekről a CM Q300/Q500 házakról sok helyen olvastam hogy nagyon tré a szellőzésük. Bár elég praktikusnak néznek ki meg pofásak, csak gondoltam mint infó itt hagyom. :slight_smile:

1 Like

Platformtól függetlenül mondom, hogy ilyen ramot ne vegyél, teljesen felesleges és a CL19 nem lesz jó. A 3200-as tökéletes lesz neked, sőt ha spórolni szeretnél rgb nélkül ajánlom, inkább másba tedd a pénzt, ilyen budget buildek-nél számíthat.

A platformról pedig annyit, hogy szerintem ne zárkózz el az AMD-től, szeresd a pénztárcád! :smile:
Ha :poop: lenne nem ajánlanánk hidd el!

3 Likes

A ramokat lecseréltem 3200 CL16 ra.