Gépvásárlás

Hali
Jövendőbeli gépet szeretnék majd vásárolni,és kíváncsi lennék a véleményetekre :slight_smile:

CPU: AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz
ALAPLAP:ASRock AB350 Pro4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Videókártyám az pedig :MSI ARMOR GEFORCE GTX 1060 (6GB)
És milyen moduláris tápot ajálnlotok hozzá?

innen meríthetsz kiváló ötleteket

1 Like

Be Quiet! Pure Power 10 CM 400W-os tápot ajánlom hozzá. Kiváló minőségű fél-moduláris táp. :smiley:

Amúgy Alaplapnak Asus Prime B350 Plus-ot vennék, a többi rendben van. :smiley:

Köszi a segítséget :smiley:

Meg nézz hozzá egy CPU hűtőt is, mert ha jól rémlik, 1600X mellé nincs gyári hűtő. A linkelt Build ajánlóban arra is van példa, melyiket érdemes hozzá venni.

@levente59 , tápból nem kellene már a konfighoz egy 500W-os táp legalább? Csak a biztonság kedvéért. (most nem számoltam utána a fogyasztásnak)

Köszi szépen :smiley:

300 watott fogyaszt max az a konfig, bár én is egy nagyobbra rátennék(450-550w) ,esetleg lesz valami upgrade ,akkor meg szenvedni fog az a táp.

GTX 1060-al kb. 240W-ot fogyaszt terhelés alatt a gép. Na most ha úgy nézzünk, hogy minőségi 400W-ost írtam, így az még csúcsfogyasztásnál is bőven elegendő lenne OC mellett is.
Ha meg pár év múlva fejleszt mondjuk egy gtx 1080 szintű kártyára, akkor ha mondjuk 2 év múlva vesz új VGA-t, akkor szerintem 2 év múlva gtx 1060 szintű fogyasztással el tudnak majd érni a jövőbeni kártyákkal a gtx 1080 szintet. :smiley:
Nyilván én is ha anyagilag megtehetem 500W-ost vennék hosszútávra, de ha szűkös a keret akkor inkább minőségibb 400-asat mint egy valamivel gyengébb, de még megfelelő minőségű 500-asat.:smiley:
Egyébként szűkösebb keres esetén is 500-as tápban akkor érdemes gondolkodni szerintem, ha Freesync-es rendszerben gondolkodik valaki, hiszen a mostani AMD kártyáknak sajnos elég magasra sikerült a fogyasztásuk és kérdéses, hogy később a Navival mennyit tudnak majd javulni…

Fogyasztási adatok forrás:

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/73040-nvidia-gtx-1060-6gb-review-19.html

gyárilag OC-zott gtx 1060:
http://www.anandtech.com/show/10540/the-geforce-gtx-1060-founders-edition-asus-strix-review/16

1 Like