Gépépítés-vélemény

Sziasztok! Kiváncsi lennék a véleményetekre mielőtt megvenném ezt a gépet.
Alaplap: Asus ROG Strix b450-f gaming
Proci: Ryzen 5 3600
Proci hűtő: Stock (nem fogok oc-zni)
Ram: 2x8 3200mhz
VGA: rx 5600 xt (Sapphire pulse)
Táp: FSP 600W Hyper M
SSD: WD 500gb blue
HDD: Toshiba P300 2tb
Ház: Zalman Z7 NEO

Összesen 340k

Számítógép ház , táp cserés a többi rendben van . Ennyiért kapsz 80+ goldos tápot pl be quitet! Pure Power 11 500W Gold ,házból pedig pl a SilentiumPc Sg1V Evo vagy RG6V Evo a lényeg hogy elöl nyitott legyen hogy tudjon szellőzni .

2 Likes

Csak annyival egészíteném ki az előttem szólót, hogy az asus lapok a 450es széria legrosszabbra sikerültjei. Azért mondja mindenki az msi tomahowkot, mert az lett az egyik legjobb. Mondjuk én a gigabyte elitet is ajánlanám. Bár utóbbiért le fognak hurrogni.

1 Like

Haaat… Ha már az Asus B450 -t elkonyveltük a legszarabbnak, akkor az a legszarabb -1

:smiley:

Egyébként meg igaza van a kollégának, ennyi pénzért a Tomahawk a best. Tényleg nem véletlenül mondjuk mindenhol .

3 Likes

Memória sem mindegy milyen. Ahogy előttem írták, ebben az árkategóriában cseréled a lapot, tápot, házat. Én az SSD-t is cserélném.

És továbbra is minden másra ott a Master… mármint build ajánló:

3 Likes

Mindenkinek köszi a válaszokat!

(Off: Megelőzendő az új topicot, ha kérdésed van a buildajánlóból valamelyikhez, tedd itt fel nyugodtan, nem kell újat nyitni)

3 Likes

A tápot egy chieftec bbs-600s-re (600w 80+ gold) váltottam, a házat pedig egy spc signum sg1x tg rgb-re.

Nem jó az a ház mivel az X esnek zárt az eleje ,ez a baj az eredetileg kinézettel is , az SG1V-t válaszd annak nyitott az eleje.

3 Likes

Milyen gondolatmenetnek lett egy Chieftec táp az eredménye? :thinking:
… és mi a baj a build ajánlóban szereplő Seasonic Core/Focus 80+ Gold cuccokkal?

4 Likes

Semmiképp se vegyél Chieftec-et. A build ajánlóból válassz mindent, ha jót akarsz. Van külön táp és ház szekció is.

2 Likes

Miért választják a chieftecet? :frowning:

3 Likes

Szerintetek egy 500w be quiet pure power 11 elég lesz?

és az alaplap támogat argb-t?

Am mi is a baj a Chieftec tápokkal? Nem egészen esik le nekem. Persze én is inkább Seasonic táp mellett döntöttem mikor venni kellett, de nem teljesen tiszta, hogy mibaj a Chieftec-kel.

olcsón bérmunkáztatott löncshús a belük. Mintha vennél egy kocsit , amibe a motor csak szigszalggal lenne rögzítve.

8 Likes

Ez tetszik. XD

1 Like