Gigabyte 5500 XT 8GB Gaming OC helyett

Sziasztok!

Kinéztem az első pcmhez egy GIGABYTE Radeon RX 5500 XT OC 8GB GDDR6 128bit videokartyat, viszont sajnos a 3 ventis verzió mindenhol hiánycikk a korona miatt.

Mit ajánlanátok helyette? kb 120e forintig
A 2 ventis verzió is jó lehet?

Mikre használnám?

• fénykép szerkesztésre, video (néha 4k) szerkesztésre
  • játék (főleg 1080p, de jó lenne inkább egy 1440p mert amúgy egy 4k-s monitorom van)

a leendő build:
Ryzen 3700x
16GB Hyper Fury ram
Gigabyte Aurus 450 PRO
500 m.2 ssd

Előre is köszi! :grinning:

1660 super azonos árban vagy rtx2060 jobb választás a 120k keretből. Esetleg 5600xt még szóba jöhet, ha jelentősen olcsobban megkapod mint a 2060-at.
Ahogy látom semmi nincs még meg a gépből így gondold át a konfigot pl mehet bele egy olcsóbb proci masszívabb alaplappal és nem írtál tápot.

2 Likes

Olvasd végig a build ajánlót, azzal nem lősz mellé. A lap és a kártya elég aránytalan.

Tápnak egy Chieftec 700W a terv

Miért aránytalan?

messziről kerüld el azokat a tápokat borzalmasak.

Miért? én eddig csak jót olvastam róla/ róluk

Ha B450, akkor MSI Tomahawk Max, egyik legjobb 450-es lap, most elég jó áron hozzá lehet jutni. Ha inkább 550, akkor az Asus Tuf B550M-Plus szintén jó választás lehet.

Nem tudom hol olvastál jókat róla, a Chieftec tápok ajtótámasznak jók. Ha egy szar táp megdöglik, viheti magával az egész gépet.

1 Like

Prociból fele árból kijön a 3500x ami bőven jó a 2060-hoz, de a megtakarított keretből beférhet az 5700xt is. Lapból egy b550-es jobb megoldás hosszabb távon, de nem rossz választás a b450 tomahawk max sem az ár/érték arányt nézve.
A chiftec tápokról nem tudom hol olvastál jókat, max az árukat dicsérhették, a ráírt 700w kb semmit nem jelent.

1 Like

Vagy még csak arra sem :joy:

2 Likes

ez már jó lehet?

Ennyit biztos nem adnék érte .
Itt van egy nem sokkal drágábban de sokkal jobb táp

2 Likes

Ott van, hogy fénykép szerkesztésre, meg video szerkesztésre, szerintem akkor prociban nem akar/kéne lejjebb menni. Szerintem RX 5600 XT-vel jól járnál, én is szemezek vele. Alaplapot tényleg jobbat kéne nézni, fentebb írtak párat. A tápról nem tudok nyilatkozni, mert nem ismerem. Azt a többiek majd elbírálják.

Annyival nem nyer többet vele mint amennyivel többet fizet érte és gamingnel ugyis a kártya lesz a szük keresztmetszet. A keret optimális elosztása miatt, ha többet költ lapra, tápra meg gpura a procin tud jelentősebb összeget faragni. Persze mindenből is lehet fennéb menni, ha engedi a zseb.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Végül vettem egy erősebb alaplapt és egy jobb tápot is!

1 Like