Gépépítésen gondolkozok

Sziasztok Mindenki!
Nem rég úgy döntöttem, hogy a még 2016-ban, a srácok ajánlásával megvásárolt Asus ROG GL552V laptopomat leváltom és egy asztali gép felé hajlok.
Az utóbbi napokban elkezdtem összeállítani egy buildet, de a segítségeteket szeretném kérni, mivel amellett, hogy nem vagyok szakértő, úgy érzem pár helyen lehetne javítani a gépen.
Az adatok:
-NZXT H510-i ház
-Radimax 800W RX-800GH táp
-Intel Core i5 9500 proci
-Asus ROG STRIX B360-G alaplap
-Kingston 16GB DDR4 RAM
-Asus RTX 2060 Advanced Evo kártya
-Samsung 500GB 860 EVO SSD
-NZXT Kraken RL-KRX72-01 hűtő

Nyugodtan mondjatok hideget-meleget, ez volt az első alkalom, hogy PC Buildet próbáltam összegereblyézni. FONTOS: A gép még nem épült meg, ezért kérem a véleményeteket.

1 kedvelés

Mennyi a kereted rá?
9. gen intelt már ne vegyél, mikor kint van a 10. gen!
Build ajánlót nézted?

2 kedvelés

Igazából most fogom rá összeszedni a pénzt nyáron és nyílván addig dolgozok amíg meg nem lesz rá a pénz. Egyébként ilyen Maximum 450.000 Ft lenne a rá szánt összeg.
Néztem a Build ajánlót, de őszintén, saját tetszésem szerint szeretném a gépet összerakni. (BTW a billenytűzet és a monitor az ajánlóból lesz kiválasztva)

1. gent felejtsük már el…
    Krakent szintén
    Tápból valami normálisabb márkát keresnék
    Az i-s verziójú házat is hagyd ki, borzalom pocsék az “intelligens RGB vezérlő” ami rajta van
    Ramból kit legyen, legalább 3200mhz
    Asus kártyát hanyagold, túlárazott
    SSD akár maradhat is, de általában a Crucial MX500 olcsóbb

Tehát gyakorlatilag az SSD-n kívül mindent cserélni kéne. Nyár végéig meg még sok víz lefolyik a Dunán, azt szoktuk mondani, hogy 1-2 héttel építés előtt érdemes kérdezni.

3 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszod :raised_hands:

Pedig jó az csak nem árt ha van pénzed 3 évente cserélni. :smiley:

1 kedvelés

3 évente még hagyján, de a többségnél 1-1,5 év után hal.

A 3 év kb standard csereidő, a jobb vizeknél :smiley:

Hát havernak amit raktam össze gépet még 8.gen intellel abba most tapossa a 3. évet a x72.
Majd meglátjuk meddig bírja. Amúgy az 1-1,5 év ha azt nézzük marha jó mert gari időn belül kapsz újjat és valószínű arra újra indul a gari. Szóval csak egyszer kell megvenni. :smiley:

Persze, csak várd ki gép nélkül azt a néhány hetet amíg megvizsgálják és kapsz egy másikat :smiley:

Ezért jó a tartalék léghűtő. :smiley: