Gepet szeretnek epiteni

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kerdesem.
Adott egy gep.

I5 8600k
8gb ddr4
500gb ssd
A vga meg egy AMD R9 390x

Es nekem az lenne a kerdesem hogy ehez a konfighoz mekkora tapegyseg dukalna es milyen marka… amikben en gondolkozom az
EVGA . FSP. THERMALTAKE. CHIEFTECH. CORSAIR. Tippeket szeretnek kerni illetve a tapasztaltabb gep epitok velemenyet.
A valaszokat elore is koszonom.

Szia! EVGA, Corsair, Seasonic tápegységben gondolkoznék, 550-650W teljesítménnyel. 80+ Gold minősétése legyen meg, mert egy nem megfelelő minőségű tápegység a géped korai halálát jelentheti. EVGA-ból a SuperNova GQ sorozatot tudom ajánlani, azzal van tapasztalatom nekem, félmoduláris tápegységek, eddig 2-t használtam 2 külön gépben, megbízhatóak, csendesek, minőségi belsővel. Többiek a Seasonic Focus+ szériát szokták még mondani, amik teljesen modulárisak.

Evga-val sokat szemezek en 750-850 w korul gondolkoztam meg lepodtem.mikor irtad hogy 550-650 eleg lenne ez a tap annak a kartyanak ???

Elég kell hogy legyen, de ha úgy érzed, hogy szerinted nem lenne elég, akkor nézd meg egy power supply calculatorban, hogy a géped adatai alapján mit ad ki. A 750-850W már overkill lenne, gondot nem okozna, csak fölösleges, az alá már komolyabb gépet össze lehet pakolni.

Nekem az volt a problema hogy egy 700w -os kep out tap el pukkant amikor a kartyat bele tettem ezert gondolkoztam 750-850w-n.
Jo igaz abban a gepben egy i5 3470 k volt. Azota a lakas aramellatasat is modositottam mert csak alu volt be vezetve bla bla bla… de sokan mondtak hogy a kep out az egy fos … semmi vedelem nincs benne. Szerencsere a vgn-n semmi baja

Még csak hallani sem hallottam arról a gyártóról, szóval elképzelhető hogy tényleg egy “fos”. Nem a W fogja neked meghatározni, hogy egy tápegység minőségi-e vagy sem…

Ez a kartya tenyleg zabal 300w-t ?

Ha folyamatosan 100%-on pörög, akkor elképzelhető. De továbbra is azt mondom, hogy a géped adatai alapján, amiket leírtál, elég kell legyen az 550-650W-os minőségi táp. Esetleg ha crossfiret akarnál csinálni még 1 egy ilyen kártyával, az már megkívánná a 850W-ot, de kétlem hogy ilyen projektbe akarnál fogni.

Tesztek, tesztek és tesztek.
550w necces, ennyire ne számold ki, 600/650w mehet, így később majd tudsz fejleszteni.

Ahhh…
Nekem eleg ez az egy kartya :slight_smile: ugy is csak delutani szorakozas lenne meg ugy sem jatszok 4k-ban :slight_smile: bekem boven jo a full HD.
Bf 5. Metro Exodus. Wot… semmi olyan amivel vilagmegvalto lehetnek.

Akkor 650W-os tápot tudom mondani továbbra is. Az 550 tényleg necces lehet, ha később akarsz valamit fejleszteni, de ezért is írtam eddig is a 650-et is.

Igazad lehet. Koszonom a valaszaidat :blush:

Azért majd írd ide, milyen tápot választottál.

Evga 650 GQ
Seasonic focus plus Gold/platinum 650
Fsp Hydro G 650 stb.
Ezeket tudom ajánlani. Meg, hogy lehetőleg ne pazarold az áramot azzal a kártyával, és vegyél inkább helyette egy 970-et, 1060-at, vagy 980-at. Sokkal kevesebbet fogyasztanak, és a 970-et kivéve erősebbek is.
Hardveraprón megnézheted, nem mennek nagyon drágán.
De mielőtt kivalasztod a tápot, írd le, hogy melyik lesz :smiley: