Gépépítésben segítség! :)

Sziasztok , segítséget szeretnék kérni gép összerakásban. Nem nagyon értek hozzá ,de próbáltam valamit összehozni , ha valami nem jó szóljatok :slight_smile: Az ár az én számításaim szerint olyan 150-200k körül jön ki, de ebben rugalmasabb vagyok. A gépet inkább játékok miatt használnám , hétvégente .
Monitorom egy LG 24MP59G-P .

Bármi ami esetleg nem stimmel vagy rossz? Előre is köszönöm a segítséget . :slight_smile:

Nézd át a Build ajánlót, mindenképpen, mert van néhány dolog ami nem stimmel.

Ryzennek kell a gyors RAM, minimum 3000MHz-es, dual channel, az alaplap támogatott listájáról. Akár azt is lehet hogy veszel 2x4GB-ot és ha van pénz, eladod használtan, és veszel 2x8-at, de mindenképpen kitben kell venni. Ha 4 modult akarsz, azt is kitben kell.

Én egy erősebb lapot vennék a későbbi fejlesztéseknek. Mondjuk egy MSI B450 Tomahawk vagy Gigabyte B450 Aorus Elite.

Rendes tápot vegyél, FPS Raider II Silver 550W vagy nagyobb és SeaSonic Focus Plus 550W Gold vagy nagyobb (a nagyobb a teljesítményre vonatkozik).

Egy SSD-t majd mindenképpen vegyél bele, jó áron lehet kapni Crucial MX500-at vagy Samsung 860 Evo. És 250GB-tól kezdve van értelme, az alatt értelmetlenül kevés a kapacitás.

Miért nem fogsz overclockolni ha megvan hozzá minden?

3 Likes

Nézegettem a ramokról videókat és nem láttam sok különbséget egy 2133 vagy 3000 között :open_mouth: de amúgy azért is írtam ide , mert totál nem értek ezekhez.
Az overclockot meg az ‘X’ procikkal tenném ha tenném, de nem is értek hozzá :blush:
Amennyire ismerem magam sztem vagy 5-6 évig minimum nem fogok fejleszteni ezen a gépen.

sima 2600-on is lehet
Intelnek még csak-csak elég a 2133mhz, de amd-nek édeskevés. :slight_smile:

1 Like

Igazából csak megismételni tudom amit @ujheljidani mondott.

Intelen elég a lassabb RAM, de a Ryzen felépítése igényli a gyors memóriát (3000+ MHz) az Infinity Fabric miatt (ha jól tudom).

Minden Ryzen processzor szorzózármentes vagyis tudod overclockolni amikor csak akarod. Még gyári hűtővel is el lehet érni minimális növekedést, ezért is nem szoktunk Ryzen mellé külön hűtőt ajánlani, csak ha tényleg kell.

Egyébként az overclock nagyon könnyű, sok tutorial van róla, de ha nem hát nem, nyilván nem kötelező.

Akkor valószínűleg rossz videót néztél, mert most a biztonság kedvéért ránéztem az első videóra amit kiadott a témában és akár 10+ fps-t is nyerhetsz gyorsabb rammal. Szóval nem kérdés hogy megéri.

Rendben , köszönöm a segítséget/korrigálást ! :slight_smile:
Egy utolsó kérdés , hogy az alaplapoknál a csatlakozók számában meg , hogy milyen ramokkal kompatibilis annyi különbség van ?

Mire gondolsz?

Mármint arra gondolsz, hogy a tomahawk miért jobb a b450m-nél?

Igen , így értettem .:slight_smile:

Jobb a VRM, igy ha később erősebb procit tennél bele, nem kell új lapot, venned, és a VRM hűtése is jobb.

oohhh értem . köszönök szépen mindent :smiley: