TheVR Fórum

Gépépítés tanácsok

Sziasztok! Eljött számomra a gépépítés ideje, ez lesz életem első általam összerakott asztali PC-je, ezért kérném a segítségeteket. Főként játékra (1080p 60fps a cél) és egyetemi munkára lenne használva. A fő szempont az volt, hogy a későbbi esetleges bővítés megoldható legyen, és hogy ez a konfig még sokáig kibírja bővítés nélkül is.

Az egyes alkatrészekre annyi pénzem van amennyibe a listámban szereplők kerülnek, szóval nincs plusz 30 ezrem egy jobb VGA-ra vagy CPU-ra. Sok hasonló bejegyzés van, de nem találtam 8. generációs Inteleset, ezért kérdezek inkább mielőtt az egész tervezett nyári keresetemet kidobom az ablakon. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a ház és a hálózati kártya megfelelő-e, mivel nem megoldható az internetkábel behúzása a gépig. Esetleg ebben az árkategóriában tudtok-e ajánlani jobb házat, illetve mi a vélemény erről a hálózati kártyáról. A max 10000 forintos kategóriában tudtok-e ajánlani jobb billentyűzet+egér kombót a listában szereplőnél? További tanácsokat szívesen fogadok a többi alkatrésszel kapcsolatban is.

A válaszokat előre is köszönöm!

• Ház: Modecom Oberon Pro Glass
  • Táp: FSP 450W 80+ Raider II
  • Proci: Intel Core i3-8100
  • Alaplap: MSI B360-A Pro
  • RAM: Crucial 2x4GB DDR4 2400Mhz Ballistix Sport LT
  • VGA: Gigabyte GTX1060 3GB GDDR5 GV-N1060G1 GAMING-3GD
  • HDD: Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200
  • Hálózati Kártya: TP-Link TL-WN881ND
  • Billentyűzet+egér: Cooler Master Devastator 3

Jó kis setup, tápból ennyiért megkapod 550-es verzióját is, persze ezzel is lazán elmegy a rendszer. Nagyon jó kis proci az a 8100, tavalyi i5 szint féláron. A 1060 3G most jó vétel, árban nincs elszállva a 1050 Ti-től, viszont jelentősen erősebb. A wifi kártyán nem olyan sok múlik sajnos inkább attól függ milyen erős a jel amit kapsz, ha nem megfelelő ilyen kari nem fog segíteni rajta. Ezen inkább repeater/access pont stb segítségével tudsz javítani.
10k-ért sajnos érdemben nem lehet periféria kombót ajánlani, ebben az esetben vennék inkább egy normálisabb egeret pl Logi G102(G203) meg egy random billentyűt, majd később kipótolnám valami érdemes bill.re.
Eddig ez összességében jó build, de (később) még egy SSD mindenképp kellene bele, legalább egy 120-as rendszernek, az 10-15k-ból megvan.

1 Like

Nos, jó kis konfig.
Kezdjük a perifériával. A tesco -s putri billentyűzet ugyanúgy kiszolgál, mint egy gamer. Ezért én a helyedben abból a 10k ból vennék egy jó egeret, pl.:

Nagyon jó kis egér, személyes tapasztalataim vannak vele. Szép is. A maradékból, pedig vegyél valami olcsó, putri billentyűzetet.
Nem tudom, megengedhetsz magadnak még egy i5 8400 -at, de ha nem, az sem nagy baj (időtállóságban jobb lenne, mint az i3, és írtad, hogy az a cél.)
De: alaplapból mindenképp hanyagolnám azt a nagyon belépő alaplapot, és annak az árából egy ilyet kéne belepattintani:

A másik a wifi kártya. Nem tudom mennyiért akarsz wifi kártyát venni, de itt van ugyan ez a lap, csak kicsit felszereltebb, és beépített, jó minőségű wifi van benne.:

És akkor wifi kártya sem kell.
Na, és a HDD. Toshiba -t nem ajánlom, mert sokan mondják, és panaszkodnak, hogy rossz, éppen ezért én a Seagate 2Tb 7200rpm -et ajánlom, sokkal megbízhatóbb.

Szia, a net problémát esetleg egy Powerline adaptert ami elektromos hálózaton átviszi a jelet,de azokkal sok probléma van, meg drágák is lehetnek. Esetleg azért nézdd meg azokat , hogy van-e rá keret, meg neked megfelelő lenne. (Nem mondom, lehet jobb lenne annál a WIFI kártya, de azokhoz nem értek.)

Amúgy jó setupnak tűnik.

A WiFi kártya felesleges, mert egy WiFi-s alaplapon kb annyi a felár mint amennyit a kártyáért fizetsz, szóval akkor már simán lehet beépített is

Köszönöm a hasznos válaszokat! Arra jutottam, hogy az 550 wattos verziót veszem meg a tápból, mert 500 forinttal drágább csak a 450-esnél, és a B360 Aorus Gaming 3 wifis verzióját rakom majd bele, ezen kívül minden marad, majd talán a házon és a perifériákon változtatok.

3 Likes

Szia,

Nekem a B360 Aorus Gaming 3 WIFI van a gépembe és eszméletlen jó lap,a WIFI-s modulja is tökéletesen szuperál,és hát világít szóval igazi gamer :stuck_out_tongue: Sok-sok kellemesen együtt eltöltött időt kívánok a gépeddel :stuck_out_tongue:

1 Like

"A fő szempont az volt, hogy a későbbi esetleges bővítés megoldható legyen, és hogy ez a konfig még sokáig kibírja bővítés nélkül is."
Ha tényleg ez a fő szempont, akkor nem az i3-8100-at veszed, a 4 magot már rengeteg tavalyi játék 100%-on pörgette, ráadásul a Coffee Lake foglalat sem lesz túl sokáig támogatva. Az igényeid alapján én csak a Ryzen processzorokat tudom javasolni, több mag, több szálon, ezáltal jövő biztosabb, de ami ennél is fontosabb: az AMD még 2 évig támogatni fogja az AM4 foglalatot, tehát a most megvásárolt AM4 alaplapba a 2020-ban érkező processzorok is működni fognak.

Ebből is azt szeretném kiemelni hogy

Szerintem megoldható. Ebbe belemegy egy 8400, 8600K, 8700K (nem mondom hogy az utóbbi jó ötlet is)
Nyilván a Ryzen sokkal tovább lesz támogatott, de ha itt az a cél hogy később fejleszteni lehessen egyszer-kétszer az megoldható.
Ezzel nem a Ryzen ellen vagyok, én például imádom, de ez is jó még egy darabig

1 Like

Hogyne lenne jó, egy 8400 vagy 8600k évekig ki fogja majd szolgálni, viszont a jelenlegi buildjével is hosszú távban gondolkodik, ami miatt az i3 8100 már nem a legjobb választás. Ha a Ryzen-t választja, akkor a mobon spórolt pénzt lökheti egy jobb CPU-ra, a fejlesztésnél pedig ott lesz a jövőre érkező 7nm-es zen2 vagy az azt követő zen3.

Igen ez igaz, viszont egy azonos árú Intel Core processzorral jobb teljesítményt kapsz játékokban mint Ryzennel. Úgyhogy szerintem ez is megteszi.

1 Like

“azonos árú Intel Core processzorral jobb teljesítményt kapsz játékokban mint Ryzennel”
Ebben igazad van, de mint már írtam, az alaplapon (ugye Coffee Lake-hez nincs olcsó mobo) spórolt összeget hozzá lehet csapni a CPU-hoz, emiatt egy 1500x kényelmesen kijön, ami viszont már messze jobb választás, az extra 4 szálnak hála a játékok nem 90-100%-os CPU kihasználtság mellett futnak, ráadásul FPS-ben is jobb számokat generál.

Látom, már javasolták a Gigabyte B360-as WiFi-s alaplapját, csak ajánlani tudom, a hétvégén építettem vele meg az új gépemet szintén GTX 1060-nal és i3-8100-zal :slight_smile: RAM-ból én kerülném viszont a Crucial Ballistix Sport LT-t, az ára kedvező, de olvasni lehet róla elég sok kompatibilitási problémát, hasonló áron én a HyperX Fury szintén 2400 MHz-es kitjét ajánlom, amúgy rajta van az alaplap kompatibilitási listáján is (én is ezt választottam, miután a Crucial-ról le kellett, hogy tegyek).

Miért futnának a játékok 90-100%-os kihasználhságon? 2 magos gépem van és meg sem közelíti. A játékok NAGYON NAGYON NAGYON ritkán használnak 2-nél több magot.
Azt meg hogy érted pontosan hogy nincs olcsó alaplap? H310 például olcsó.
Ha pedig az én állításomba beleegyeztél, akkor utólag felesleges ellenkezni:

Én pont azt mondom hogy az Intel köztudottan nagyobb egy magra jutó teljesítményt biztosít. Ezzel az is jár hogy a játékokat jobban viszi mint egy Ryzen. Sőt, ha az a játék a videokártyát használja nagyobb mértékben, lehet ugyanolyan lesz a teljesítmény. De igazából ezen feleslegesen vitatkozunk, bár amíg nem megy át toxicba, felőlem folytathatjuk, szeretem az értelmes vitát :slightly_smiling_face:

@oniiiee az intel procijai ár/érték arányban jobbak, mint az amd -é. Hogy egy konkrét példát mondjak, pl az i5 8400 úgy elkapálja az R5 2600-at, mintha ott se lett volna. És olcsó alaplapok is vannak hozzá pl B360, H370.
Viszont az alaplapok ár/érték arányával már más a helyzet.

Itt egy srác kért segítséget a konfigjához, kérlek hagyd az ajtónál a vak fanatizmusodat, nem érdekel, hogy szerinted melyik a jobb (btw. nincs igazad az ár/érték arányt illetően, nem véletlen az Ryzen/Epyc hatalmas népszerűsége), nem erről szól a téma, köszönöm!

Na haver, nyugalom. Nem kell felkapni a vizet

Az Intel processzorai köztudottan jobbak gamingben, ez nem vitatható, nézz benchmarkokat. Ez tény.
Az AMD jobb munkában, renderelésben, vagyis olyan dolgokban, amik ki tudják használni a sok magot.
Ez van. Az Intel ár/érték arányban jobb gamingre, az AMD munkára.

Pár éve volt egy G szériás CPU-m (2 mag 2 szál) és nagyon sok játék nem futott normálisan, a Witcher 3 esetében külső injektorral kellett a CPU használatot korlátozni, különben a 100% usage miatt folyamatosan fagyott, tehát erősen kétlem azt, hogy te 2 maggal az új játékokat probléma nélkül tudod futtatni.
“Ha pedig az én állításomba beleegyeztél, akkor utólag felesleges ellenkezni:”
Azzal értettem egyet, hogy az i3 8100 az árkategóriájában a legjobb, az 1500x 7-8ezer forinttal drágább, de jobb is.
Jelenleg csak a szavakat dobáljuk egymásnak, de itt van pár példa arra, hogy miért nem elég manapság a 4 mag egy új gépnél.

Pár éve az szoftveres hiba lehetett, rengeteg baj volt a Ryzennel akkoriban.
Ráadásul a Witcheres videó egy i5-6500-zal készült.
A második videónál nincs processzor írva. Szóval ez így önmagában alaptalan.

1 Like