Gépösszerakó oldal – Melyik a legolcsóbb?

Osztom a kollégát :slightly_smiling_face:
Ezért mondtam én is a tomahawk -ot.

1 Like

Érdemes megnézned a Radiumot is, eddig nekem nem volt velük problémám. Nem drágább, sőt szerintem picit olcsóbb, mint a Computer Imperium és a PCX, illetve szerintem teljesen megbízhatóak. Ami még jó a Radiumnál, az a “Radium garancia”. :slight_smile:

1 Like

Tehát a későbbi kompatibilitás miatt jobban megéri a tomahawk mint pl az msi b450-a pro max vagy az asrock b450m pro 4?
Igazából még bele sem gondoltam, hogy később majd processzort cserélnék

A Radiumnál van gépösszerakó? Nem találtam.

Régebben volt teljes, egyedi gépösszerakó, most lehet hogy már csak az előre kialakított gépeket lehet modifikálni. True

Van egy nagyon profi oldal!
Nagyon jó gépeket lehet ott találni, az árak be vannak lőve!
Bevallom nekem a gépek megnevezése nem mindig világos, hogy miért nem lehet magyarul kiírni, hogy kezdő, haladó, profi, és Legbaszóbb… de ettől függetlenül az az oldal a legbaszóbb!
És ha írsz az oldalon még válaszolnak is. Szóval jó kis oldal!
Javaslom vess rá egy pillantást!
LINK

4 Likes

Nem ilyen összerakót keres a kolléga, hanem ahol egyesével kiválogatja az alkatrészeket, és össze is rakják neki, nem kell neki összeszerelnie.

Eleve azzal kezdte, hogy a build ajánló alapján válogatott.

1 Like

Így kezdtem

1 Like

Már viccelni se lehet F@szom!

4 Likes

Hát szerintem jobban megéri rászánni egy kis időt, és megnézni melyik boltokban milyen áron/elérhetőek-e egyáltalán azok az alkatrészek, amiket szeretnél, és akár több helyről is rendelni, hisz sok esetben így is olcsóbban fogsz kijönni, mintha egy helyről rendelnéd meg pl. a legdrágább alkatrészt is, és többszörösét fizeted ki, mintha megrendelnéd 2-3 helyről és fizetnél 2-3 szállítási díjat…

Árukeresőn elég átlátható, melyik boltban milyen áron van, keresel hasonló boltokat, én is anno így építettem a gépem, kb. 20e-t spóroltam, mintha egy boltból rendeltem volna mindent, könnyelműségemben.

Így 3-4 alkatrész jött egy bolttól, másik 3-4 alkatrész pedig egy másiktól.

Szerk.: a megspórolt pénzből pedig egy ötösért szerintem egy jó szakembert tudsz keresni aki összedobja neked a gépet.

1 Like

Nem hiszem hogy a szállítási díj a gond, mint írta, nem tud, és akar gépet összerakni.

Nincs ezzel gond, nem mindenki akar ezzel foglalkozni.

2 Likes

Nem tudom van-e, aki így vállalja hozott alkatrészekből az összerakást. Meg a garancia miatt gondoltam, hogy jobb lenne egy helyről venni mindent és ott összerakatni.

2 Likes

Ha nem vagy 100%-ban biztos, hogy összetudod rakni, szerintem mindenképpen érdemes a leírt oldalakból szemezgetned, ahol összerakják Neked a PC-t előre, akik profik benne. Talán megbízhatóbb is, mint a “valaki vállalja” az összerakást. Sokszor plusz garit is adnak rá vagy valamilyen kedvezményt stb., ha egy helyen, egyben veszed a PC-t.

Egy jó tanács: ha PCX-nél veszed, ott ha jól emlékszem van opció a bios frissítésre, pár ezer forint ráfizetéssel. Érdemes kérni.

1 Like

Miért lenne érdemes akármennyit fizetni valamiért, ha nem muszáj, és otthon is meg tudod csinálni nagyjából 5 perc alatt?

Bios frissítésnek akkor van értelme, ha az alaplap eleve nem támogat egy újabb generációs procit, így el se tudnád indítani a gépet hogy frissítsd, és az alaplap sem támogat bios flashbacket amikor simán USB-ről, proci nélkül is updatel.

Ha ezek nem állnak fent, akkor felesleges pénzkidobás.

1 Like

Félreértesz. Egyfelől nyilván nem muszáj, de ajánlott frissíteni a legújabb bios-ra - ha jól tudom. Másfelől úgy vettem ki a srác szavaiból, hogy nem biztos, hogy megbirkózna egy gépösszeszereléssel, így feltételezem a bios frissítést sem minden esetben vállalná be.

1 Like

Nem vagyok benne 100%, hogy tökéletesen össze tudnám rakni, ezért is kerestem olyan oldalt, ahol kiválogatom én az alkatrészeket és van összeszerelés.
Ha jól tudom a b450 es lapokhoz 3. gen. ryzenhez kell a frissítés, én R5 1600AF vagy 2600 at tervezek belerakni. Ha szükséges a bios frissítést megoldom itthon, nem vagyok teljesen fogalmatlan az egészhez, de nem szeretnék bizonytalanságokat semmiben, és így ha valami van, akkor jobban tudom érvényesíteni a garanciát.
Pont most olvastam itt a fórumon, hogy valaki leégette az alaplapját, mert valamit rosszul csinált. Pont az ilyeneket szeretném elkerülni.
Visszatérve az eredeti kérdésemhez az biztos, hogy olyan oldalt keresek, ahol össze is rakják nekem. Csak az a kérdés, melyik oldal a “legolcsóbb”, mert a build ajánlóhoz képest van ahol simán +40k val is többre jön ki a vége az összeszerelés díját nem számolva is.

1 Like

Alza-t még nézd meg nekik is van gépösszerakójuk, de mivel tapasztalatom nincs velük, ezért arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen minőséget nyújtanak.

1 Like

Köszi, eddig csak iPonról és PCXről tudtam.
Alza gépösszerakó (link)
Ami nagy plusz pont, hogy 3 év garanciát vállalnak.
De nem teljesen értem, hogy először kifizeted kifizeted az összerkást és utána foglalkoznak veled, hogy mit rakjanak bele. AZ összekattingatós felületet pedig nem találom, lehet, hogy nincs :man_shrugging:t4:.

Ha jól emlékszem először kiválogatod az alkatrészeket belerakod kosárba és automatán felajánlja majd a gépösszerakást a kosárban.

1 Like

https://www.alza.hu/nakupni-seznamy.htm?sharelist=766D66716D6E687D0 (link)
Ezt pakolgattam most így gyorsan össze, árban sokkal jobb az oldal a jelenlegi árakat tekintve mint a többi. Tudom, hogy 2 db ram kit is benne van, azok közül melyiket ajánlanátok? A tápban sem vagyok biztos, hogy ez mennyire jó, csak beleraktam ezt, hogy teljes legyen a konfig.
Szerintetek így milyen?
SSD-t lehet máshonnan fogok rendelni, mert az én is könnyen bele tudom rakni.