TheVR Fórum

Gépépítés. Így oké? ~360K

Sziasztok! :slight_smile:

Úgy néz ki eljött ez a pillanat is, amikor 1-2 héten belül megrendelem életem első, “komolyabb” gépét, amit a build ajánlóból néztem. :blush:

Proci: Ryzen 5 1600AF (gyári hűtővel)
Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX
Memória: Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Black
Videókártya: GAINWARD GeForce GTX 1660 Super 6G GHOST OC
Táp: Seasonic Core GM 500W Gold
SSD: Kingston a2000 500gb
HDD: Toshiba P300 1TB
Ház: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
Monitor: LG 29UM69G-B

Végül is ez egy Mainstream AMD build, az ajánlóból, ami annyiban más, hogy az olcsóbb 1600AF procit választottam a 2600 helyett, és amit azon “spórolok”, azt rádobtam az alaplapra, így lett a Tomahawk MAX.
Ez jó gondolat, vagy maradjon minden úgy, ahogy az ajánlóban van?
Vagy esetleg érdemes most várni PC építéssel az új lapok, vagy bármi miatt?!

A lapon ugye lehet BIOS-t frissíteni proci, meg minden nélkül. Elég ha a gyártó honlapján található legfrissebb BIOS verziót rakom fel rá, vagy kellenek köztes frissítések az aktuális és a legújabb frissítés között?!

Egyelőre ennyi jutott az eszembe.
Előre is köszönöm az észrevételeket! :slight_smile:

Ha csak 2-3k-val drágább egy 650-es táp veheted nyugodtan azt a jövőre vagy upgrade-re való tekintettel.

A monitort meg mindenképp a felhasználás, illetve a gyakrabban játszott játékműfajhoz válaszd (támogatják e nagyrészt a 21:9-et, kell az neked stb stb)

2 Likes

Ez volt a legjobb gondolat :smiley:

Nem kell semmit frissíts majd ezen a lapon, mert az a proci 2.generácós architektúra, így fog menni vele alapból. (3.gen -nel is menne ez már egyébként)
Ettől függetlenül, ha kész a gép, érdemes rajta bios -t frissíteni.

Szerintem teljesen jó így egyébként, lehet nyugodtan a kasszához fáradni. :smiley:
Használd egészséggel!

2 Likes

Nekem 450W-os minőségi tápom van, és több Watt kell nekem, mint a te jelenlegi configodnak, szerintem bőven 500W elég, csak arra figyelj hogy mikor bővítesz számolj utána (egyébként nyilván vehetsz jobbat, de én a 3 év alatt nem növeltem a fogyasztást, sőt még csökkent is egy kicsit, mivel energia hatékonyabbak az új hardverek amiket vettem)

Monitorba szerintem az LG vacak, én mindig úgy voltam vele hogy monitorra nem sajnáltam a pénzt, hisz azt annyira nem kell cserélni. Ha nem falra akarod rakni akkor billegni fog, mert gyenge az állványa.

1 Like

Igen-igen, a tápra még rácsekkolok vásárlás előtt. :blush:
Erre a monitorra meg azért esett a választás, mert barátnőm is fogja használni a gépet. Ő pedig irodában dolgozik, aztán az ahhoz kapcsolódó feladatokat (táblázatkezelés stb.) kényelmesebben lehet egy 21:9.-es monitoron végezni. Szerintem. Meg ez elfogadható árban van számomra, és 1080p-nél többet egyelőre nem szeretnék. :slight_smile:

Szvsz megéri ránézni a 650-es build ajánlós tápra, ugyanebből a típusból talán 3 ezer Ft-al több.

A monitornál annyit vegyél figyelembe, hogy a 21:9 akkor is ha 1080p kb ~30%-al több pixelt tartalmaz mint a 16:9, így a VGA-dat is annyival jobban befogja. Mondjuk ha inkább single játékokat nyomsz akkor rendben van, de ha pl kompetitív shooterről van szó, ilyen árban elég jó 1080p-s ~24" körüli 144Hz-es IPS-eket is lehet kapni már. Utóbbi esetben mindenképp ezt venném és megtoldanám egy bármilyen akár használt 2nd monitorral az esetleges munka végett, ha viszont a képfrissítés nem releváns szempont és érdekel az ultrawide téma akkor mehet a széles.

Köszönöm! Mindenképp megfontolom amiket írtál. :wink:

Ha 24", IPS, 1080p és 144Hz mellett döntenék, akkor nem sok monitort találtam. Lényegében kettőt, ami szimpatikus.:

1. ASUS VP249QGR (Emagon most 60.000Ft)
  2. Acer Nitro VG240YP (~72.000Ft)

Figyelembe véve az ár-értéket, melyik lenne a jobb választás? Esetleg van más alternatíva is?!

AOC 24G2U a best buy ebben az árban, csak vadászni kell rá, mert amint érkezik egy kevés, le is vadásszák.
De ha a barátnődnek kell a 21:9 a munkájához, ami érthető, akkor vedd azt, nem kell ezt túlbonyolítani, a 144 hz -et ki is kell hajtani, pláne ha hozzászokik a szemed, mégjobban viszi a lóvét is ráadádul.
Ahogy @maajsz is mondja, csak akkor vedd, ha nagyon tolod ezeket a kompetitív game -eket.

3 Likes

Így érthető, én munka miatt egy másik alternatívát választottam:
Vettem egy 1440p -s 27 inch-es monitort, amire elfér 2 ablak (ugye 1-1 720p-s), illetve a régi monitoromat is megtartottam ami meg 1080p-s.

Bárhogy is döntesz, ha kell a hely akkor ne 16:9 -es 1080p-s -et vegyél, munka közben szerintem is fárasztó ide-oda ugrálni, viszont azt nagyon javaslom hogy menj el egy boltba és nézd meg közelebbről is a monitort, mert a PSU és az alaplap mellett amik a biztonságot nyújtják az a legfontosabb, hiszen azt fogod nézni, nem pedig azt a GTX 1660-at :slight_smile:

2 Likes

24"-es monitor ajánlani 2020-ban amúgysem mernék senkinek… Ki vesz még 24"-es monitorokat? Főleg 2020-ban? Már 2010-ben is rohadtul kicsik voltak… :rofl:

Csak azt tudom mondani, hogy 21:9-re váltás után SOHA nem néznék vissza a 16:9 fele… Persze ha a játél az elsődleges szempont akkor 16:9-be high refresh rate monitorokat olcsóbban és könnyebben találsz az tény.

1 Like

Ha nem vagy hardcore competitive gamer akkor a 21:9-es monitor szerintem teljesen jó választás lehet. Plusz a munkát nagyon meg tudja könnyíteni. Nekem is 21:9-es van és már csak amit az egyetem miatt csinálnom kell feladatokat is, egy megváltás a régebbi 16:9-hez képest :smiley:

2 Likes

Nem, nem vagyok hardcore gamer. :slight_smile:
Persze néha becsúszhat majd egy kis CS:GO vagy hasonló, de én is úgy gondolom, hogy univerzálisabb és elég lesz a 21:9-es LG. :slight_smile:

Nem elsődleges szempont a játék. Kb. mindenre IS lenne használva. :smiley: Játék (Single, Multi), munka, multimédia stb.
Én is jobbnak látom az Lg-t megvenni. :slight_smile: