Gépépítés (+help a monitorhoz meg a setuphoz)

Sziasztok! Nállam is eljött az idő az új számítógépemhez. Összeállítottam egy elég erőset. (szerintem elég erős lett) És a segítségeteket szeretném kérni abban hogy jó lett e a setup, illetve 2 monitort írtam le amiben nem tudok dönteni az egyik egy 4ks 60Hz monitor, a másik egy 1080p 144Hz. A válaszotokat előreis köszönöm.

Hetedik generációs intelt már nem veszünk. Nem éri meg.

Itt nézz körül és cseréld ki a procit és az alaplapot. RAM-ból pedig a 8GB egy ilyen buildhez kevés min 16GB kell.

Ja és Windowst itt tudsz venni 2000ft-ért.

7700K-t (és alapjában véve 7. generációs Core processzorokat) már nem éri meg venni, helyette Core i5-8600K, esetleg Core i7-8700K, AMD vonalon pedig Ryzen 5 2600X, illetve 2700X. 8GB helyett (bármennyire is elég majdnem minden játékra ma még) egyértelműen 16GB-ot érdemes venni, ha tuningolni is szeretnéd a processzort, esetleg AMD-s platform mellett döntesz, akkor 3000-3200 MHz-es modulokat vadássz inkább (HyperX Predator széria mind AMD, mind Intel platformmal remekül muzsikál).

Az 1000W-os táp is tök felesleges, egy Corsair RM750x bőven elég ehhez (szerintem még egy RM550x is), ráadásul üresjáratban passzívan működik. Monitorból, főleg, ha játékra kell egyértelműen az 1080p 144Hz-es változat a nyerő, ez nem is lehet kérdés, A többi egyéni ízlés kérdése, de ha a Ryzen mellett döntesz és nem akarod nagyon tuningolni (túlságosan nem is lehet), akkor megspórolhatsz egy rakás pénzt, hiszen a gyári hűtője teljesen jó és nem is hangos.

Ha már 1080Ti megy bele, 16G legyen a RAM minimum. Kerettől függően, érdemes ránézned a 27"-es 1440p-s monitorokra, szerintem nagy élmény plusz a kisebb fhd-hoz képest és az a gpu bőven ki is hajtja.
A 7700K-t mindenképp el kell engedni, ha nem akarsz elmerülni a Ryzen+gyors ramok témában, egy 8600/8700(K) okés, attól függően, hogy akarsz e OC-zni, ha nem egy sima 8700-el is elleszel évekig, és kevéssé is fűti a géped mint egy K-s.
Tápból szintén fölös 1000-ig menni, még 550-be is belefér a tdp, de ha biztos akarsz lenni egy 750 gold több mint elég.
A vizet is gondold meg, a szivattyúnak van némi hangja, ha nem K-s procit veszel, egy jobb lég kijön majd félárából (Noctua, Dark Rock Pro stb).
Ill úgy látom ez nem az alacsonyabb költségvetésű gép, így megfontolhatsz akár egy 500-as SSD-t is, esetleg egy két olyan proginak/játéknak ami onnan gyorsabban indul.